вівторок, 10 грудня 2019 р.

«На варті Вітчизни»


Щороку 6 грудня в Україні відзначають День Збройних Сил України. Напередодні свята у бібліотеці-філії №4 відбулась година мужності «На варті Вітчизни». Її про вели для учнів 6-В класу СЗШ №8.
Захід розпочали з виконання Гімну України. Потім бібліотекарки розповіли учням про те, як було створено українську армію та якою вона є нині. Після чого усі учасники разом переглянули мультимедійну презентацію «На варті Вітчизни», згадали пісні про українську армію, які знають, та спробували їх заспівати.
Працівниці книгозбірні ж підготували для дітей книжкову виставку «Сила духу мужності та краси», вікторини та гру «І ми теж».
«Діти повинні знати історію нашої держави, а також завжди шанувати пам’ять про тих, хто віддав і віддає сьогодні своє життя за свободу й незалежність України», – зауважила Катерина Гайбура.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

пʼятниця, 6 грудня 2019 р.

«STOP – наркотик! NO – СНІД»


Сьогодні, як ніколи гостро стоїть перед суспільством така проблема, як наркотики та СНІД, тому працівники бібліотеки-філії №4 не залишились осторонь та підготували 4 грудня для учнів 10-го класу ЗОШ №14 бібліомікс «STOP – наркотик! NO – СНІД» і запросили з Хмельницького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді соціальних фахівців Любов Кирилюк та Мар’яну Костецьку. Вони у формі діалогу розповідали відвідувачам про жахливу загрозу, яку несуть наркотики та СНІД людству та скільки біди і смертей внаслідок них.

Присутні уважно прислухалися до порад соціальних фахівців, як вберегти себе від чуми ХХ століття. А змістовний та своєчасний відеоролик «Обережно! Небезпека!» та тематична поличка «Можливо, ви цього не знали» додали присутнім ще більше знань про це.

«Ми вже багато чули і знаємо про таку важку хворобу, як ВІЛ-інфекцію та СНІД та небезпечні наркотики, але ми вдячні працівникам бібліотеки та соціальним фахівцям за дуже цікаву, змістовну і необхідну в наш час і наш вік розмову та поради, як вберегти себе від такої загрози», – прокоментував учень 10 класу ЗОШ№14 Корвацький Максим.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

середа, 20 листопада 2019 р.

Від папірусу – до електронної книги


19 листопада на бібліотечний урок «Від папірусу до електронної книги» працівники бібліотеки-філії №4 запросили маленьких гостей, учнів 3–В класу СЗШ №8. Метою заходу було розповісти малечі про книгу, яке значення вона має в житті людини про історію створення та і її шлях до сучасності.
Змістовним доповненням до розповіді були мультимедійна презентація «Книга змінює світ» та книжкова виставка «Подорож у Читай-місто», а захоплюючі вікторини, розгадування загадок стали родзинкою заходу. Малеча з цікавістю розглядала дитячі книжечки, гортала сторінки, ділилась власними книжковими вподобаннями.
На завершення бібліотекарки побажали юним користувачам бути активними читачами бібліотеки, берегти книжки і ніколи з ними не розлучатися.

Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4



пʼятниця, 15 листопада 2019 р.

«Віртуоз гумору».


З нагоди Дня народження Остапа Вишні – великого письменника, новеліста, класика української сатиричної прози 14 листопада у бібліотеці-філії №4 для учнів 4-В класу СЗШ №8 відбулася хвилинка сміху «Віртуоз гумору». Працівники бібліотеки завдяки цікавій та змістовній презентації познайомили школярів із творчістю гумориста Павла Губенка, який написав багато жартівливих оповідань для дітвори.

Малечі прочитали веселі твори про бабусю, яка боялася їздити у потязі та про хлопчика Василька, який не любив книги. А дітки розповідали смішні історії із власного життя, а для підтримки гарного настрою ще й пограли жартівливі вікторини, конкурси та ігри «Співаючі зірки», «І ми теж».

