пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

«Як читати та берегти книжку»

«Сьогодні ми поговоримо про книгу, про її створення та як потрібно читати та берегти книжку. Важко уявити собі, що колись книга не була паперовою. У сиву давнину люди використовували для письма камінь, кістки, дерево, глину, шкіру, шовк», – розпочала бібліотечний урок «Як читати та берегти книжку» Вікторія Мітрофанова бібліотекар бібліотеки-філії №4. Саме 21 жовтня до книгозбірні завітали учні 2-В класу СЗШ №8
Завдяки створеній мультимедійній презентації школярі побачили, який довгий та складний шлях пройшла книга, перш ніж стати такою гарною з красивими ілюстраціями. Діти подумки разом із бібліотекарем перенеслись набагато років тому назад і пройшли шлях розвитку книги, починаючи з часу, коли перша людина, набувши певного досвіду життя, потребувала записати його, щоб передавати іншим певні відомості, знання. Бурхливо обговорювалися всі етапи створення книги і дійшли до висновку, що книга має велике значення в розвитку суспільства, бо є скарбницею людських надбань і її потрібно берегти.

Також школярі з цікавістю переглядали презентовану книжкову виставку «Диво скарбів казкових».
«Сьогодні я ще раз переконалася, щоб книга жила довго, а особливо бібліотечна її треба берегти, щоб її могли прочитати багато дітей. Адже книги – одне з найбільших чудес, створених людиною. Вони відкривають нам світ , допомагають уявити минуле, заглянути в майбутнє», – поділилася своєю думкою Уляна Гуровська
Закріпили отримані знання розв’язуючи кросворд.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

четвер, 20 жовтня 2016 р.

«Діти та Інтернет»

19 жовтня на уроці презентації «Діти та Інтернет» працівники бібліотеки-філії №4 поспілкувались з учнями 6-Б класу ЗОШ №14 Адже комп’ютеризація сьогодні набуває усе більшого розмаху й не може не впливати на інтереси, погляди, переконання молодого покоління. У зв'язку із цим виникає проблема забезпечення безпеки дітей. А хто їм може в цьому допомогти, як не працівники бібліотеки.
Юним читачам розповили, що таке Інтернет, та про використання його ресурсів, про позитивні фактори, а також про безпеку дітей в мережі. Читачі переглянули презентацію, жваво відповідали на запитання вікторини. Дуже сподобалася, особливо хлопцям, тематична поличка «Комп'ютер. Інтернет. Безпека.» Вони із захопленням гортали сторінки книжок, які були представлені на цій полиці.

«Сьогодні ми познайомилися з простими правилами безпечного поводження в Інтернеті Працівники бібліотеки розповили, що необхідно пам’ятати про існування загроз в Інтернеті та як їм запобігти, – розповів учень 6-Б класу Владислав Квіт. – Після цієї зустрічі ми стали справжніми знавцями Інтернету. Дізналися більше про його можливості та різних програм, особливо тих, які допоможуть зробити Інтернет більш безпечнішим».
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4.


пʼятниця, 14 жовтня 2016 р.

«Україна – то козацька слава»


13 жовтня, напередодні одного з найбільших осінніх свят – свята Покрови, яка була покровителькою українського козацтва та День Захисника України, працівники бібліотеки-філії №4 провели історичний репортаж «Україна – то козацька слава» для юних патріотів, учнів 3-В класу СЗШ №8.

Під час заходу школярі ознайомилися із традиціями, звичаями українського козацтва та військовими традиціями і звитягами захисників України сьогодні. Дітлахи із задоволенням переглянули книги, які були презентовані на книжковій поличці «Вони захищають Батьківщину» з цікавими ілюстраціями, а також яскраву мультимедійну презентацію про життя козаків та козацькими клейнодами. З натхненням читали вірші про тих хто мужньо боронив українську землю. Для того, щоб закріпити знання, присутнім запропонували взяти участь у вікторині.
«Я – хлопчик, колись буду служити в армії. І тепер я знаю, що буду готуватися до служби за прикладом козаків, адже серед них не було ледарів. Існує таке прислів’я: «Хто любить піч, тому ворог Січ», – підвів підсумок Іван Королюк.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

четвер, 13 жовтня 2016 р.

