понеділок, 23 грудня 2024 р.

«Відеочитання — 2024»: поезія для сучасного покоління

Бібліотека-філія №4 спільно з Вищим професійним училищем №4 міста Хмельницького успішно провела літературний захід «Відеочитання — 2024». Він відбувся у форматі відеопрезентацій. Головною метою мав пробудження любові до читання та популяризацію поезії серед молоді.

Учасники читань презентували відеозаписи, на яких зачитували вірші поетів. Відео публікували на сторінках бібліотеки в соціальних мережах, що дозволило охопити широку аудиторію. Кожен учасник у такий спосіб мав можливість продемонструвати свої літературні та ораторські здібності.

Коментує керівниця гуртка ВПУ №4 Ірина Браславець: «Обрали цікавий формат популяризації читання. Ми раді були долучитися до цього проєкту, адже він дав можливість нашим учням не лише показати свої творчі здібності, але й відчути себе частиною культурного життя громади. Я вважаю, що подібні ініціативи дуже важливі для виховання молоді та формування у них інтересу до літератури та мистецтва. Дякую організаторам за професійний підхід і можливість співпраці!»

Поезію «Україні» (автор Г. Чубай) читає учениця ВПУ №4 м. Хмельницького Вікторія Райник
(керівниця гуртка Ірина Браславець).


Поезію «Україні» (автор Г. Чубай) читає учень ВПУ №4 м. Хмельницького Давид Березнюк  
(керівниця гуртка Ірина Браславець).


Поезію «Україна» (авторка М. Савка) читає учень ВПУ №4 м. Хмельницького Ілля Колядюк 
(керівниця гуртка Ірина Браславець).


Поезію «Єдина Україна» (автор Д. Чередниченко) читає учениця ВПУ №4 м. Хмельницького
Олена Шнира (керівниця гуртка Ірина Браславець).

середа, 18 грудня 2024 р.

Новорічний декор своїми руками

 У філії №4 14 грудня відбулася креатив-майстерка «Новорічний декор своїми руками». У ній взяли участь дівчатка-п'ятикласниці, які є постійними читачками бібліотеки. Атмосфера була наповнена передноворічним настроєм, творчістю та радістю.

На майстерці дівчатка власноруч виготовляли новорічні ялинки з картону та фоамірану. За допомогою стразів створювали унікальні прикраси, які стали справжніми витворами мистецтва. Кожна ялинка була особливою, адже відображала індивідуальний стиль і фантазію її авторки.

Хорошим моментом став візит бабусі двох сестричок, які брали участь у заході. Вона настільки захопилася атмосферою бібліотеки, що вирішила записатися до лав її читачів.

Учасниці залишилися в захваті від своїх робіт і висловили бажання приходити на такі майстер-класи частіше. Творчий захід ще раз довів, що бібліотека — це не лише місце для читання, а й простір для спілкування, розвитку та натхнення. «Мені дуже сподобалося брати участь у майстерці! Ми робили ялинки з картону і фоамірану, прикрашали їх стразами. Це було дуже цікаво. У мене вийшла ялинка, яка тепер стоятиме вдома як новорічна прикраса. Було весело працювати разом із подругами, бібліотека стала затишним місцем для творчості. Я б хотіла, щоб такі майстер-класи проводили частіше. Це надихає на нові ідеї. А ще це гарна можливість спілкуватися з друзями. Дякую за чудовий захід!» — Аня, учасниця майстерки.

Бібліотекарі влаштували в дитсадку бібліотечну здибанку

 13 грудня  відбулася надзвичайна подія для малят закладу дошкільної освіти №50 «Лелеченя» — бібліотечна здибанка. Бібліотекарі філії №4 підготували для дітлахів цікаву програму, базуючи її на знаменитій книзі Р. Скоттона «Пригоди баранчика Рассела».

З самого початку зустрічі діти поринули у яскравий світ казки, де познайомилися з головними героями — баранчиком Расселом та його друзями. Бібліотекарі вміло залучали дітей до обговорення ілюстрацій та емоцій героїв, що сприяло розвитку їхньої фантазії та критичного мислення.

