пʼятниця, 4 квітня 2025 р.

Майстерка "Книжкові фантазії"

   Уявіть, що кожна дитина може стати справжнім автором та ілюстратором власної книжки! Майстер клас із виготовлення книжки – це чудова можливість для юних фантазерів втілити свої історії на папері, навчитися мистецтву книжкового дизайну та розвинути креативні здібності.


     Сьогодні, 4 квітня, бібліотекарки запросили юних читачів до бібліотеки-філії № 4 на майстерку «Книжкові фантазії». Кожен з гостей мав унікальну можливість створити власну книжку, яку згодом можна подарувати або зберегти, як пам’ять. Працівниці навчали дітлахів утілювати гармонійний дизайн для майбутніх виробів: як використовувати кольори, шрифти та елементи декору та поєднувати між собою.

     Дітлахи були просто в захваті, дізнаючись про такі прості, але важливі речі, які стануть у нагоді згодом. Під час творчого процесу кожен намагався створити щось особливе та незвичайне, обмінювались своїми креативними ідеями. Час справді у такій веселій компанії спливав швидко та непомітно. А наприкінці на дизайнерок чекала фото сесія, де із гордістю вони демонстрували власні вироби.

   Постійна читачка та активна учасниця майстер-класів Котнюк Марія ділилася враженнями: «Я постійно відвідую майстерки у бібліотеці та вчусь робити щось особливе, яке згодом я можу подарувати комусь. Це насправді дуже цікаво та круто. А ще це можливість поспілкуватись із ровесницями, яких об’єдную спільна ідея, та знайти нових друзів».





 

 

середа, 2 квітня 2025 р.

Пізнавальний колаж «Цифрові суперсили: знайомство з платформою “Дія. Освіта”»

 .

     2 квітня читальний зал бібліотеки-філії №4 перетворився на цифрову лабораторію, де п’ятикласники опановували «цифрові суперсили». Бібліотекарі організували для юних користувачів пізнавальний колаж «Цифрові суперсили: знайомство з платформою «Дія. Цифрова освіта».


Метою заходу було познайомити дітей з можливостями платформи, яка відкриває безмежний світ цифрових знань. Розпочався урок з розповіді про те, що таке «Дія. Цифрова освіта» та як вона може допомогти у навчанні та розвитку. Бібліотекарі продемонстрували інтерфейс платформи, показавши основні розділи: «Освітні серіали», «Курси», «Тести».

Далі на юних користувачів чекала практична робота. Діти зареєструвалися на платформі, переглянули фрагмент освітнього серіалу про безпеку в інтернеті та виконали інтерактивні завдання. Завдяки цьому вони не лише дізналися багато нового, але й навчилися орієнтуватися на платформі та знаходити корисну інформацію.

На завершення заходу відбулося обговорення, під час якого діти поділилися своїми враженнями та висновками. Бібліотекарі наголосили на важливості цифрової освіти та заохотили учнів до подальшого використання платформи «Дія. Цифрова освіта».

«Ми прагнемо, щоб наші юні користувачі були не лише активними читачами, але й впевненими користувачами цифрового простору, – зазначили бібліотекарі. – Платформа «Дія. Цифрова освіта» – це чудовий інструмент, який допоможе їм у цьому.»






Про особливості приготування страв

 Бібліотека-філія №4 найшла оригінальний спосіб познайомити дітей з українською народною кухнею. На сервісі Learningapps.org створили інтерактивну онлайн-гру «Рецепт українського борщу», яка допоможе запам'ятати інгредієнти традиційних українських страв.



Під час гри діти мають можливість розподілити інгредієнти між популярними: ароматним борщем, солодким узваром та ситними варениками. Це не лише розважить малечу, але й допоможе краще зрозуміти особливості приготування страв.

Розповідають бібліотекарі: «Ми хотіли зробити вивчення української кухні цікавим та інтерактивним. Це крок задля популяризації наших кулінарних традицій».

Гра «Рецепт українського борщу» є чудовим прикладом того, як сучасні технології можна використовувати для підтримки культурної спадщини.


пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Майстерня читайликів "Книжку кожен день читай і блокнотик заповняй"

 

      

27 березня у читальному залі бібліотеки-філії №4 панувала творча атмосфера. Маленькі читачі зібралися на майстерню читайликів «Книжку кожен день читай і блокнотик заповняй!», де кожен зміг створити свій унікальний читацький щоденник.

Головною окрасою майстер-класу стала аплікація «Русалонька». Діти з ентузіазмом вирізали з кольорового паперу деталі морської красуні, а потім приклеювали їх на обкладинку щоденника. Кожна русалка вийшла неповторною, з різнобарвними хвостами та усміхненими обличчями. Окрім русалки, діти прикрашали обкладинки щоденників різноманітними морськими елементами: хвилями, мушлями, рибками. Вони використовували блискітки, наклейки та фломастери, щоб зробити свої щоденники яскравими та оригінальними.

Розказує організатор майстерки: «Майстер-клас не лише подарував дітям можливість проявити свої творчі здібності, але й стимулював інтерес до читання. Адже читацький щоденник – це не просто блокнот, а вірний друг, який допоможе зберегти враження від прочитаних книг».

Діти з гордістю демонстрували свої роботи, розповідаючи про те, які книжки вони планують прочитати та які історії запишуть у своїх чарівних щоденниках.








четвер, 27 березня 2025 р.

"Автори у пікселі": бібліотека-філія №4 долучилася до поетичного флешмобу

У рамках Національного тижня читання, ініційованого Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації, бібліотека-філія №4 активно долучилася до поетичного флешмобу "Автори у пікселі". У час, коли українські автори-військові продовжують творити, захищаючи країну, бібліотекарі вирішили підтримати їхню творчість та познайомити читачів з їхніми віршами.

З метою популяризації поезії воїнів, бібліотека-філія №4 створила серію з п'яти відеороликів, де діти читали поезії.



У відеороликах юні читці з натхненням та емоційно декламували поезії, передаючи силу та глибину слів, написаних у складних умовах війни. Бібліотекарі прагнули показати, що поезія – це не лише мистецтво, але й спосіб вираження почуттів, підтримки та збереження пам'яті про героїв.



Відеоролики були опубліковані на сторінці бібліотеки у Facebook з хештегами #мс_уба та
#автори_у_пікселі, щоб якомога більше людей могли познайомитися з творчістю поетів-захисників. Бібліотека-філія №4 сподівається, що ця ініціатива сприятиме поширенню української поезії та підтримці авторів, які захищають нашу країну.

З метою популяризації поезії воїнів, бібліотека-філія №4 створила серію з п'яти відеороликів, де діти читали вірші поетів, які перебувають або перебували у лавах Збройних Сил України. Для флешмобу були обрані твори таких авторів, як Павло Вишебаба, Ярина Чорногуз, а також вірші загиблого героя Максима Кривцова.

У відеороликах юні читці з натхненням та емоційно декламували поезії, передаючи силу та глибину слів, написаних у складних умовах війни. Бібліотекарі прагнули показати, що поезія – це не лише мистецтво, але й спосіб вираження почуттів, підтримки та збереження пам'яті про героїв.

Відеоролики були опубліковані на сторінці бібліотеки у Facebook з хештегами #мс_уба та #автори_у_пікселі, щоб якомога більше людей могли познайомитися з творчістю поетів-захисників. Бібліотека-філія №4 сподівається, що ця ініціатива сприятиме поширенню української поезії та підтримці авторів, які захищають нашу країну.У рамках Національного тижня читання, ініційованого Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації, бібліотека-філія №4 активно долучилася до поетичного флешмобу "Автори у пікселі". У час, коли українські автори-військові продовжують творити, захищаючи країну, бібліотекарі вирішили підтримати їхню творчість та познайомити читачів з їхніми віршами.

З метою популяризації поезії воїнів, бібліотека-філія №4 створила серію з п'яти відеороликів, де діти читали вірші поетів, які перебувають або перебували у лавах Збройних Сил України. Для флешмобу були обрані твори таких авторів, як Павло Вишебаба, Ярина Чорногуз, а також вірші загиблого героя Максима Кривцова.

