середа, 27 березня 2019 р.

Година Саморобкіна в бібліотеці


Що робити в час канікул? Гайда до бібліотеки! Тут знайдеться заняття для кожного.


Бібліотека-філія №4 запрошує до себе робити весняні поробки з кольорового паперу. 26 березня у книгозбірні веселим гуртом маленьких читачів уже такі виготовляли. Талановиті рученята майстрували паперових гусенів, різнокольорових папуг та дівчинку-веснянку, усю в яскравих квітах.
«Було чудово, неперевершено. Ми виготовляли поробки з кольорового паперу, знайомилися один з одним, розповідали про себе. А найголовніше: я знайшла нових друзів, з якими в мене багато спільного», – розповіла про враженнями читачка бібліотеки Марія Лавришина.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

пʼятниця, 22 березня 2019 р.

Місто в солдатській шинелі


Щороку історична пам’ять повертає нас до героїчних, болючих та радісних днів – днів визволення України, нашого Хмельницького. Місто Проскурів було звільнено від загарбника 25 березня.
Тому і провели працівники бібліотеки-філії №4 21 березня слайд-спогад «Місто в солдатській шинелі». Захід пройшов у рамках народознавчого об’єднання «Барвінок».
Барвінчата дізналися про подвиг визволителів Проскурова із розповіді бібліотекарів, презентації «1941 – Відвойована весна! – 1945» та книжкової виставки «За тебе кращої не знаю, Хмельниччино моя». Хвилиною мовчання вшанували пам'ять полеглих. Вразило дітей те, що аж протягом двох тижнів війська Українського фронту у важких боях намагались зламати німецькі оборонні рубежі на північних підступах до Проскурова.
«Дуже хвилюючою була сьогоднішня зустріч. Ми ще не вчили на уроках історії Другу світову, тому вразили всі описані події. Завжди пам’ятатимемо тих, хто боровся за наше місто», – прокоментувала Сич Марія, семикласниця.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4


"До нас завітай, книжечку шукай"


Гру-квест «До нас завітай, книжечку шукай» 21 березня провели у бібліотеці-філії №4. Учасниками такої стали учні 3-А класу із ЗОШ № 14.
Малечу розділили на дві команди – «Читайлики» та «Блискавка». Упродовж гри діти крутили «Колесо фортуни» та шукали по маленьких слідах книжкові скарби, в яких для них ховалися завдання. Серед завдань було:
Ø скласти прислів’я з цифр за номерами букв абетки,
Ø відвідати літературний зоопарк,
Ø прочитати скоромовки,
Ø відгадати ребуси та загадки.



«Вийшов дуже енергійний захід, котрий дав бадьорий настрій та заряд позитиву дітворі надовго. Вітаємо команди та дякуємо за активну участь. Знаємо, що сьогодні вони вкотре переконалися: ходити у бібліотеку – це круто і доволі приємно», – коментують після заходу працівники цієї книгозбірні.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

середа, 20 березня 2019 р.

"Розпочався другий етап "Книгоманії - 2019 "


Уже місяць бібліотеками України крокує конкурс «Книгоманія – 2019», який відбувається з ініціативи «Форуму видавців» та «Українського інституту книги».


19 березня у бібліотеці-філії №4 Хмельницького відбувся другий місцевий етап. Змагалися найактивніші, найерудованіші читачі південно-східної частини міста. І хоч вони із різних бібліотек, та в одному єдині: об’єднує їх симпатія до літератури.


Тільки систематичне читання могло стати надійним помічником у всіх трьох частинах конкурсного етапу, серед яких: «Юний ерудит», «Візитка учасника», «Читацький щоденник».
До журі увійшли:
·                   Сорока Олена Вікторівна, завідуюча бібліотеки НВК №9
·                   Дем’янюк Марія Борисівна, письменниця, кандидат філологічних наук,  член творчих спілок;
·                   Тетяна Любенчук, заступник директора ХМ ЦБС по роботі з дітьми.




Вони і визначили переможця. Ним став Ништик Нікіта (читач бібліотеки-філії №4). Хлопчина твердо вірить у свої сили і щиро хоче здобути перемогу  у наступному етапі змагань книгоманів, аби стати «Суперчитачем України» і поїхати у Львів на Фестиваль дитячого читання.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки філії №4

"У віртуальний світ - без загроз"

Наше життя вирує все швидше та швидше. Інтернет став його невід’ємною частиною. Цілком ймовірно, що у найближчому майбутньому він повністю замінить усі інші засоби зв’язку. Та давайте зупинимось і подумаємо, чи готові ми до цього?
18 березня учнів 4-А класу  із СЗОШ №8 запросили на бібліомандрівку «У віртуальний світ – без загроз». Захід відбувся у бібліотеці-філії №4. Дітям розповіли:
про історію створення комп’ютера,
як виник Інтернет,
як уберегтися від віртуальних небезпек,
чи існують правила поведінки в соцмережах.
«Завжди пам’ятайте, що Інтернет – це лише інструмент, яким ви користуєтесь, щоб отримати відповіді на свої питання, підготувати реферати та доповіді. Тут ви спілкуєтесь на відстані. Вчіться користуватись Інтернетом свідомо і пам’ятайте, що безпечний Інтернет починається з вас», – підсумувала Кравець Ганна.

