пʼятниця, 28 березня 2025 р.

Майстерня читайликів "Книжку кожен день читай і блокнотик заповняй"

 

      

27 березня у читальному залі бібліотеки-філії №4 панувала творча атмосфера. Маленькі читачі зібралися на майстерню читайликів «Книжку кожен день читай і блокнотик заповняй!», де кожен зміг створити свій унікальний читацький щоденник.

Головною окрасою майстер-класу стала аплікація «Русалонька». Діти з ентузіазмом вирізали з кольорового паперу деталі морської красуні, а потім приклеювали їх на обкладинку щоденника. Кожна русалка вийшла неповторною, з різнобарвними хвостами та усміхненими обличчями. Окрім русалки, діти прикрашали обкладинки щоденників різноманітними морськими елементами: хвилями, мушлями, рибками. Вони використовували блискітки, наклейки та фломастери, щоб зробити свої щоденники яскравими та оригінальними.

Розказує організатор майстерки: «Майстер-клас не лише подарував дітям можливість проявити свої творчі здібності, але й стимулював інтерес до читання. Адже читацький щоденник – це не просто блокнот, а вірний друг, який допоможе зберегти враження від прочитаних книг».

Діти з гордістю демонстрували свої роботи, розповідаючи про те, які книжки вони планують прочитати та які історії запишуть у своїх чарівних щоденниках.








четвер, 27 березня 2025 р.

"Автори у пікселі": бібліотека-філія №4 долучилася до поетичного флешмобу

У рамках Національного тижня читання, ініційованого Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації, бібліотека-філія №4 активно долучилася до поетичного флешмобу "Автори у пікселі". У час, коли українські автори-військові продовжують творити, захищаючи країну, бібліотекарі вирішили підтримати їхню творчість та познайомити читачів з їхніми віршами.

З метою популяризації поезії воїнів, бібліотека-філія №4 створила серію з п'яти відеороликів, де діти читали поезії.



У відеороликах юні читці з натхненням та емоційно декламували поезії, передаючи силу та глибину слів, написаних у складних умовах війни. Бібліотекарі прагнули показати, що поезія – це не лише мистецтво, але й спосіб вираження почуттів, підтримки та збереження пам'яті про героїв.



Відеоролики були опубліковані на сторінці бібліотеки у Facebook з хештегами #мс_уба та
#автори_у_пікселі, щоб якомога більше людей могли познайомитися з творчістю поетів-захисників. Бібліотека-філія №4 сподівається, що ця ініціатива сприятиме поширенню української поезії та підтримці авторів, які захищають нашу країну.

З метою популяризації поезії воїнів, бібліотека-філія №4 створила серію з п'яти відеороликів, де діти читали вірші поетів, які перебувають або перебували у лавах Збройних Сил України. Для флешмобу були обрані твори таких авторів, як Павло Вишебаба, Ярина Чорногуз, а також вірші загиблого героя Максима Кривцова.

У відеороликах юні читці з натхненням та емоційно декламували поезії, передаючи силу та глибину слів, написаних у складних умовах війни. Бібліотекарі прагнули показати, що поезія – це не лише мистецтво, але й спосіб вираження почуттів, підтримки та збереження пам'яті про героїв.

Відеоролики були опубліковані на сторінці бібліотеки у Facebook з хештегами #мс_уба та #автори_у_пікселі, щоб якомога більше людей могли познайомитися з творчістю поетів-захисників. Бібліотека-філія №4 сподівається, що ця ініціатива сприятиме поширенню української поезії та підтримці авторів, які захищають нашу країну.У рамках Національного тижня читання, ініційованого Молодіжною секцією Української бібліотечної асоціації, бібліотека-філія №4 активно долучилася до поетичного флешмобу "Автори у пікселі". У час, коли українські автори-військові продовжують творити, захищаючи країну, бібліотекарі вирішили підтримати їхню творчість та познайомити читачів з їхніми віршами.

З метою популяризації поезії воїнів, бібліотека-філія №4 створила серію з п'яти відеороликів, де діти читали вірші поетів, які перебувають або перебували у лавах Збройних Сил України. Для флешмобу були обрані твори таких авторів, як Павло Вишебаба, Ярина Чорногуз, а також вірші загиблого героя Максима Кривцова.

У відеороликах юні читці з натхненням та емоційно декламували поезії, передаючи силу та глибину слів, написаних у складних умовах війни. Бібліотекарі прагнули показати, що поезія – це не лише мистецтво, але й спосіб вираження почуттів, підтримки та збереження пам'яті про героїв.

Відеоролики були опубліковані на сторінці бібліотеки у Facebook з хештегами #мс_уба та #автори_у_пікселі, щоб якомога більше людей могли познайомитися з творчістю поетів-захисників. Бібліотека-філія №4 сподівається, що ця ініціатива сприятиме поширенню української поезії та підтримці авторів, які захищають нашу країну.


середа, 26 березня 2025 р.

Якщо книги кораблі думок, то закладки — це компас

25 березня у бібліотеці-філії №4 панувала атмосфера творчості та натхнення. Маленькі читачі зібралися на майстер-клас «Якщо книги кораблі думок, то закладки — це компас», щоб створити власні унікальні закладки для улюблених книг.

Фантазія дітей не мала меж! Одні, озброївшись акварельними фарбами, створювали яскраві пейзажі та казкові сюжети. Інші, використовуючи прозорі пластикові «баночки», наповнювали їх різноколірними бусинками та блискучими паєтками, а потім заклеювали скотчем.

Кожна закладка стала маленьким шедевром, створеним з любов’ю та фантазією. Діти з гордістю демонстрували свої роботи, розповідаючи про ідеї, які надихнули їх на творчість.

Майстер-клас не лише подарував їм можливість продемонструвати свої таланти, але й навчив цінувати книги та дбайливо до них ставитися. Адже закладка — це не просто шматочок паперу, а супутник у захопливій подорожі сторінками улюблених історій

Відгук Софійки: «Мені дуже сподобалося розфарбовувати закладки! Особливо гарною вийшла закладка з полуницею та пташкою, — розповідає учасниця майстерки Софійка. —  А ще я зробила закладку з блискітками. Вона така гарна, як у принцеси!»


пʼятниця, 21 березня 2025 р.

Квест-гра "У пошуках поезії"


   Березень є багатим на різноманітні події для книгоманів. Однією з таких подій є Всесвітній день поезії, який щорічно святкують 21 березня за ініціативою ЮНЕСКО. Поезія покликана хвилювати, давати насолоду та плекати високі почуття й розвивати духовність.


    І саме сьогодні, 21 березня, до бібліотеки-філії № 4 завітали учні 4-В класу ліцею № 8. Працівниці бібліотеки підготували для дітей квест-гру «У пошуках поезії».

    Вони ознайомили учнів із історією виникнення свята та ділилися цікавими фактами про перших поетів . Дітлахи брали активну участь, розповідаючи про своїх улюблених поетів та декламуючи різноманітні вірші.

    Ну а далі – квест-гра! Юні гості мали змогу проявити себе як у командній роботі, складаючи вірші на задану риму, так і самостійно, розгадуючи ребуси та анаграми. Працівниці допомагали маленьким гостям у власних перших пробах пера, розповідаючи про рими та ритм. А ще дітлахам припав до душі конкурс «Вгадай поета», де зачитувалися уривки віршів відомих поетів, а діти мали відгадати, хто їх написав.

  Атмосфера була теплою та по справжньому родинною. Юні поети мали змогу проявити свої таланти та вміння творчо розвинути власні думки.

   Учениця 4-В класу Пономарьова Каріна зізналася: «Захід був справді чудовий! Я полюбляю творчість нашим українських поетів та читаю їхні вірші. А тут я могла почути не тільки щось нове та цікаве, але й сама спробувати себе у якості поетеси та написати хоч і невеликий, але вірш. Це виявилося не зовсім легко, але дуже цікаво. Дякую за бібліотекарям за чудовий захід.»

      



середа, 19 березня 2025 р.

Урок здоров’я «Наші діти-малюки чистять зубки залюбки»

       19 березня до дитячого садочку повного дня «LegoKids» завітали бібліотекарки філії №4! Вони підготували вони для хлопчиків і дівчаток пізнавальний захід — урок здоров’я «Наші діти-малюки чистять зубки залюбки»

     Зустріч розпочалася із читання вірша Олександра Зімби «Зуби треба доглядати». А потім стартувала інтерактивна гра «Красива усмішка». Діти відчували себе справжнісінькими стоматологами і намагалися із допомогою підготовленого макета ротової порожнини показати як треба доглядати за ротом. Крім цього, малеча розповідала які продукти є шкідливими, а які корисними для нас.

   Метою зустрічі було не лише навчити правил гігієни ротової порожнини, але й зробити цей процес цікавим та захопливим. Захід був надзвичайно корисним та веселим.

   Вихователька Олена підсумувала: «Діти із захопленням брали участь в інтерактивних іграх, навчаючись правил гігієни ротової порожнини. Саме такі заходи сприяють формуванню здорових звичок у дошкільному віці. А якщо це проводити в ігровій формі, тоді легко та цікаво можна пояснити правила гігієни діткам такого віку, як наші вихованці».









четвер, 6 березня 2025 р.

«Правда чи фейк»: віртуальна подорож життям Кобзаря від бібліотеки-філії №4

 До річниці від дня народження поета бібліотека-філія №4 підготувала для читачів подарунок — онлайн-гру «Правда чи фейк. Що ви знаєте про Тараса Шевченка?». Ця віртуальна розвага є не просто способом перевірити свої знання, але й можливістю поринути у захопливий світ біографії Кобзаря.

Гра побудована на принципі «вірю — не вірю», де гравцям пропонують різноманітні твердження, пов’язані з життям та творчістю Тараса Шевченка, серед них — як правдиві факти, так і вигадані історії, майстерно переплетені з реальними подіями.

Кожне питання — це невелика подорож сторінками життя Тараса Григоровича. Гравці дізнаються про його дитинство, сповнене труднощів та мрій, про роки кріпацтва, коли талант юного Шевченка ледь не згас, про його навчання в Академії мистецтв, де він розкрив свій талант художника, та про роки заслання, коли його поезія стала голосом нескореного народу.

Особливу увагу бібліотекарі приділили достовірності фактів. Усі твердження, використані в грі, взяті з перевірених джерел — біографічних книг та наукових статей. Це дозволило створити не просто розважальну гру, а й пізнавальний ресурс.

Як стверджує бібліотекарка читального залу Юлія Кривенко: «Гра "Правда чи фейк" стала справжнім випробуванням для шанувальників творчості Кобзаря. Вона змусила читачів задуматися про те, наскільки добре вони знають біографію поета, а можливо, й відкрила для них нові, невідомі сторінки його життя».

Філія №4 вкотре доводить, що бібліотека — це не лише місце, де зберігаються книги, але й сучасний культурний центр, який використовує новітні технології для популяризації читання та української культури.

понеділок, 3 березня 2025 р.

Бібліотека об’єднує читанням та знаннями

Дитячих садочків, які доєдналися до читацького об’єднання «Час історій», що функціонує на базі бібліотеки-філії№4, побільшало! Тепер книгозбірня співпрацює із ЗДО №23 «Вогник». 3 березня тут відбувся перший захід — казковий квест «Врятуємо рідну мову». Майбутні читайлики поринули у чарівний світ, де українська мова опинилася під загрозою зникнення, її почали забувати й замінювати потворним суржиком.


Юні рятівники, сповнені рішучості, вирушили у захопливу подорож, щоб повернути рідній мові її красу. На їхньому шляху виникали різноманітні перешкоди, які вимагали кмітливості, уважності та знань.

Першим випробуванням стала гра «Так чи ні»: діти демонстрували свої ерудованість та вміння розрізняти правильні й неправильні твердження. Далі на них чекала складна задача: підібрати протилежні значення до запропонованих слів вимагало неабиякого словникового запасу.

Найбільш захопливим моментом квесту стала переправа через бурхливу річку на чарівному кораблику — але не все так просто! Кораблик міг витримати лише вантаж, назви якого починалися на букву «М». Маленькі герої продемонстрували винахідливість та швидко впоралися і з цим завданням.



Розповідає керівниця читацького об’єднання бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Під час квесту діти не лише розважалися, але й поглиблювали свої знання з української мови, вчилися працювати в команді та долати труднощі. Вони усвідомили, наскільки важливо берегти та шанувати рідну мову, адже вона є невід’ємною частиною нашої культури та ідентичності».

Казковий квест «Врятуємо рідну мову» став чудовою нагодою для дітей відчути себе справжніми героями, які здатні творити добро та захищати своє. Цей захід залишив незабутні враження у серцях маленьких учасників, нагадав усім нам про важливість збереження мовної спадщини.