понеділок, 15 червня 2020 р.

ПОРАДИ БАТЬКАМ НА КОЖЕН ДЕНЬ: ЯК ПОЛЕГШИТИ ЖИТТЯ СОБІ ТА ДІТЯМ


Саме батьки закладають основи життєвої компетентності своєї дитини. З перших днів життя малюка Ваше завдання полягає в тому, щоб Ви вже розпочали виховання й розвиток тих умінь і навичок, які слугуватимуть їх здоров’ю все життя. Не менш важливо коли дитина з кожним роком підростає є закладання підвалин міцного здоров’я, здорової психіки, моральної стійкості, гармонійного розвитку, уміння і потреби саморозвитку. Дитині необхідні розумні правила і обмеження, які поступово з’являються в їхньому житті.
1. Не варто дитину примушувати постійно їсти овочі. Є простий, але дієвий спосіб – нарізаємо овочі (перець, помідори, огірки, моркву) і ставимо на стіл. Результат не забариться: корисні вітаміни зникатимуть непомітно. 
2. Якщо вам набридло постійно просити та нагадувати дитині про її обов’язки, є простий вихід – пишемо записку з переліком завдань і залишаємо на чільному місці.  
3. Ваша дитина постійно капризує та не хоче самостійно вдягатися? Не проблема! Доручіть цю важливу справу дитині та попросіть, щоб коли вона буде готова до виходу на прогулянку, нехай покличе вас. Ви охоче почекаєте. 
4. Постійно повторюєте малюку, що він має зробити, а він ніяк не запам’ятає, бо є мама й тато, які завжди нагадають? Створіть наочний план дій малюка! Він буде бачити та діяти! 
5. Ви вкотре робите те ж саме зауваження, а малюк не реагує? Не біда! Придумайте кодове слово та щоразу при негожій поведінці промовляйте його спокійним, але суворим тоном. 
6. Якщо дитина постійно залишає свої речі по всьому будинку і геть не хоче їх складати на місце, поставте біля входу до її спальні коробку та скидайте туди всі речі, що «заблукали». 
7. Не виховуйте ледаря! Дитина має активно пізнавати навколишній світ, а для цього доведеться набити не одну гулю! Не поспішайте з допомогою – увімкнути світло чи дістати іграшку з шафи. Придбайте для малюка зручну табуретку, без труднощів неможливо досягти бажаної вершини.  
8. Говоріть з дитиною спокійно, якщо вам щось не подобається, повідомте їй про це так, щоб не присоромити її при сторонніх особах.
9. Будьте уважні та чуйні до дитячих потреб і бажань – тоді у вас виникатиме менше конфліктів з приводу колючого светра, несмачної їжі, ранкового походу до садочка або школи.
Соціальне спілкування, їх розвиток неможливі без передачі їм батьківських знань. Саме батьки закладають основи життєвої компетентності своєї дитини, допомагають своїм чадам опановувати складну науку життя.
Простий перерозподіл справ і спонукання до дитячої самостійності лише покращать атмосферу в сім’ї. Головне, шановні батьки, будьте спокійні та лояльні!
Джерело:
http://school7.in.ua/poradu_batkam/

https://sirotstvy.net/ua/useful-information/useful-links/porady-bat%60kam-na-kozhen-den%60-yak-polegshyty-zhyttya-sobi-ta-dityam/

https://dnz5.edu.vn.ua/%D0%BF%D0%BE%D1%80%D0%B0%D0%B4%D0%B8-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%BA%D0%B0%D0%BC/

http://muzsalyiiskola.at.ua/publ/batkam/poradi_batkam_na_kozhen_den/32

четвер, 11 червня 2020 р.