На завершення заходу діткам побажали не забувати заповіту невмирущого Остапа Вишні. «Сміймося на здоров’я, посміхаймося, будьмо приязними до людей», – підсумували працівниці книгозбірні.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

субота, 9 листопада 2019 р.

Літературний ярмарок «Рідна мова – всесвіту основа».


Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного громадянина будь-якої держави. В українців ж існує навіть свято – День української писемності та мови, яке щороку відзначаємо 9 листопада.
7 листопада, напередодні згаданого свята, філія №4 влаштувала у себе цього дня літературний ярмарок «Рідна мова – всесвіту основа». Крім презентації «Слово до слова – зложиться мова», котра розповіла про історію зародження, становлення та непростий шлях збереження української мови, бібліотекарки книгозбірні підготували ще й виставку тематичної літератури «Барви  рідної мови».
А далі у рамках загаданого заходу провели ярмарок літературних розваг. Він складався з різних завдань, а саме:
ü розставити слова в алфавітному порядку;
ü доповнити прислів’я;
ü розгадати кросворд «Іменна змійка»;
ü відгадати загадки;
ü дати відповіді на запитання вікторини «Найкращий знавець рідного слова»;
ü стати переможцями у квест-грі «Літературна чехарда».
Захід прокоментували працівниці бібліотеки: «Метою було довести учасникам, що вивчати українську мову дуже потрібно, що мова – це цінний скарб, який народ має любити. Читачі задоволені, літературний ярмарок вдався!».
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

четвер, 31 жовтня 2019 р.

Не вір, подумай


29 жовтня у рамках Тижня медіаграмотності у біліотеці-філії №4 відбувся урок медіаграмотності «Не вір, подумай».
«Кожна людина з ґаджетом у руках може бути потенційним творцем контенту. Для сучасної особистості важливо володіти базовими знаннями та навичками у сфері мас-медіа, щоб не відчувати себе в інформаційному просторі розгубленими», – розповіли бібліотекарки
Читачам корисним був такий урок медіаграмотності, адже мав за мету, в першу чергу, навчити розпізнавати правдиву інформацію та фейкову, не вірити всьому та не піддаватись пропаганді.
Захід бібліотекарки доповнили інтерактивними іграми.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

Веселі гусениці з паперу


У бібліотеці-філії №4 влаштували майстер-клас для дітей, на якому виготовляли яскравих гусениць із кольорового паперу. Його назвали «Веселі саморобки» і провели 29 жовтня.
Для того, щоб зробити гусениць, дітям знадобилися, звісно ж, кольоровий папір, а ще ножиці, клей, фломастери, кмітливі-прекмітливі пальчики, хороша фантазія і яскрава ідея. Не у всіх виходило з першого разу. Але зараз ж тривають шкільні канікули, тому натхнення і терпіння у дітвори – хоч відбавляй! Тож, свою веселу поробку зробив кожен учасник.




«Сьогодні значення бібліотеки як центру творчого спілкування стає дедалі важливішим. Творчі майстерні міцно увійшли в практику бібліотечної роботи. Тому і бібліотечні працівники особисто беруть участь в організації та проведенні майстер-класів для юних користувачів», – пояснюють у книгозбірні.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

Онлайн-ексурс «Історія українського козацтва»


Онлайн-ексурс «Історія українського козацтва» влаштували для шестикласників із СЗШ №8 у бібліотеці-філії №4. Захід провели 24 жовтня у рамках Тижня Інтернету.
На прикладі пошукових запитів у глобальній мережі бібліотекарки демонстрували, як знайти тут ту чи іншу інформацію. У даному випадку використали тему українського козацтва. Доба характеризується великою кількістю яскравих історичних подій, битв, гетьманів та ватажків, тому пошукові запити вдавалося сформулювати чітко і без подвійних стандартів. А разом з тим це ще й для школярів можливість "прокачати" свої знання з історії України.
Потім детальне знайомство з Інтернетом продовжили у режимі онлайн-вікторини «Інтернет – друг, Інтернет – ворог» та перегляду полички «Немає прагнення більш природного, ніж прагнення до знань», яка теж, у свою чергу, розповідала про людську потребу інформаційного насичення.
Практичні заняття, котрі виконували гуртом на комп'ютерах, позначили захід яскравими дитячими емоціями.
 