Одним із кульмінаційних моментів здибанки стала розважальна гра «Баранчик проти гнома: хто перший ковтне морську зірку». Це змагання було не тільки веселим, а й навчальним. Діти по черзі кидали кубик та переміщували стрічку в бік баранчика або гнома. Переможцем мав стати той герой, який перший захопить морську зірку, намальовану в центрі стрічки. Малята хвилювалися за своїх «гравців», особливо раділи, коли виграв улюбленець вечора — баранчик!

Бібліотечна здибанка «Пригоди баранчика Рассела» стала не лише відмінним способом познайомити дітей з літературою, але й сприяла розвитку соціальних навичок, спілкування та співпраці. Малята отримали незабутні враження, а бібліотекарі — задоволення від проведення активного та пізнавального заходу.

пʼятниця, 6 грудня 2024 р.

Майстер-клас «У волонтерів теплі серця» у бібліотеці: діти вчаться творити добро

До Міжнародного дня волонтера у книгозбірні №4 пройшов тематичний майстер-клас «У волонтерів теплі серця». Учасниками заходу стали юні читачі. Вони доєдналися до виготовлення сумочок із фоамірану.

Захід розпочали з пізнавальної бесіди, під час якої діти дізналися про важливість волонтерства та роль цих небайдужих людей у нашому суспільстві. Бібліотекарки розповіли, як волонтери допомагають військовим, підтримують інших у складних життєвих ситуаціях, опікуються тваринами та організовують благодійні акції.

Після короткого вступу учасники перейшли до творчої частини. Кожен отримав набір матеріалів для створення декоративної сумочки з фоамірану — легкого й приємного на дотик матеріалу. Під керівництвом організаторок діти вирізали деталі, склеювали їх та прикрашали готові вироби яскравими елементами. Особливим акцентом кожної роботи було сердечко — символ тепла, вдячності та доброти, які учасники майстер-класу хотіли передати волонтерам.

Процес створення сумочок пройшов у дружній та натхненній атмосфері. Діти допомагали одне одному, обмінювалися ідеями та вчилися працювати у команді. Бібліотекарки наголосили, що такі заняття допомагають розвивати не лише творчі здібності, а й важливі людські цінності: емпатію, повагу та готовність допомагати іншим. «Ця майстерка не лише дала дітям можливість проявити себе творчо, а й допомогла їм зрозуміти, як важливо робити добрі справи. Ми прагнули показати, що навіть невеликий жест може зігріти серце й підтримати тих, хто щодня працює на благо інших», — зазначили організаторки заходу.

Майстер-клас «У волонтерів теплі серця» став частиною великої ініціативи з підтримки волонтерського руху. Такі заходи доводять, що добро починається з маленьких кроків, які під силу кожному.

понеділок, 2 грудня 2024 р.

Цінні подарунки отримує бібліотека

29 листопада завдяки Олегу Ровінцю, патріоту України, котрий взяв на себе важливу місію — популяризувати нашу історію через читання, фонд бібліотеки-філії №4 поповнився двома чудовими книгами, а це:

«Сліди на дорозі» Валерія Маркуса,
 «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського.
Книги, які пан Олег обрав для подарунка читачам, зацікавлять не лише старшокласників, але і їхніх батьків, вчителів. Це твори двох різних, але близьких за духом авторів.

Юрій Горліс-Горський (поручик армії УНР, осавул 1-го куреня полку гайдамаків Холодного Яру) пише про події далеких 1919–1921 років. Натомість Валерій Маркус (український військовий, письменник, мандрівник і колишній головний сержант 47 окремої механізованої бригади «Маґура») ділиться своїм досвідом нинішньої війни.



Зазначають бібліотекарі: «Ці дві різні, але водночас схожі книги, без сумніву, стануть популярними серед наших читачів, адже попит на історичну літературу зараз надзвичайно високий. Щиро вдячні Олегу Ровінцю за його цінний подарунок!»