Традиції


11 червня – яке сьогодні свято та чого не можна роботи. Іменини, традиції, заборони, прикмети та визначні події.
Православна церква 11 червня вшановує пам'ять преподобної мучениці Феодосії Константинопольської, діви. У народі день назвали «Колосяниця», оскільки в цей час починає колоситися жито. Якщо це сталося, значить прийшов термін для посіву гречки. Звідси ще одна назва дня – «Гречишниця».
Народні прикмети на 11 червня:
Якщо багато жита з’явилося, значить, грибів багато збереш
Можна було 11 червня ворожити про ціну хліба з жита. Так, якщо воно цвіте у нижній частині – прикмета того, що хліб буде коштувати дешево. Якщо з середини чи з верху – то відповідно ціна буде звичайною або високою. Виходячи з цього планували продаж зерна, запаси і т. д.
На Федосью селяни вирушали в поле та оглядали сходи. Якщо хліба 11 червня зійшли – це вважалося нормальним. Великою радістю був налив колосся. А ось, якщо сходи були поганими, багатого врожаю чекати не доводилося.
Сон з 10 на 11 червня віщий. Виконається він в якнайближчий час. Особливо велика ймовірність для тих, хто народився в цей день. Сновидіння, побачене вдень 11 червня, не обіцяє нічого хорошого – будете плакати та переживати.
Сьогодні не варто лінуватися – вирішіть усі нагальні справи, виконайте роботу сумлінно.
Якщо вирушаєте у дорогу, то не варто покладатися на випадок. Контролюйте ситуацію.
Що не можна робити сьогодні
В цей день не можна білити полотна. Також не можна залишати дітей без нагляду, а чоловікам виходити в поле, тому що може заманити Полудениця і закружить у своєму хороводі. Прикмети на 11 червня.
Здавна існують погодні прикмети на цей день:
дощ – до хорошого врожаю;
птахи голосно скрекочуть – до гарної погоди найближчими днями.
11 червня іменини у Олександра, Івана, Андрія, Луки, Марії, Федота і Фелікса.

Джерело:
https://www.unian.ua/lite/holidays/11-chervnya-2020-yake-sogodni-svyato-prikmeti-i-imeninniki-shcho-sogodni-ne-mozhna-robiti-11030576.html


https://inlviv.in.ua/suspilstvo/traditsiyi/11-chervnya-yake-sogodni-svyato-ta-chogo-ne-mozhna-robyty-imenyny-tradytsiyi-zaborony-prykmety-ta-vyznachni-podiyi

середа, 10 червня 2020 р.

Діти і математика



Поради для батьків.
Щоб дитина швидко засвоювала шкільну програму і добре вчилася у школі, її треба добре підготувати. Вже з дітьми дошкільного віку треба постійно займатися, приділяти багато часу, щоб в майбутньому не мати жодних проблем з виконанням домашнього завдання. Дуже важливо викликати інтерес та зацікавленість до навчання навіть у самих вередливих дітей.
Дітки 5-6 років не відрізняються увагою, концентрацією, зібраністю. Мета батьків – зацікавити своїх чад, і тоді процес принесе задоволення, і прогрес не за горами.
Поради батькам:
1) Займайтеся потроху, але постійно.
2) Не примушуйте дитину, бо так зменшується зацікавленість в процесі.
3) Завдання для підготовки дітей до школи з математики повинні відповідати рівню розвитку, бути цікавими, веселими.
4) Починайте з простих задачок, поступово збільшуйте рівень складності.
5) Кожні 10-15 хвилин робіть перерву.
Батькам, бабусям, дідусям майбутніх школярів слід пам'ятати: інформація, вивчена разом з друзями, краще запам'ятовується. Покличте друзів Ваших дошкільнят в гості, і навчання стане більш захоплюючим.
Секрет успіху – розбавляти серйозні вправи творчими, наприклад:
малюнки по клітинках, точкам;
розмальовки, звичайні і навчальні;
побудова симетрії у предметів;
Чи допоможуть знання з математики підготуватися до школи
Підготувати дітей до початку шкільного року – велика праця для батьків. Безліч вимог виставляється до майбутніх першокласників. Відповідати їм допоможе звичка займатися математикою.
Завдання для підготовки до школи з математики виробляють:
1) Посидючість.
2) Уважність, концентрацію.
3) Уміння мислити нестандартно.
4) Творчий підхід.
Правильно підібрані завдання допоможуть дошкільнику напрацювати необхідні навички. Щоденна математика для підготовки до школи стане відмінним фундаментом майбутніх знань, підготує нервову систему до нових навантажень.

вівторок, 9 червня 2020 р.

Міжнародний День друзів





9 червня відзначаємо найтепліше свято – Міжнародний День друзів, який присвячено дружнім відносинам між людьми. Свято стало дуже популярним попри те, що воно неофіційне. Вперше День друзів відзначили у США у 1935 році.
Наші людські взаємини, які ми характеризуємо прекрасним словом – дружба, настільки унікальні, що ніяке інше слово просто не підійшло би. Дружба – це взаєморозуміння і безкорисливість, щирість і довіра, спільні інтереси і точки дотику. Друг ніколи не залишить у біді і завжди прийде на допомогу. Не буде байдужим, може тільки до дрібниць, які і так всім заважають. Він або вона сповнені відвертості, але немає більш надійної людини, щоб зберегти якусь важливу таємницю. Позитивність дружніх відносин важко заперечити. Вона цінувалася завжди і в усі часи.
В День друзів ми вітаємо всіх наших читачів! Не забудьте привітати ваших друзів! Бажаємо Вам всіх благ і нехай Ваша дружба ніколи не зникне! Зі святом Вас, друзі!
Джерело:

пʼятниця, 5 червня 2020 р.

