пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

На порозі – Новий рік.

Напередодні новорічних свят працівники бібліотеки-філії №4 разом із читачами розпочали підготовку для створення новорічного настрою.

Завдяки завзятим рукам малечі засяяла яскравими іграшками новорічна красуня, виблискуючи ялинковим дощиком розповсюдила імпульси хвилі творчого настрою, який стрімко передався повітрям. Бібліотека 16 грудня наповнювалась все новими і новими бажаючими прикрашати улюблену бібліотеку до свят.

«Та у вас не бібліотека, а просто якийсь чарівний замок, який так і хочеться доповнити сніжинками та ялинками» – попрохавши папір і ножиці, радісно вигукнула Ліза Панченко учениця 4-Б класу СЗШ №8. І легкокрилі сніжинки й новорічні витинанки «полетіли» прямо на скло вікон.

Натхненно та з великим азартом школярі майстрували прикраси, адже вони щодня приходять до бібліотеки, а попереду свято і так багато цікавого можна зробити в любій бібліотеці, аби створити святковий настрій.
Новий рік – час, коли виконуються найзаповітніші бажання і мрії.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією № 4

четвер, 8 грудня 2016 р.

Толерантність.

Діти і молодь – люди майбутнього – у них свій стиль, манери спілкування, нове мислення, вони несуть в життя свої норми. Було б добре, щоб однією з цих норм була толерантність. Надзвичайно важливо, щоб фундамент толерантності було закладено в дитинстві, бо чим старша людина, тим важче їй змінювати свою ідентичність.
Саме тому працівники бібліотеки-філії №4 до Дня толерантності, 5 грудня обговорювали книги Є.Кононенко «Неля, яка ходить по стелі» та Ганни Макуліної «Сезон дощів або не з цього світу» з учнями 3-Б класу ЗОШ №14.

Розпочався захід з інтелектуальної гри «Що таке толерантність?». Діти пригадували, які риси притаманні цьому поняттю. А далі в гості завітав казковий герой «Незнайко», який для чогось приніс в подарунок дітям рогатку, камінець, кнопки. Школярі відмовились від таких дарунків і розповіли гостю про толерантність. Потім разом із Незнайком діти перейшли до розмов про книги. А далі за книгами вишикувалась черга.
Завдяки мультимедійній презентації «16 листопада – Міжнародний день толерантності» та книжковій виставці «Диво скарбів книжкових» школярі переконались, що толерантність – це спілкування і свобода думки, совісті і переконань, гармонія в різноманітті, чеснота, яка робить можливими досягнення взаєморозуміння між людьми, батьками і дітьми мирним безконфліктним шляхом.
Наприкінці школярі на плакаті в пелюстки квітки «Толерантність» синонімами до цього слова, а потім отримали невеличкі сувеніри – «Сердечко доброти».

« Тепер я знаю, як легко можна зруйнувати «стіну нерозуміння», треба просто посміхнутися і бути ввічливим. Я упевнений, що співрозмовник поступить так також», – поділився Андрій Андріїв
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

четвер, 1 грудня 2016 р.

«Не треба боятися. Треба знати»




Як почуєш – серце завмирає,
Від СНІДу наслідки сумні,
Від нього ліків ще немає,
Тому ми скажем: СНІДу – «ні»!



У переддень Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, який відмічається 1 грудня, на годину міркувань «Не треба боятися. Треба знати» до бібліотеки-філії №4 завітали учні 10-х класів НВК №9.
Бібліотекар Надія Васильєва розповіла юним користувачам про «СНІД» та «ВІЛ». Далі продовжила розповідь Світлана Шевчук, практикуючий психолог Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, яка презентувала відеоролик та плакат «Не дай СНІДу шанс», повідомила про основні шляхи зараження цією хворобою та заходи щодо її профілактики. Вона наголосила, що потрібно бути відповідальним за свою поведінку, вести здоровий спосіб життя, та толерантно ставитися до ВІЛ-інфикованих людей.

Також для читачів була презентована книжкова поличка, на якій представлена інформація про властивості цього вірусу, про ВІЛ-інфекції та шляхи поширення хвороби, про лікування та профілактику СНІДу.
«Сьогодні ми мали можливість поспілкуватись з фахівцем й отримати професійні відповіді на питання щодо проблем СНІДу, про стан захворюваності на ВІЛ/СНІД в Україні та інформацію про вживання заходів проти епідемії», – поділилась враженнями Аріана Голіняк.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.