пʼятниця, 18 червня 2021 р.

Свято Трійця

Трійця – одне з дванадцяти головних православних свят.

Точної дати у Світлого Воскресіння немає, тому і Трійця і зелені свята відзначається щороку в різний час.

Трійця завжди припадає на неділю і є перехідним святом, у низці православних церковних свят вона завершує весняний цикл свят, через тиждень після неї починається Петрів піст.

Трійця відзначається три дні – у неділю, понеділок та вівторок. У неділю у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих служб в році, а після Божественної літургії відбувається вечірній молебень у пам’ять про поблажливість Святого Духа на учнів Ісуса.

У понеділок православні віряни відзначають День Святого Духа.

У давнину у цей день молодь влаштовувала масові гуляння на природі – співали пісні, розкладали багаття і ворожили.

Старослов’янські обряди поклоніння деревам збереглися в українців у звичаях ставити на Трійцю клечання у вигляді берізок, кленів і лип на подвір’ях, розвішувати на стріхах.

А в оселях стелити долівки запашними травами, духмяним зіллям заквітчували ікони, вікна, стіни.

Здавна Трійцю святкували дуже урочисто. З цим днем пов'язано багато прикмет та традицій. Господині травами-оберегами закликали злагоду та добробут, а дівчата ворожили. Віряни традиційно освячують в храмах різнотрав'я та воду. Вважається, що в цей день варто дотримуватися наступних заборон:

1. Проводити земляні роботи. Трійця вважається святом землі. Наші пращури вважали, що в цей день вона святкує свій день народження. Землю, церкву та будинки прикрашали свіжою зеленню та квітами. Тому важливо не займатися будь-якою земельною роботою у цей день.

2. Зрубувати чи спилювати дерева. Особливо обережно потрібно ставитись до дерев на зелені свята. Береза, горобина та верба часто використовуються у ритуалах на Трійцю. Раніше дівчата прикрашали їх стрічками, квітами та віночками. 

3. Гуляти у лісі. За народними повір’ями на зелені свята в наш світ приходять міфічні істоти - мавки та русалки. Наші пращури вірили, що вони могли нашкодити людині, тому у цей період не гуляли самі у лісі, уникали водойм та не випускали худобу на пасовища. 

4. Купатися. Існує повір’я, що у період трьох днів не можна купатися у водоймах, адже хитра русалка у будь-яку мить може затягти на дно.

5. Виконувати будь-яку домашню роботу. Прибирати дім, прати білизну, шити, різати - усю цю хатню роботу не можна робити у період Трійці. Виняток становить тільки приготування їжі для родини та домашніх або свійських тварин. 

Джерело:

https://palomnik.com.ua/trijcya

https://1plus1.ua/novyny/trijca-2021-so-ne-mozna-robiti-na-zeleni-svata

 

четвер, 3 червня 2021 р.

«Від Петрушки до Барбі»

 

Щасливе дитинство – це турбота дорослих, в цей день у дітей ще більше розваг, солодощів та веселощів. А ще День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права малечі, щоб усі діти росли щасливими, вчилися, займалися улюбленою справою і в майбутньому стали хорошими батьками і громадянами своєї країни.

Працівниці бібліотеки-філії №4 зустрілись з вихованцями ДНЗ №23 «Вогник». Іграшковий диліжанс «Від Петрушки до Барбі» дуже захопив малечу.

Граючись із дітками бібліотекарки розповіли дошкільнятам про їх права та обов’язки. У казковій правовій вікторині на прикладі казок роз’яснювали статті Конвенції про права дитини

Діти залюбки перегортали сторінки цікавих кольорових книжечок, а також пообіцяли неодмінно прийти в бібліотеку з мамами.








Завідувачка бібліотеки-філії №4 І. Драйна

вівторок, 1 червня 2021 р.

День захисту дітей.

 

Всі ми родом із дитинства, коли малі –мріємо якнайшвидше подорослішати, а коли дорослі –з теплотою згадуємо дитинство і хочемо повернутись у ті безтурботні роки. Тому 1 червня, в День захисту дітей і дорослі, і малі із великим задоволенням святкують.

Працівниці бібліотек-філій №4 та 13 вже традиційно святкують разом із своїми читачами. Сьогодні це були учні 5-х та 6-х класів ЗОШ №14.  Калейдоскоп дитячих розваг: «Веселися, грай, книжечки читай» не залишив байдужими нікого. Бібліотекарки разом з учнями бігали, гралися, веселилися, розгадували загадки, вікторини.

Завдяки спільним зусиллям книгозбірень, депутатів Сергія Болотнікова, Максима Мураховського та педагога-організатора школи Світлани Пшеничникової ні один учасник заходу не залишився без уваги, призу та солодощів.

Захід закінчився, але ще довго діти не хотіли розходитися, адже свято є свято. А його, як звісно, багато не буває!