Свята Трійця: традиції, обряди, забобони




Трійця – велике християнське свято, яке вшановує Пресвяту Трійцю: Отця, Сина і Святого Духа. У народі воно ще має назву Зелені свята.
Це свято дуже давнє. Його коріння виходить з часів Євангелії. Саме в цей день на апостолів, послідовників Ісуса Христа, зійшов Святий Дух, який символізує триєдність Бога.
Традиції та прикмети свята
Трійцю святкують 3 дні. Господині до неї ретельно готуються: наводять в будинку чистоту, прикрашають житло свіжими гілками клена, берези, верби, липи, квітами і травами, що символізує процвітання і новий життєвий цикл.
Субота перед святом є поминальним днем. Люди в храмах запалюють свічки за упокій померлих родичів. Особливо моляться за тих, хто помер передчасною смертю, вважаючи їх жертвами підступних русалок. До свята жінки печуть пироги, готують м’ясні та рибні закуски. У деяких регіонах в цей день фарбують яйця в зелений колір.
Перший день – Зелену неділю – у народі вважають днем активності й підступності русалок та іншої міфічної нечисті. Зелень, якою прикрашають будинки, є захистом і оберегом від них. Вранці в цей день в храмах відбуваються святкові богослужіння. Потім люди йдуть один до одного в гості. Починаються масові гуляння, ярмарки.
Трійця завжди вважалася дівочим святом. Дівчата плели вінки, опускаючи їх у річку для ворожіння. Потім вони йшли в ліс гуляти. До цього дня пекли коровай і роздавали його в лісі незаміжнім дівчатам. Ці шматочки сушили і берегли до весілля, замішуючи потім сухарі в тісто для весільного короваю. Вважали, що вони принесуть у нову сім’ю благополуччя і любов. Потім під берізкою організовували пікнік – святкову трапезу. Увечері народ розважали ряджені.
Другий день свята називається Клечальним понеділком. Після служби священики йшли на поля читати молитви з проханням до Бога благословити майбутній урожай.
На третій, Богодухів день, хлопці вибирали собі наречених. Дівчата «водили тополю», в ролі якої була незаміжня дівчина – перша красуня на селі. Її наряджали вінками, стрічками, гілками та водили по дворах. Зустріти Тополю вважалося дуже доброю прикметою. У цей день в колодязях освячували воду.
В Зелену середу – молодиці зустрічали русалок. Зелений четвер називали ще Мавський великдень. В цей день наші предки нічого не робили, а пекли паски-баби, фарбували крашанки, одружені чоловіки та жінки проводили цілий день «в гульбищах». Молодь участі у цьому не брала. Закінчувалися Зелені свята проводом русалок в понеділок, після неділі Зелених свят.
Народні звичаї Трійці
З Трійцею пов’язано багато народних звичаїв, прикмет і ритуалів. Так, наприклад, трави (меліса, м’ята) і квіти після освячення в церкві вважаються цілющими, тому з них заварюють чай.
Роса, що випала в Трійцю, вважається дуже корисною для здоров’я та краси. Дівчатам радять нею вмиватися, щоб зберегти свою молодість і привабливість.
Трійця вважається кращим часом для сватання. Якщо посваталися на Трійцю, а одружилися на Покрову – вважалося що родина буде дружною, щасливою та міцною.
За народними повір’ями, одразу за Зеленими святками йшов русальний тиждень. Це час ворожінь, якими здебільшого захоплювалися дівчата. Вони плели і пускали на воду віночки. Якщо віночки, пущені по воді, сходяться, значить, дівчину в цьому році посватають. Якщо віночок повернеться до берега, значить, вона просидить ще рік в дівках. А якщо віночок зовсім потоне, то нескоро дівчина вийде заміж. Якщо рівно пливе вінок — і життя складеться розмірено і гладко. Якщо вінок гойдається на хвилях або кружляє, то й життя буде бурхливим, неспокійним. Якщо вінок швидко зник з очей — вийти заміж їй в далеких краях.
В Трійцю дівчата ворожили ще й на зозулі. Вони запитували у птаха, чи довго їм ще кувати в батьківському домі. І зозуля рахувала, стільки років їм чекати сватів.
Також на Трійцю для збереження сімейного щастя готували особливу яєчню. Для цього брали 2 яйці, знесених куркою в четвер, вони символізували подружню пару. Смажачи блюдо на круглій пательні, господиня проказувала над нею молитву.
Забобони і небезпека на Трійцю (Семик)
Ще одне слов’янське повір’я говорить про те, що німфи і наяди-русалки виходять на поля зі своїх місць проживання — вирів і річок саме на Трійцю. Ночами вони заводять свої ігри і живуть у лісах до Петрова дня.
У народі вважається, що подорожніх вони зазивають сміхом і можуть залоскотати до смерті. Семик здавна називають «великий день русалок». Тому купання в річках під час зелених святок вважається небезпечним.
Джерело:
З наступаючим святом!

