четвер, 30 листопада 2017 р.

«100.000 нових книжок дітям»

Працівники бібліотеки-філії №4 Хмельницької міської ЦБС – не могли не взяти участі у акції «100.000 нових книжок дітям» від фонду «Фундація Дарини Жолдак» https://www.facebook.com/foundDZ/, адже це так цікаво. Отримавши матеріали із Ігрового Практикуму «Як приборкати Книжкозавра», бібліотекарі запросили 28 листопада учнів 2-3 класів ЗОШ №14.


Весело і охоче школярі упоралися із «Паліндромами» (словами-раками), розв’язали «Приклади без чисел», розфарбували клітинки із вказаними літерами, розшифрувавши малюнок. Не залишило нікого байдужим «Поетичне сонечко», школярі з азартом підбирали рими до певного слова. Було дуже цікаво та весело.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4





четвер, 23 листопада 2017 р.

«Україна гідна свободи».

Листопад – це нагадування нам всім про учасників «Революції Гідності», та «Антитерористичної операції» про те, якою ціною ми здобували свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Працівники бібліотеки-філії №4 та завідуюча бібліотеки ЗОШ №14 Олена Владюк 22 листопада допомогли учням 7-А класу ЗОШ №14 пригадати кожен день Революції Гідності, кожну її хвилину у Хмельницькому та Києві на годині пам’яті «Україна гідна свободи».

Завдяки мультимедійній презентації та книжковій виставці «Вони творили історію України», школярі згадали події Євромайдану, що змінили українську історію, сколихнули увесь світ, а головне – перевернули світогляд українців. За допомогою бібліотекарів школярі ще раз переконалися, що перемоги українських воїнів проходять червоною ниткою в історії нашої країни, починаючи з часів Київської Русі, і закінчуючи війною на Донбасі.

«Варто почути перші акорди пісні «Пливе кача…», як на очі навертаються сльози, а пам'ять повертає до трагічних та героїчних подій зими 2013-2014років. І дуже добре, що бібліотекарі підготували такий гарний захід. Адже це саме ті дні коли ми згадуємо ту зиму та вшановуємо пам'ять Героїв Небесної Сотні. Підлітки мають знати про Революцію Гідності та імена героїв, що пішли з Майдану просто в небо за те, щоб ми мали право відстоювати свою гідність та розпоряджатися своєю долею незалежно ні від кого», – підвела підсумок класний керівник 7-А класу Олена Волчелюк.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.


середа, 22 листопада 2017 р.

«А сотня вже зустріла небеса»

Цими днями всі українці згуртовуються разом, щоб в скорботі схилити низько голови перед пам’яттю людей різного віку, яких було вбито у мирний, цивілізований час ХХІ століття.
21 листопада на годині пам’яті «А сотня вже зустріла небеса» працівники бібліотеки-філії №4 разом із учнями 8-А класу ЗОШ №14 також вшанували подвиг учасників Революції Гідності та Героїв Небесної Сотні. Бібліотекарі нагадали школярам, що під час революції Гідності на Майдані загинули і наші земляки-хмельничани, яких згадали поіменно, звернувшись за інформацією на сайт Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи.
Під час заходу учні читали вірші присвячені Небесній Сотні. Особливо школярам сподобалась мультимедійна презентація, де були використані матеріали з Інтернету – трагічні документальні хроніки подій на Майдані. Зокрема вразив кліп «Небесна сотня поіменно». Під месич «Герої не вмирають» учням демонструвались фото Небесної Сотні. Зі сльозами на очах школярі слухали Пікардійську терцію «Гей пливе кача по Тисині» – жалобний гімн Майдану за Небесною Сотнею. Всі присутні вшанували пам'ять героїв хвилиною мовчання.

Завідуюча бібліотекою ЗОШ №14 Олена Владюк, яка була присутня на заході, наголосила, що такі патріотичні заходи потрібні для підростаючого покоління, а особливо в теперішній час коли люди продовжують гинути на сході. Адже це відання шани найкращим, котрі у найважливіший момент не злякалися і пожертвували собою заради кращого життя у нашій країні. Про це потрібно пам’ятати.

Після закінчення заходу школярі не поспішали розходитись по домівках, згадували про самих юних героїв Небесної Сотні, переглядаючи матеріали з книжкової полички «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань»

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

пʼятниця, 17 листопада 2017 р.

«Толерантність – це прийняття іншого»

16 листопада 1995 року Резолюцією Генеральної Конвенції ЮНЕСКО прокламована і затверджена Декларація принципів толерантності. З тих пір цей день щороку відзначається по усій планеті, як Міжнародний день толерантності.
Щоб згадати основні аспекти толерантності працівники бібліотеки-філії №4 запросили 16 листопада у коло спілкування «Ти не можеш змінити світ, але не маєш права нічого не робити» учнів 7-В класу СЗШ №8. Бібліотекарі розповідали про те, що проблема толерантності виникла ще в античні часи, що толерантність – це мистецтво жити в світі несхожих людей та ідей, про те, що толерантність є нормою сучасного цивілізованого світу.

На заході відвідувачі переглядали мультимедійну презентацію, гортали сторінки книг презентованих на виставці «Толерантність – це прийняття іншого», обговорювали коли було вперше вжито слово «толерантність», як це слово визначається на різних мовах світу, говорили про інтолерантність – протилежне поняття до толерантності, послухали легенди за даною тематикою.