У відеороликах юні читці з натхненням та емоційно декламували поезії, передаючи силу та глибину слів, написаних у складних умовах війни. Бібліотекарі прагнули показати, що поезія – це не лише мистецтво, але й спосіб вираження почуттів, підтримки та збереження пам'яті про героїв.

Відеоролики були опубліковані на сторінці бібліотеки у Facebook з хештегами #мс_уба та #автори_у_пікселі, щоб якомога більше людей могли познайомитися з творчістю поетів-захисників. Бібліотека-філія №4 сподівається, що ця ініціатива сприятиме поширенню української поезії та підтримці авторів, які захищають нашу країну.


середа, 26 березня 2025 р.

Якщо книги кораблі думок, то закладки — це компас

25 березня у бібліотеці-філії №4 панувала атмосфера творчості та натхнення. Маленькі читачі зібралися на майстер-клас «Якщо книги кораблі думок, то закладки — це компас», щоб створити власні унікальні закладки для улюблених книг.

Фантазія дітей не мала меж! Одні, озброївшись акварельними фарбами, створювали яскраві пейзажі та казкові сюжети. Інші, використовуючи прозорі пластикові «баночки», наповнювали їх різноколірними бусинками та блискучими паєтками, а потім заклеювали скотчем.

Кожна закладка стала маленьким шедевром, створеним з любов’ю та фантазією. Діти з гордістю демонстрували свої роботи, розповідаючи про ідеї, які надихнули їх на творчість.

Майстер-клас не лише подарував їм можливість продемонструвати свої таланти, але й навчив цінувати книги та дбайливо до них ставитися. Адже закладка — це не просто шматочок паперу, а супутник у захопливій подорожі сторінками улюблених історій

Відгук Софійки: «Мені дуже сподобалося розфарбовувати закладки! Особливо гарною вийшла закладка з полуницею та пташкою, — розповідає учасниця майстерки Софійка. —  А ще я зробила закладку з блискітками. Вона така гарна, як у принцеси!»


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Квест-гра "У пошуках поезії"


   Березень є багатим на різноманітні події для книгоманів. Однією з таких подій є Всесвітній день поезії, який щорічно святкують 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО. Поезія покликана хвилювати, давати насолоду та плекати високі почуття й розвивати духовність.


    І саме сьогодні, 21 березня, до бібліотеки-філії № 4 завітали учні 4-В класу ліцею № 8. Працівниці бібліотеки підготували для дітей квест-гру «У пошуках поезії».

    Вони ознайомили учнів із історією виникнення свята та ділилися цікавими фактами про перших поетів . Дітлахи брали активну участь, розповідаючи про своїх улюблених поетів та декламуючи різноманітні вірші.

    Ну а далі – квест-гра! Юні гості мали змогу проявити себе як у командній роботі, складаючи вірші на задану риму, так і самостійно, розгадуючи ребуси та анаграми. Працівниці допомагали маленьким гостям у власних перших пробах пера, розповідаючи про рими та ритм. А ще дітлахам припав до душі конкурс «Вгадай поета», де зачитувалися уривки віршів відомих поетів, а діти мали відгадати, хто їх написав.

  Атмосфера була теплою та по справжньому родинною. Юні поети мали змогу проявити свої таланти та вміння творчо розвинути власні думки.

   Учениця 4-В класу Пономарьова Каріна зізналася: «Захід був справді чудовий! Я полюбляю творчість нашим українських поетів та читаю їхні вірші. А тут я могла почути не тільки щось нове та цікаве, але й сама спробувати себе у якості поетеси та написати хоч і невеликий, але вірш. Це виявилося не зовсім легко, але дуже цікаво. Дякую за бібліотекарям за чудовий захід.»

      



середа, 19 березня 2025 р.