«Козацька слава в наших серцях».

14 жовтня – незвичайний день. Він увібрав у себе аж чотири свята:
Покрова Пресвятої Богородиці;
День українського козацтва;
День захисника України;
День заснування УПА.
У переддень свята, 12 жовтня, члени краєзнавчого гуртка «Барвінок», щоб згадати славне історичне минуле нашої країни, зустрілись в бібліотеці-філії №4 на літературно-музичному святі «Козацька слава в наших серцях».


Гуртківці говорили про те, що це свято уособлює в собі доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, тих, хто обороняв та обороняє рідну землю від ворогів і хто повсякчас дбає про збереження територіальної цілісності країни, її незалежність. Читали вірші, переглядали мультимедійну презентацію, де на одному із слайдів призупинились і разом із співачкою Наталею Бучинською виконували пісню «Україна». Учні прийшли до бібліотеки з подарунком, який виготовили власноруч – плакат до Дня козацтва з віршами та малюнками.


«Я дізнався, хто такі козаки, якими людьми вони були, де жили, що полюбляли робити, як захищали свою рідну землю. Я пишаюся, що я і всі українці є нащадками славних козаків, і поважаю героїв сьогодення. А який красивий «Козацький марш», що прозвучав на завершення зустрічі. Мені здається, що саме за допомогою таких музичних інструментів збирали військо козацькі отамани і вели його у бій». – поділився своїми враженнями Владислав Мельник.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

четвер, 6 жовтня 2016 р.

Вибирай сам

Проблема здорового способу життя здавна привертала пильну увагу людей і залиша­ється на першому плані і сьогодні. Як зберегти своє здоров'я на довгі роки? 5 жовтня на це та багато інших запитань знайшли відповіді учні 7-Б класу ЗОШ №7 під час бесіди-застереження «Вибирай сам – бути здоровим чи загубити себе», яку підготували працівники бібліотеки-філії №4.
Традиційно використовуючи книгу, бібліотекарі довели, що здоров'я – це стан повного фізичного, духов­ного і соціального благополуччя, а не тільки від­сутність хвороб або фізичних дефектів. Адже це визначення закріплене в основах законодав­ства України про охорону здоров'я. А за допомогою мультимедійної презентації бібліотекарі показали багато цікавих фактів про найцінніше, що має людина – це здоров`я! Як саме потрібно піклуватись про здоров`я та підтримувати себе у формі.
Учні, а особливо хлопці, активно брали участь у вікторині про футбол. Також із захопленням подивились  фільми про те, як їхні ровесники тренуються, щоб бути здоровими та красивими.
«Нам було дуже цікаво. Адже здоров’я потребує турботи та рівноваги протягом усього життя. Саме такі заходи дуже потрібні аби час від часу нагадувати – наскільки важливо бути здоровим і що здоров’я кожного в його власних руках. Тепер ми завжди будемо про це пам’ятати!», – підвів підсумок Владислав Овод.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.



вівторок, 4 жовтня 2016 р.

Всеукраїнський день бібліотек.

29 вересня на День відкритих дверей «Бібліотека – заклад незвичайний, у ньому мудрість тисяч поколінь», до бібліотеки-філії №4 завітали учні 4-Б класу СЗШ №8.
Розповідь бібліотекаря про книги та книжкових героїв; прислів’я, приказки, загадки, сценка про звичайний робочий день дитячої бібліотеки де головними героями були читачі; парад книжок, які коротенько розповіли про себе; мультимедійна презентація про правильне поводження з книгою, неабияк захопила читачів. Вони пообіцяли, що ніколи не розлучатись з книгами, ставитимуться обережно до них, будуть активними читачами бібліотеки.

«Сьогодні я брала участь у сценці «Парад книжок». мені випала роль бути Тлумачним словником української мови. Я вперше взяла до рук цю книгу і була трохи здивована, що до неї увійшло 65 тисяч слів. А мої однокласники коли почули про це, щиро дивувалися, яка багата українська мова», – поділилася емоціями читачка Єлизавета Панченко.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.