                                                                                                                                         

пʼятниця, 15 березня 2019 р.

Вибори у Книжковому місті


Україна обирає Президента… Це серйозний крок для всіх українців – і для дорослих, і для маленьких. У дитячій бібліотеці-філії №4 про вибори розповіли своїм читачам 14 березня для учнів 4-А класу ЗОШ №14 провели літературно-правову гру «Вибори у Книжковому місті».

Найперше бібліотекарі розповіли діткам, що таке:
ü    вибори,
ü    виборча дільниця,
ü    виборче право,
таємність голосування і т. ін.
Деякі з них уже колись були з батьками на виборчих дільницях, вони ділились враженнями.
А потім у книгозбірні розпочалась виборча кампанія у вигаданому Книжковому місті. Були тут і виборча комісія на чолі із головою, і списки кандидатів на пост президента Книжкового міста. Із запропонованого бібліотекарями списку популярних літературних героїв діти обирали кандидатів, які візьмуть участь у виборах. Зробили виборчу скриньку, виготовили бюлетені (за отримання яких школярі ставили підписи), склали список виборців. А кандидатами на пост президента Книжкового міста були: Гаррі Поттер, Пеппі Довгапончоха, Дюймовочка, Білосніжка, Карлсон, Вінні-Пух,  Незнайко, Барон Мюнхгаузен, Цибуліно, Котигорошко… При підсумковому підрахунку голосів результат виявився доволі несподіваним – найбільшу кількість голосів отримав Гаррі Поттер!

«Дуже гарно бібліотекарі придумали. Виявляється, навіть таким маленьким діткам можна не тільки розказати, а ще й доступно показати, виборчий процес. Обов’язково проведу ще раз у класі такі самі вибори, бо дуже сподобалося і мені, і діткам», – наостанок сказала Наталія Карпова, класний керівник.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

четвер, 7 березня 2019 р.

«Могутнє, віще слово Кобзаря»

Працівники бібліотеки-філії№4 долучилися до ювілейної акції «Шевченка читають всі», приуроченої 205-річниці від дня народження великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка, яку оголосила обласна бібліотека для дітей ім. Т. Г. Шевченка.
6 березня на поетичну годину «Могутнє, віще слово Кобзаря», бібліотекарі запросили учнів 5-В класу СЗШ№8, аби ще раз насолодитися творчістю Великого Кобзаря.
Бібліотекарі розповіли школярам про творчий шлях Т.Г.Шевченка, поезія якого вже понад 200 років викликає почуття гордості, щирої любові до свого народу, до своєї України. Змістовна мультимедійна презентація ще глибше розкрила талант Кобзаря. А книжкова виставка «Шевченкове слово в віках не старіє», відкрила читачам, який великий скарб залишив нащадкам знаний і всьому світі поет.
«Ми вже багато знали, про життєвий та творчий шлях великого генія
Т. Шевченка, але сьогодні працівники бібліотеки розповіли багато нового про те, як з хлопчика-кріпака виріс не тільки знаний великий український поет – борець за волю України, а ще й художник», – поділився своїми враженнями учень Романюк Ростислав.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії№4

субота, 2 березня 2019 р.

«Вона жива і вічно буде жити».


«Кожним словом, променем думки, кожним болем своїм живе в душі нашого народу ім'я Леся Українка» (Олесь Гончар).
Саме ці слова стали основною тезою заходу, який 28 лютого провели працівники бібліотеки-філії№4. Творчому генію українського жіноцтва – Лесі Українці тут присвятили літературний портрет «Вона жива і вічно буде жити».

У рамках заходу для учнів 7-8 класів СЗШ №8 підготували презентацію «Сила духу, мужності і краси», яку присвятили надзвичайній поетці, її життєвому та творчому шляху.
Виразно прозвучали у книгозбірні вірші Лесі, які зачитували самі учні. Вони щиро захопили дітей багатогранним літературним талантом української поетеси, її жагою до життя, героїзмом, безмежно міцною силою волі та щирою любов'ю до Батьківщини.
«Ми сьогодні багато дізналися про Лесю Українку – неперевершеного поета боротьби, поета-патріота. Її твори надихають, додають сил та впевненості кожному», – поділилася думками Гальміз Ольга.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

«Зустрінемо весну калачем та підсмаженим млинцем»


Працівники книгозбірні розповіли дітворі про Масляну, що це свято символізує початок весни, про відповідні традиції та обряди. Свято супроводжували веселі забави, пісні, сміх, жарти, всілякі конкурси і змагання на силу, спритність і розум.


Друзі із Центру слов’янських мов та культур заспівали для барвінчат українських пісень та зачитали декілька віршів польською мовою.
Ще довго діти не розходились: пили гарячий чай з смачними млинцями та солодощами.

«Сьогодні ми побували на справжньому святі. Дуже сподобалося. Ми гарно відпочили: загадки, вікторини, ігри, пісні. Це так весело! Швидко промайнув час. А ще ми дізналися багато нового про народні традиції, звичаї, яких дотримувались наші прадіди», – поділилася Настя Калюжна, член народознавчого об’єднання «Барвінок». 
Надія Васильєва бібліотекар бібліотеки-філії№4.