Урок здоров’я «Наші діти-малюки чистять зубки залюбки»

       19 березня до дитячого садочку повного дня «LegoKids» завітали бібліотекарки філії №4! Вони підготували вони для хлопчиків і дівчаток пізнавальний захід — урок здоров’я «Наші діти-малюки чистять зубки залюбки»

     Зустріч розпочалася із читання вірша Олександра Зімби «Зуби треба доглядати». А потім стартувала інтерактивна гра «Красива усмішка». Діти відчували себе справжнісінькими стоматологами і намагалися із допомогою підготовленого макета ротової порожнини показати як треба доглядати за ротом. Крім цього, малеча розповідала які продукти є шкідливими, а які корисними для нас.

   Метою зустрічі було не лише навчити правил гігієни ротової порожнини, але й зробити цей процес цікавим та захопливим. Захід був надзвичайно корисним та веселим.

   Вихователька Олена підсумувала: «Діти із захопленням брали участь в інтерактивних іграх, навчаючись правил гігієни ротової порожнини. Саме такі заходи сприяють формуванню здорових звичок у дошкільному віці. А якщо це проводити в ігровій формі, тоді легко та цікаво можна пояснити правила гігієни діткам такого віку, як наші вихованці».









четвер, 6 березня 2025 р.

«Правда чи фейк»: віртуальна подорож життям Кобзаря від бібліотеки-філії №4

 До річниці від дня народження поета бібліотека-філія №4 підготувала для читачів подарунок — онлайн-гру «Правда чи фейк. Що ви знаєте про Тараса Шевченка?». Ця віртуальна розвага є не просто способом перевірити свої знання, але й можливістю поринути у захопливий світ біографії Кобзаря.

Гра побудована на принципі «вірю — не вірю», де гравцям пропонують різноманітні твердження, пов’язані з життям та творчістю Тараса Шевченка, серед них — як правдиві факти, так і вигадані історії, майстерно переплетені з реальними подіями.

Кожне питання — це невелика подорож сторінками життя Тараса Григоровича. Гравці дізнаються про його дитинство, сповнене труднощів та мрій, про роки кріпацтва, коли талант юного Шевченка ледь не згас, про його навчання в Академії мистецтв, де він розкрив свій талант художника, та про роки заслання, коли його поезія стала голосом нескореного народу.

Особливу увагу бібліотекарі приділили достовірності фактів. Усі твердження, використані в грі, взяті з перевірених джерел — біографічних книг та наукових статей. Це дозволило створити не просто розважальну гру, а й пізнавальний ресурс.

Як стверджує бібліотекарка читального залу Юлія Кривенко: «Гра "Правда чи фейк" стала справжнім випробуванням для шанувальників творчості Кобзаря. Вона змусила читачів задуматися про те, наскільки добре вони знають біографію поета, а можливо, й відкрила для них нові, невідомі сторінки його життя».

Філія №4 вкотре доводить, що бібліотека — це не лише місце, де зберігаються книги, але й сучасний культурний центр, який використовує новітні технології для популяризації читання та української культури.

понеділок, 3 березня 2025 р.

Бібліотека об’єднує читанням та знаннями

Дитячих садочків, які доєдналися до читацького об’єднання «Час історій», що функціонує на базі бібліотеки-філії№4, побільшало! Тепер книгозбірня співпрацює із ЗДО №23 «Вогник». 3 березня тут відбувся перший захід — казковий квест «Врятуємо рідну мову». Майбутні читайлики поринули у чарівний світ, де українська мова опинилася під загрозою зникнення, її почали забувати й замінювати потворним суржиком.


Юні рятівники, сповнені рішучості, вирушили у захопливу подорож, щоб повернути рідній мові її красу. На їхньому шляху виникали різноманітні перешкоди, які вимагали кмітливості, уважності та знань.

Першим випробуванням стала гра «Так чи ні»: діти демонстрували свої ерудованість та вміння розрізняти правильні й неправильні твердження. Далі на них чекала складна задача: підібрати протилежні значення до запропонованих слів вимагало неабиякого словникового запасу.