четвер, 4 червня 2020 р.

Розвиваємось разом з дітьми!

Поради для батьків.


У сучасному світі батькам необхідно самостійно розвивати дітей. Оскільки нині навіть першокласники вже повинні знати і вміти набагато більше, ніж їх однолітки десятки років тому.
Звичайно, кожна дитина розвивається так, як їй зручно. Цей процес індивідуальний, але він також залежить і від підходу батьків. Якщо з малечею займатися, то розвиток  здібностей  (навчитися малювати, читати, писати букви і цифри) відбувається набагато швидше, ніж у діток без таких можливостей.
Для того щоб ваше дитя не засмучувалась, що чогось там не знає чи не вміє, пропонуємо вам декілька сайтів з розвиваючими практичними завданнями для дітей різного віку.
Джерело:
https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-detsad/

https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-preschool/
https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-klas1/
https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-klas2/
https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-klas3/https://childdevelop.com.ua/worksheets/tag-klas4/






вівторок, 2 червня 2020 р.

«У літній день читать не лінь»






Ура! Ура! Було чути в телефону трубку, коли працівники бібліотеки-філії №4 Хмельницької міської ЦБС телефонували користувачам аби сповістити про відкриття Бібліотечного літа, вже за традицією, на майданчику у дворі. Дійство «У літній день читать не лінь» було приурочено до Міжнародного Дня захисту дітей.


Ні рукавички, ні захисні маски не заважали дітворі веселитися. Читачі активно брали участь у рухливих іграх, розгадували загадки, вікторини. Родзинкою свята була естафета «Продовж казку», діти читали вголос казочки з журналу «У світі казок» передаючи періодичне видання.


На завершення свята школярі окрім позитивних емоцій та незабутніх вражень, отримали ще й солодощі.

«Дуже сподобалось. Було весело, багато конкурсів, вікторин, ігор. Отримали чимало корисної інформації та ще й цукерки у подарунок», – поділилась враженнями читачка бібліотеки Софія Смірнова

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

понеділок, 1 червня 2020 р.

Свята і традиції 1 червня


1 червня початок літа – багатий на Всесвітні традиції і пам’ятні дні, міжнародні свята, знаменні події.
Всі ми знаємо про Міжнародний день захисту дітей – одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.
Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.
В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98 і відзначається щорічно, також 1 червня.
На Сейшельських островах ці заходи офіційно тривають цілий місяць!
Вітаємо з Днем захисту дітей!
А ще в цей день відзначається Всесвітній день батьків.

Це свято є офіційною міжнародною подією, закріпленою рішенням на рівні Генеральної Асамблеї ООН від 17-го жовтня 2012-го року № A/RES/66/292 і відзначається щорічно в перший день літа. 1-го червня на підтримку батьків по всьому світу, низкою урядових і громадських організацій багатьох країн проводяться різноманітні заходи, спрямовані на вшанування загальноприйнятих традиційних сімейних цінностей, ролі і значення батьків для всіх поколінь.
День батьків, за даними проекту DilovaMova.com, жодним чином не заміщає таких свят, як День батька (День тата), День матері або День сім’ї. Він покликаний підтримувати кульмінаційні акценти подібних понять. Символічно, що саме в цей день відзначається і «Міжнародний день захисту дітей».
У цей День ми приєднуємося до привітань на адресу всіх батьків, теперішніх та майбутніх! Бажаємо батькам міцного здоров’я, мудрості і сил! Зі святом Вас і Ваші родини!
Джерело: