четвер, 23 лютого 2017 р.

«Славні сини України»

Працівники бібліотеки-філії №4 завжди приділяють велику увагу патріотичному вихованню. А в ці лютневі дні, які вкарбовані в новітню історію України і поготів. Вклонитись Небесній сотні, зрозуміти, що таке сучасна українська армія та послухати про патріотів нашої держави, які знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України у бібліотеку-філію 22 лютого прийшли учні 6-А класу СЗОШ №8.

Офіцер командування Олексій Наконечний, якого було запрошено на інформаційний день «Славні сини України», цікаво та змістовно розповів школярам, про те, що служба в армії розпочинається з присяги – клятви воїна на вірність своєму народові, Вітчизні, про гендерну рівність в армії, тактичну підготовку та першу допомогу при ураженнях на полі бою.

Олексій Володимирович продемонстрував дітям фільм у якому були показанні навчання максимально приближені до бойових дій. Школярі із захопленням слухали історії, які розповідав офіцер: про те, як боронитися та наступати, про солдатську єдність та братерство. Довго не відпускали гостя, запитували про військові будні.
Викладка літератури «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань», на якій представлені найсвіжіші матеріали з періодичних видань доповнила спілкування з гостем.

Завдяки цій зустрічі школярі ще більше усвідомили, що означають такі звичайні слова, як незалежність та воля. Усвідомили, як це бути справжнім патріотом, яке велике значення має наш гімн, який рідний і дорогий нам синьо-жовтий стяг.
«Такі зустрічі залишають у молодих душах віру у краще майбутнє України і нестримне бажання бути схожим на тих, хто зараз захищає суверенітет, свободу та цілісність нашої держави», – поділилась Олена Кича, класний керівник.
Діти, довго не хотіли відпускати гостя: розмовляли, фотографувалися з ним.


Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

«І сонцем слово засіяло»

На літературно-мовний вернісаж «І сонцем слово засіяло» 21 лютого до бібліотеки-філії №4 завітали учні 5-Б класу СЗОШ №8 та учні 6-А класу ЗОШ №14.
Завдяки бібліотекарям школярі дізналися цікаві факти із історії святкування саме в цього дня. Згадали полум’яних синів українського народу, які зберегли українське слово і донесли до нас. Серед них Григорій Сковорода, Квітка-Основ’яненко, Леонід Глібов, Іван Франко. Та найбільшого розквіту наша мова досягла у творчості українського поета, художника Т.Г. Шевченка. Про все це розповідали бібліотекарі, а діти зачаровано слухали та декламували вірші рідною мовою.

Мультимедійна презентація «І сонцем слово засіяло» привернула увагу школярів ребусами, загадками, акровіршами, прислів’ями про мову. Було весело та гамірно коли діти змагалися, хто відгадає більше ребусів та загадок.
Книжкова виставка «Із глибини віків нам сяє рідне слово» також підкреслила, що ми отримали у спадок справді багату, розвинену, мелодійну мову – одну із найдревніших і найбагатших серед тисяч мов світу.

«Сьогодні ми поринули у чудовий і прекрасний світ рідної мови і я ще раз переконалася, що рідна мова першою засвоюється дитиною і залишається зрозумілою на все життя. Історія свята, на жаль, має трагічний початок, як ми почули на сьогодні. Важкі були шляхи української мови, але вона пробилась через терни і каміння, крізь віки, і нарешті посіла почесне місце серед інших мов світу, тому що стала державною. Я люблю рідну мову і пишаюся тим, що я українка. Ми всі задоволені заходом він нам дуже сподобався», – висловила свою думку п’ятикласниця Анастасія Калюжна.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

вівторок, 21 лютого 2017 р.

День періодики.

Мабуть, усі знають, що в бібліотеці поряд із книгами живуть журнали і газети. Бібліотека-філія №4 для дітей отримує чималий різноманітний список періодичних видань. Саме до Дня періодики, 17 лютого, працівники бібліотеки познайомили з ними відвідувачів різного віку.
Гортаючи сторінки періодичних видань презентованих на виставці «Наша преса на всі інтереси» користувачі мали змогу дізнатися зі сторінок журналів багато цікавинок ознайомитися з пізнавальними, захоплюючими розповідями, оповіданнями, віршами. Найактивнішими відвідувачами Дня періодики стали учні 4-В класу СЗОШ №8.

Яскраві обкладинки сучасних журналів відразу притягують погляд. І з непідробним інтересом діти гортали їх, брали участь у бесіді про історію створення періодичних видань. Зацікавила присутніх і мультимедійна презентація «Журнали та газети – наші друзі».
Вперше бібліотека отримує журнали «Жасмін», «Карамельки», «Діана». Кожен номер – це збірка оригінальних ідей творіння для тих, хто любить створювати вироби своїми руками. Юні рукодільниці в захопленні від таких видань.


Яскравою окрасою дня було практичне заняття, де діти самостійно оглядали журнали і описували їх: назва, рік, місяць, номер, адреса редакції, рубрики, потім коротенько розповідали про те чи інше видання. Заняття плавно переросло в дружню бесіду на різні теми. А ще школярі із задоволенням взяли участь у тематичних іграх.

«Я часто відвідую бібліотеку, але перевагу надавав читанню книг. Сьогодні я побачив, що у журналах та газетах також багато корисної інформації, яка не тільки допомагає у навчанні, поповнює знання, але і допомагає цікаво провести дозвілля. А ще я зрозумів, що коли підросту, буду репортером, адже це так цікаво подорожувати світом та збирати цікаву інформацію, особливо про тамтешні таємниці», – поділився Максим Козак.