Найбільш захопливим моментом квесту стала переправа через бурхливу річку на чарівному кораблику — але не все так просто! Кораблик міг витримати лише вантаж, назви якого починалися на букву «М». Маленькі герої продемонстрували винахідливість та швидко впоралися і з цим завданням.



Розповідає керівниця читацького об’єднання бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Під час квесту діти не лише розважалися, але й поглиблювали свої знання з української мови, вчилися працювати в команді та долати труднощі. Вони усвідомили, наскільки важливо берегти та шанувати рідну мову, адже вона є невід’ємною частиною нашої культури та ідентичності».

Казковий квест «Врятуємо рідну мову» став чудовою нагодою для дітей відчути себе справжніми героями, які здатні творити добро та захищати своє. Цей захід залишив незабутні враження у серцях маленьких учасників, нагадав усім нам про важливість збереження мовної спадщини.

середа, 19 лютого 2025 р.

Пізнавальний квест "Мова єднання"

В умовах розвитку глобалізації та розвитку технологій збереження рідної мови стає ще більш актуальним завданням. У кожного з нас є рідна мова, яку ми чуємо з дитинства і на якій висловлюємо свої думки, почуття та емоції.  

 Сьогодні для учнів гімназії No25 7-Б класу колективом бібліотеки-філії No 4 було організовано пізнавальний квест «Мова єднання». Школярі могли не тільки ознайомитись із цікавими фактами із історії становлення та розвитку української мови, але й сьогоденням.

А перевірити свої знання працівниці запропонували у формі веселих та цікавих завдань. Діти розв’язували хитромудрі анаграми, тренували власну пам’ять у грі «Запам’ятайко», розвивали уважність, шукаючі «сховані» імена у поданих словах, а також боролися із суржиком, перекладаючи цілі слова та словосполучення. Особливо сподобалась гра на час «Складайко», де діти об’єднались у команди та за хвилину мали скласти із цілого слова низку нових.

 Учениця 7-Б класу Левчук Софія зазначила: «Для мене українська мова є рідною та такою особливою, вона дійсно дуже гарна. В наш важкий час, коли у країні війна, потрібно особливо розвивати патріотизм та любов до мови як одного з тих елементів, з яких складається наш генетичний код. Не можна вважати себе справжнім українцем, не шануючи та не знаючи рідної мови. Тому сьогоднішній захід мені дуже припав для душі, адже я дізналася особисто багато цікавого для себе.»











понеділок, 17 лютого 2025 р.

Творча атмосфера бібліотеки

14 лютого в бібліотеці-філії №4 панувала справжня творча атмосфера! Маленькі читачки зібралися, щоб взяти участь у захопливому майстер-класі «Ваза оригамі».
Під керівництвом бібліотекарок діти навчилися перетворювати звичайний аркуш паперу на дивовижну вазу для квітів. Кожен крок детально пояснювали. Дівчатка із захопленням складали папір, створюючи паперові заготівки, а в результаті отримали оригінальні вази, які змогли забрати додому.
Крім того, під час заходу учасники познайомилися з різними видами паперу, дізналися про історію оригамі та його значення в різних культурах. А виставка «Творчі речі для малечі», яка експонується в читальному залі, запропонувала читачкам книги про різноманітні види творчості.
Завідуюча бібліотеки Тетяна Венгрова зазначила: «Майстер-клас став не лише цікавим дозвіллям для дітей, а й сприяв розвитку їхніх дрібної моторики, просторового мислення та творчих здібностей. А головне — вони отримали масу позитивних емоцій та задоволення від власних досягнень».

Учасниця заходу Люба: «Мені сподобалося робити вазу. Це легко, але потрібно бути акуратною, бо якщо скласти папір криво, то ваза вийде негарною. Я дуже старалася, мені здається, що моя ваза чудова. Я поїду на вихідних до бабусі й подарую їй цю вазу. А якщо моя мама захоче також, то я запам’ятала, як робити, і зможу створити ще одну! Люблю бібліотечні майстерки!»


середа, 12 лютого 2025 р.