Діана Пономарьова, учениця цього класу, додала опісля зовсім не по-дитячому, що користуватися інтернетом треба з розумом.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотуки-філії №4

четвер, 17 жовтня 2019 р.

Для читачів влаштували правову мандрівку


Місячник правових знань, який стартував у міських книгозбірнях на початку жовтня, позначений рядом просвітницьких заходів. Бо саме бібліотека є тим місцем, де зручно та просто розповідати про правову сторону життя дорослим, а особливо малечі. Одним з таких заходів була мандрівка у Країну Правдилію, яку 15 жовтня влаштували у філії №4.

Четвертокласники із СЗШ №8 тут почули, як створювалась Конвенція про права дитини, яке важливе значення вона має і якого змісту статті вміщує. Їм пояснили, що кожна дитина має не лише права, а й обов’язки, які теж не менш важливі.
Під час «правових мандрів» учасники подивились презентацію «Кожна дитина має право» та переглянули тематичну виставку «Права дитини ти мусиш вивчити сумлінно».
«Тема сьогоднішньої розмови неабияк актуальна, адже діти часто страждають від порушення їхніх прав. Смаку, яскравості цьому заходу додали казкові вікторини, цікаві літературні ігри, які вигадали для дітей працівниці бібліотеки», – із вдячністю опісля додала класна керівниця.
А після такої мандрівки дітям ще й випала нагода у бібліотеці ознайомитися та попрацювати з 3D-ручкою, графічним планшетом та почитати книги, що вміють оживати (з AR-технологіями). Нагадуємо, всі ті технічні набутки, місцеві книгозбірні отримали завдяки перемозі проєкту «SMART-бібліотека – помічник розумного міста» у Бюджеті міських ініціатив.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

четвер, 10 жовтня 2019 р.

«Є така професія – Батьківщину захищати»


9 жовтня у бібліотеці-філії №4 в черговий раз зібралися юні учасники народознавчого об’єднання «Барвінок». Їх сюди запросили на інформаційну годину «Є така професія – захисник Вітчизни», присвячену Дню захисника України.


Військовослужбовець – почесна та потрібна професія. Це стало зрозуміло дітям із презентації «Є така професія – Батьківщину захищати», якою розпочали захід. Вона ж і розповіла про якості, котрими має володіти захисник рідної землі, серед них найважливіші – честь та гідність. 
Тематична поличка «Мир боронити на рідній землі їх призвала Україна» додала до цього заходу цікаве про професію військовослужбовця, котра виправдано асоціюється з любов'ю до Батьківщини, високою військовою дисципліною, вірністю присязі та готовністю захищати Вітчизну.
«Ми дізнались, що теперішніх військових можна вважати нащадками славних козаків, що всі вони мужні, відважні, чесні», – говорили опісля діти. 
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії№4


середа, 9 жовтня 2019 р.

У бібліотеці знайомлять із технологічними цікавинками


Завдяки громадському проекту «SMART-бібліотека – помічник розумного міста»  бібліотеками міста Хмельницького крокують нові технологічні цікавинки: 3D ручки та графічні планшети. Так, 8 жовтня, читачі бібліотеки-філії №4 мали змогу познайомитися як працюють ці диво пристрої. Треба було бачити здивовані обличчя дітей, адже малюнки вийшли об’ємні.

Варто зауважити, що ці оригінальні методи знайомства з новими технологіями протягом жовтня будуть перебувати у філії №4, за адресою вул.. Чорновола, 112. Тож запрошуємо всіх бажаючих знайомитись з ними. Це дуже цікаво, як для дітей, так і для дорослих.
«Дякую працівникам книгозбірні за таку можливість познайомитися і спробувати власними руками, як малюють 3D-ручки та попрацювати з графічним планшетом, це класно, сучасно, цікаво», – підсумувала Старикова Софія.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4



пʼятниця, 27 вересня 2019 р.