Завдяки вправам, вікторинам, різноманітним запитанням захід пройшов дуже весело й гамірно. Адже саме через гру діти сприймають інформацію швидше. Заключна вправа «Дерево толерантності» не залишила байдужим нікого. Потрібно було кожному написати на листочку паперу у формі листочка дерева слова толерантності і наклеїти на символічний малюнок дерева без листя. Вийшло дуже красиве дерево, біля якого школярі дійшли висновку, що вони маленька родина, в якій завжди має панувати доброта, повага, взаєморозуміння.

«Дуже потрібний і актуальний захід. Адже толерантність людей є найважливішою умовою миру і злагоди. У сьогоднішньому суспільстві відбувається активний зріст екстремізму, агресивності, розширення зон конфліктів. Ці соціальні явища особливо зачіпають молодь, якій в силу вікових особливостей властивий максималізм, прагнення до простих і швидких рішень складних соціальних проблем. І ці рішення не завжди бувають правильними. Сьогодні зустріч у бібліотеці присвячена тому, щоб вчитися жити разом, приймаючи один одного такими, які ми є, вчитися розуміти один одного. І я впевнена, що діти після такого заходу зроблять правильний висновок – толерантність врятує світ», – поділилась враженнями класний керівник Людмила Мотревич.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

четвер, 16 листопада 2017 р.

Вперше у бібліотеці

Книга – мудрий друг і порадник. Вона, не вміючи говорити, розповідає про цікаві пригоди та захоплюючі подорожі, про історію рідного краю, про чудеса та навколишній світ.
Іншими словами – сила книги безмежна, саме про це розповідали бібліотекарі дошкільнятам ДНЗ №23, 15 листопада, які завітали на екскурсію до бібліотеки-філії №4 та в майбутньому стануть читачами бібліотеки.
До книгозбірні діти завітали вперше. Крокували найменші читачі по бібліотеці спочатку навіть боязко. Та коли лялька Катя привіталася з ними та за допомогою тієї ж ляльки передаючи із рук в руки всі перезнайомилися, називаючи кожен своє ім’я, малеча зрозуміла, що це – дивовижне місце. Адже завдяки мультимедійній презентації «Як Катя скарб шукала» вони познайомились з правилами користування бібліотекою, з дивовижним і чарівним світом казки зустріли відомих улюблених казкових героїв.

Діти жваво цікавилися книгами та журналами із книжкової полички «Запрошує королева казка та донька її фантазія». Особливо зацікавила наших маленьких читачів інтерактивна ігрова зона де на килимку чекали на них іграшки, книги, лего, конструктор.
Всім дуже сподобалось. Звісно, у дітей, під час екскурсії виникло багато запитань, на які вони отримали відповіді від бібліотекарів. Натомість працівники бібліотеки отримали щирі дитячі посмішки та світлини на згадку.

«Наші вихованці сьогодні вперше познайомились з бібліотекою, все було дуже цікаво, атмосфера була така тепла та дружня, що я впевнена діти повернуться сюди з батьками, як читачі», – підвела підсумок Лариса Чемерис вихователька 4 групи ДНЗ №23.
Закінчилася екскурсія побажанням бібліотекарів: «Завітайте, до нас ще, любі дітки! Бібліотека чекає з радістю вас. До нових зустрічей»

PS: Коли працівники бібліотеки завітали до дитячого садочку після заходу, то методист Наталя Миколаївна розповіла, що коли батьки ввечері прийшли за дітками 4 групи вони з таким захватом та захопленням розповідали про бібліотеку, що батьки інших груп також замовили екскурсію до бібліотеки. Тож на наступному тижні ми знову чекаємо нових маленьких читачів!
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


четвер, 9 листопада 2017 р.

«Лунай, прекрасна наша мова»

9 листопада – на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія, Указом президента України в 1997 році встановлено свято – День української писемності та мови.
Саме з цього приводу 8 листопада учасники об’єднання «Барвінок» зустрілись на черговому засіданні – літературно-музичній композиції «Лунай, прекрасна наша мова» у бібліотеці-філії №4.
Надзвичайно цікаво в святковій атмосфері пройшло засідання. «Барвінчата» прийшли ошатно одягнутими у вишиванках.

Бібліотекарі розповідали про мову та писемність, про те, що не можна допустити занепад мови, адже це зникнення нації, потрібно передавати її із покоління в покоління. Завдяки книжковій виставці «Із глибини віків нам сяє рідне слово» та мультимедійній презентації школярі дізналися або пригадали цікаві факти про нашу мову. Це так захопило школярів, що вони і співали, і вірші читали і весь захід вели самостійно. Дуже приємно було дивитися на таку активність учнів.

«Сьогодні школярі ще раз пригадали про витоки української писемності і переконалися, що українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов’янську родину і світову славу. Вона має все. І дуже добре, що бібліотекарі пропонують такі заходи для підростаючого покоління, на яких вони ще раз переконуються, що мова найважливіший універсальний засіб спілкування людей. А українська літературна мова належить до найпоширеніших високорозвинених мов світу», – поділилася враженнями класний керівник 6-Б класу СЗШ №8 Русіна Васильєва.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.