Коментоване читання “Кіт Вікентій та острів скарбів”

    11 лютого вихованці дитячого садочка повного дня «LegoKids» вирушили у захопливу подорож разом з котом Вікентієм! Працівниці бібліотеки-філії №4 організували для малечі коментоване читання казки «Кіт Вікентій та острів скарбів»


    Під час читання діти з цікавістю слухали про пригоди сміливого кота, який відправився у пошуках скарбу на таємничий острів. Яскраві картинки, цікаві деталі та інтонація бібліотекаря захопили малят, перенесли їх у світ морських пригод та незвичайних зустрічей. Особливо сподобалося дітям знайомство з феєю Перлинкою.
        Після читання казки малята взяли участь у веселій грі «Склади з паличок». Діти із задоволенням викладали палички, створюючи образ улюбленого героя — котика Вікентія, його плавзасобу — кораблика, інших, знайомих з казки, предметів.
      Бібліотекарка Юлія коментує: «Захід “Кіт Вікентій та острів скарбів” став для дітей справжнім святом. Коментоване читання казки не тільки розширило їхній кругозір, а й розвивало уяву, мовлення та пізнавальний інтерес. А дидактична гра допомогла закріпити отримані враження та розвинути дрібну моторику».

 

четвер, 30 січня 2025 р.

«Дивосвіт Нестайкових пригод»: інформаційне сафарі для юних читачів

 

30 січня бібліотекарки філії №4 влаштували для четвертокласників ліцею №8 справжнє сафарі! Щоправда, не Африкою, а сторінками дивовижних книг Всеволода Нестайка. Для дітей підготували захопливий захід — інформаційне сафарі «Дивосвіт Нестайкових пригод».

Метою було детально ознайомити учасників з творчістю видатного українського дитячого письменника, збагатити їхні знання про казки та казкових героїв, а також розвинути вміння працювати в команді, активувати логічне мислення, уважність, уяву та спостережливість.

Тож юні дослідники вирушили у захопливу подорож сторінками улюблених книг. Першим завданням для них стали ігри, розроблені на LearningApps. Діти із задоволенням грали в «Знайди вчителя лісової школи» та «Прополемо город разом з Явою та Павлушею». Ці ігри не тільки розважили, але й допомогли краще зрозуміти зміст творів Нестайка та запам’ятати імена головних героїв.

Далі на учасників чекала творча частина. Вони отримали завдання намалювати зайчиків — жителів Країни Сонячних та Місячних Зайчиків. «Ми малювали незвичайні малюнки, — ділиться враженнями учасниця заходу Емма. — Це були спеціальні картинки з пронумерованими клітинками, які всі розфарбовували різними кольорами. Розшифрувавши малюнок, я побачила, що у мене вийшов зайчик. Мені сподобалася і вправа, і розповідь про письменника».


Після творчої паузи бібліотекарка розказала дітям про життєвий шлях Всеволода Нестайка. Діти з цікавістю слухали про дитинство письменника, його перші літературні спроби та те, як він став відомим дитячим автором.

Інформаційне сафарі «Дивосвіт Нестайкових пригод» було для дітей не тільки цікавим, але й корисним заходом, допомігши їм відкрити для себе світ чудової дитячої літератури, розвинути творчі здібності та логічне мислення, а також навчитися працювати в команді.

Цей захід став ще одним кроком на шляху популяризації дитячого читання та виховання любові до книги у юного покоління.

Медіаграмотність на службі бібліотекарів: колектив бібліотеки-філії №4 успішно завершив навчання

 



Сучасний світ інформації потребує від нас неабиякої пильності та вміння критично оцінювати отримані дані. Особливо це стосується працівників бібліотек, які щодня мають справу з великим потоком інформації та допомагають читачам орієнтуватися в ньому.

З метою підвищення рівня медіаграмотності, колектив бібліотеки-філії №4 нещодавно пройшли навчання за спеціально розробленим освітнім серіалом. Цей курс, створений експертами з медіа та інформаційної грамотності, надає слухачам необхідні інструменти для протистояння фейкам та маніпуляціям.