«Хмельницький: краплинки історії»


25 вересня у бібліотеці-філії №4 краєзнавча пізнавальна парасолька «Хмельницький: краплинки історії» зібрала шестикласників із СЗШ №8.
Разом із бібліотекарками школярі переглянули мультимедійну презентацію, під час якої помандрували сторінками історії нашого рідного міста, пригадали героїчне минуле, прогулялися вулицями, парками, скверами міста Хмельницького, зайшли в улюблені кінотеатри, театри та познайомилися з видатними хмельничанами.
Книжкова виставка «За тебе кращої не знаю, Хмельниччино моя!» оповіла про літературу рідного краю, твори місцевих поетів та письменників.
«Ми багато пригадали цікавого про наше місто. Про героїчну історію, чудові визначні пам’ятки, про те, як розбудовується наше місто. Особисто я не знав про пам’ятник барону Мюнхаузену, а він виявляється єдиний в Україні, а ми про цього пана та його кмітливість вивчаємо на уроках зарубіжної літератури. Тепер буде чим похизуватися перед друзями, коли поїду до бабусі у село», – додав Дзяворук Владислав.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

середа, 25 вересня 2019 р.

Казкарів подільських знай, казочки ти їхні читай


Для третьокласників із ЗОШ №14 у бібліотеці-філії №4 24 вересня влаштували День казки. На таке свято, назване «Казкарів подільських знай, казочки ти їхні читай», до книгозбірні запросили подільську письменницю-казкарку Марію Дем’янюк. А взагалі захід провели у рамках літературного фестивалю «Слово єднає».
Із неабияким задоволенням дітлахи слухали пані Марію. Вона багато розповідала про свої власні віршики та казки, зачитувала їх. До того ж запрошувала малечу скласти закінчення до казочок. З її розповідей вони ще й дізналися про те, яким чином створюються вірші та казки.
«Зустріч з Марією Дем’янюк була наповнена різнобарвним письменницьким талантом, дитячими посмішками, рядом цікавих запитань. Щиро вдячні працівникам бібліотеки за нагоду зустрітися особисто з подільською дитячою письменницею. І, звичайно ж, хочемо таких зустрічей ще!», – підсумувала вчитель Повх Альона
Завершили захід віршем, що присвячений воїнам АТО («Лист солдату АТО»), бо саме вони бережуть спокій і казкове дитинство маленьких українців.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4


четвер, 19 вересня 2019 р.

«Хмельницький forever!!!»


Уже зовсім скоро Хмельницький святкуватиме 588-ий день народження. Тож, до річниці залишилось зовсім мало. 18 вересня у філії №4 влаштували для восьмикласників із школи №8 квест-гру «Хмельницький forever!!!».
Для квесту у бібліотеці підготували багато ігрових завдань:


Ø скласти пазли-карту Хмельницької області;
Ø знайти на карті Хмельницького відомі місця і позначити їх фішками;
Ø розшукати у книгах описи міста;
Ø взяти участь у вікторинах «Чи знаєте ви місто Хмельницький», «Національна», «Народознавча».
Доповнили гру короткими довідками з історії краю.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

«Небесний Проскурів».


13 вересня (за кілька тижнів до Дня міста Хмельницького) бібліотека-філія №4 запросила читачів на краєзнавчу віртуальну мандрівку рідним містом «Небесний Проскурів». Надівши 3D-окуляри, дітвора побачила з висоти пташиного польоту наше місто, його пам'ятки, парки, вулиці, площі…

Діти були в захваті, «мандрувати» хотів кожен.

«Дуже цікаво і несподівано, завдяки сучасним технологіям, можна побачити прекрасні та затишні куточки нашого рідного міста, віртуально побувати біля свого будинку і у сквері Т. Г. Шевченка. Раджу всім прийти до бібліотеки і поподорожувати містом з 3D-окулярами. Це модно, сучасно», – прокоментував Антон Паламарчук.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4


пʼятниця, 23 серпня 2019 р.