Програма навчання охоплювала широкий спектр питань, від принципів перевірки емоційно забарвлених новин до розпізнавання різних типів неправдивої інформації. Особлива увага приділялася психологічним аспектам поширення фейків, зокрема тому, як наші власні упередження можуть стати мішенню для маніпуляторів.

Працівниці бібліотеки навчилися розпізнавати ознаки інформаційної бульбашки та виходити за її межі, а також аналізувати заголовки та фотографії на предмет фейків. Окремий модуль курсу був присвячений діяльності ботів і тролів, які часто використовуються для поширення дезінформації.

Завдяки отриманим знанням, бібліотекарки тепер зможуть не тільки самостійно фільтрувати інформацію, але й навчати цьому своїх читачів. Вони зможуть допомогти відвідувачам бібліотеки критично оцінювати новини, розрізняти факти від фейків та захищати себе від інформаційних маніпуляцій.

Пройдений курс є частиною масштабного проєкту «Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність», який реалізується міжнародною організацією IREX за підтримки Посольства США та Посольства Великої Британії в Україні, у партнерстві з Міністерством освіти та науки України та Академією української преси.

Повна версія курсу з відеоматеріалами, статтями та інтерактивними завданнями доступна за посиланням: https://verified.ed-era.com/ua

Цей курс є цінним ресурсом для кожного, хто прагне підвищити свою медіаграмотність та навчитися орієнтуватися в сучасному інформаційному просторі.

пʼятниця, 24 січня 2025 р.

 

"Книжка мила й чарівна, в ній сучасність й давнина": захопливий урок для п'ятикласників

24 січня бібліотекарі бібліотеки-філії №4 провели бібліотечний урок "Книжка мила й чарівна, в ній сучасність й давнина", який став справжнім відкриттям для п'ятикласників 8 ліцею.

Діти дізналися, що книга – це не просто зібрання паперу та друку. Це скарбниця знань, що передається з покоління в покоління. Бібліотекарі розповіли про важливість передачі інформації та про те, як змінювалися способи її фіксації з часом.

Подорож у часі розпочалася з найдавніших способів запису інформації: малюнків, піктограм, клинопису та ієрогліфів. Діти з подивом дізналися, як люди тисячі років тому намагалися зафіксувати свої думки та знання.

Бібліотекарі розповіли про різноманітні матеріали, які людство використовувало для створення книг: глину, бересту, тканину, папірус, пергамент. Діти порівняли ці матеріали з сучасним папером і зрозуміли, яким довгим був шлях розвитку книгодрукування.

Особливу увагу бібліотекарі приділили питанню достовірності інформації. Діти дізналися, що інформація, яку ми знаходимо в книгах, зазвичай перевірена та систематизована. На відміну від неперевіреної інформації в Інтернеті, книги пропонують більш надійне джерело знань.

Урок завершився обговоренням. Діти поділилися своїми враженнями та поставили багато цікавих запитань. Багато хто з них зізнався, що після цього уроку вони по-новому поглянули на книги та зрозуміли, наскільки важливим є читання.

Пізнавальна екскурсія бібліотекою

 Наступного дня, 23 січня, до бібліотеки-філії №4 завітали учні 6–В класу ліцею №8. Під час оглядово-пізнавальної екскурсії діти мали змогу ознайомитись із відділами бібліотеки та їхнім функціоналом, а також новими книжками, виставками літератури, дізнатися про правила користування книгозбірнею та про її послуги. Із захватом та цікавістю розглядали різноманітні видання та активно ділилися своїми враженнями.

А ще бібліотекарки підготували для юних відвідувачів цікаві конкурсні завдання, в яких школярі із задоволенням взяли участь — бліцвікторина «Вгадай за описом героя» та «Телеграма від героя».

Діти чудово провели час та отримали справжній релакс! Книжкова терапія допомогла кожному поповнити свій багаж знань. Ділиться своїми враженнями Юлія Козак: «Бібліотеки завжди для мене були місцем, де я можу взяти будь-яку книжку та поринути у дивовижний світ, фантазуючи та дізнаючись багато нової інформації. А ще я постійно відвідую майстерки, які проходять кожного місяця, де ми виготовляємо багато цікавинок. У нас ціла родинна династія книгоманів! Адже мої батьки також ходили до цієї бібліотеки, коли навчались у школі. Саме вони прищепили мені любов до читання».  

Юлія Кривенко,
бібліотекарка бібліотеки-філії №4

четвер, 23 січня 2025 р.

«Бібліотека для мене — це справжній скарб»: екскурсія книгозбірнею вдалася!

 Читання — це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.

 Василь Сухомлинський

22 січня завітали на екскурсію до бібліотеки-філії №4 учні 5–А класу ліцею №8. Працівниці підготували презентацію про історію бібліотек та їхню роль у суспільстві, а також розповіли про роботу книгозбірні, її відділи та ознайомили із книжковим фондом. Дітлахам все дуже сподобалось, вони зацікавлено розглядали книжки та гортали сторінки.

Але якою б була мандрівка книжковим світом без цікавих пригод? Тож бібліотекарі запропонували юним відвідувачам казкову вікторину на знання казок та літературних героїв, де кожен мав змогу проявити себе та взяти активну участь. А ще учасники наприкінці отримали невеличкі презенти на згадку про бібліотеку — закладки для книжок.

Учень Ілля Колодій зазначив: «Бібліотека для мене — це не просто місце, де зберігаються книги. Це — справжній скарб, у якому заховані історії, знання та мрії. Читаючи книгу, я ніби потрапляю в інший світ і переживаю пригоди разом із головними героями. А ще книги допомагають розвиватися та дізнаватися багато нового».

вівторок, 21 січня 2025 р.

«Час історій»: зимові забави для найменших

 21 січня відбулася перша у цьому році зустріч читацького об’єднання «Час історій»: бібліотекарки філії №4 провели зимову руханку «Танці-зігріванці» для вихованців дитячого садочка повного дня «LegoKids», поєднавши рухливі ігри, читання книг та розвивальні вправи.

Дітлахи із задоволенням взяли участь у зимових руханках. Під веселу музику вони зображували сніжинки, які кружляють у повітрі, бігали, як зайчики, по засніженому лісі, а потім зігрівалися біля уявного багаття. Особливо сподобалася дітям пальчикова гра «Борщ», під час якої вони перераховували овочі й уявляли, як варять смачний обід.

Після активних ігор бібліотекарка Вікторія Мітрофанова запросила дітей до світу книг. Вона показала їм яскраві ілюстровані видання про зиму, свята та зимові розваги. Малята з цікавістю розглядали картинки й слухали цікаві історії. «Цей захід — чудова можливість для дітей не тільки розважитися, але й розвинути свої пізнавальні здібності, уяву та мовлення, — каже пані Вікторія. — Крім того, такі заходи сприяють популяризації читання серед дітей дошкільного віку».

четвер, 2 січня 2025 р.

Цінні надбання бібліотеки

 

Олег Ровінець, захисник України, з настанням 2025 року зробив корисний сюрприз бібліотеці-філії №4. Він подарував книги, які допоможуть молоді краще пізнати історію України.

Серед подарованих видань особливу увагу привертають твори українських істориків Юрія Михальчишина та Юрія Горліс-Горського. Роман «Чекісти vs націоналісти» Юрія Михальчишина розповідає про боротьбу українського народу за незалежність, а історичний роман «Холодний яр» Юрія Горліс-Горського описує події Української революції 1917–1921 років. Крім того, пан Олег подарував журнал «Universe Spase Tech» (з тематикою Місяця).

Поділився враженнями читач бібліотеки Тимофій: «У цьому році я буду здавати НМТ з історії України. Думаю, що ці книги допоможуть мені більше дізнатися і стануть корисними для здачі тесту».

Подаровані книги є цінним надбанням для бібліотеки. Благодійний вчинок дарувальника є прикладом для наслідування і нагадує про важливість підтримки культури й освіти, особливо в складні часи. Дякуємо  за небайдужість та любов до України!