Нововведення в бібліотеках міста


22 серпня читальний зал Хмельницької міської центральної бібліотеки, із захопленням форсували вдячні читачі міста. Адже тут презентували диковинки, які завдяки Тамара Козицька, директору ЦБС, автору проекту «SMART-бібліотека – помічник розумного міста» потрапили до книгозбірні.


Серед безлічі користувачів були присутні бібліотекар та читачі бібліотеки-філії №4 їхньому захопленню не було меж. Після презентації ніхто додому не пішов, а повернулись до бібліотеки і ще довго ділились враженнями. Із книгами, що оживають діти нещодавно вже познайомились у філії №4, а ось інше: 3Д ручка, 3Д принтер, графічний планшет…


«Для мене все було нове, я бачила таке вперше. А найбільше вразив ріжучий настільний плотер. Такі красиві речі він робить... Я на згадку про враження від сьогоднішнього дня, за допомогою цієї чудо-техніки вирізала своє ім’я. Получилось супер. Незабаром починається навчальний рік, буде чим похизуватися перед однокласниками», – поділилась враженнями Онищак Діана.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

«Під вільним сонцем, моя Україна величним розмаєм цвіте»


Незабаром день народження нашої Батьківщини. Працівники бібліотеки-філії №4 підготували патріотичну поличку «Під вільним сонцем, моя Україна величним розмаєм цвіте», метою, якої є донести до читача цікаву і різноманітну інформацію про минуле і сучасне України, сприяти підтримці у юних серцях патріотичного духу і національної свідомості.

«День Незалежності України – важливий день для кожного українця, для тих, хто вважає себе патріотом України, стоїть на захисті українських кордонів, вболіває за Батьківщину та примножує її здобутки відданою працею», – підсумувала Брицька Анастасія

Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії№4

четвер, 15 серпня 2019 р.

"Книги, що оживають!"


Книги, що оживають, читали діти 13 серпня у бібліотеці-філії №4. Такі з’явились у книгозбірні завдяки проекту Бюджет участі «SMART-бібліотека -  помічник розумного міста!». А розробило їх видавництво «FastARKids».

Бібліотекарки розповіли діткам про AR-технології, про те, що отримані книги – це електронні ігрові посібники, які містять текстовий, звуковий, графічний режими.

Дівчатка Соломія та Софія дуже швидко справилися із першим підготовчим завданням і розмістили «оживаючі» наліпки на вказані сторінки. Читач Дмитрик, коли побачив, як рухалися машини, літали феї, а абетки – українська та англійська – почали розмовляти, здивувався неабияк.
«Коли бібліотекарі зателефонували та запросили познайомитись із чудовими книгами, я навіть не могла уявити, що це настільки цікаво. Дуже сподобалось, коли оживаючі тваринки навчають абетки. Обов’язково розповім своїм друзям. Нехай прийдуть і не тільки почитають ці диво-книги, а ще й спробують себе в ролі ілюстратора», – розповіла Онищак Діана. 
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

вівторок, 13 серпня 2019 р.

Маленькі читайлики тішаться книжковим новинкам


Як же тішаться читачі  бібліотеки-філії №4! Бо багато новеньких книг (понад 100 примірників), надійшло 12 серпня до книгозбірні. Такого свята тут з нетерпінням чекалт уже довгенько.
Маленькі читайлики із радісними посмішками переглядають яскраві книжечки. Адже бібліотекарі, щоб привернути увагу дітей до читання, стежать за свіжими виданнями українських та світових дитячих бестселерів. Купити їх допомагає ProZorro. Фонд книгозбірні поповнився дитячою художньою літературою, енциклопедичними, розвиваючими та пізнавальними книгами і т. ін.

«Дуже люблю читати художню літературу, я живу разом із героями, про яких читаю. Але сьогодні мою увагу привернула книга Ювала Ной Харарі «Людина розумна», у якій вміщена історія людства від минулого до сьогодення. Я впевнена, що отримаю неабияке задоволення від читання цієї історії, яка розпочалася багато років тому», – поділилася Степаненко Олександра.
Додамо, що всі нові книги перебувають зараз у вільному для читачів на виставці «Гарний настрій з новинкою».
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4