середа, 30 жовтня 2024 р.

Майстерка «Лялька-мотанка мала сонце й радість принесла"

   30 жовтя у читальному залі бібліотеки-філії № 4 відбулася емоційно - розвантажувальна майстерка "Лялька-мотанка мала сонце й радість принесла".


      В українській культурі мотанки мали сакральне значення й виступали оберегом для родини. Особливістю ляльки-мотанки є те, що вона не має рис обличчя, а інколи робили хрест з тканини, який символізував сонце у слов'янській культурі. Очі ніколи не зображувались на обличчі. 

    Майстриня, працівниця бібліотеки-філії № 2 Юркова Тетяна, показала техніку мотання та особливості оформлення ляльки. Діти та бібліотекарі вперше власноруч зробили ляльку-мотанку "Берегиня". Для створення використовували натуральні матеріали: тканину, нитки та стрічки. Учасники заходу зробили свою мотанку, вкладаючи в неї добрі побажання та настрій. Захід відбувся у теплій атмосфері, об'єднавши учасників у справжню команду, де всі допомагали одне одному. 

   "Я завжди дуже хотіла зробити ляльку-мотанку, - розповідає учасниця заходу Сірант Софія.- Ці ляльки ніби з далекої давнини, вони не тільки красиві, але й рідні. Я одразу пригадую село та бабусю, коли беру цю ляльку до рук. Дякую, майстрині пані Тетяні за чудовий майстер-клас!"











вівторок, 29 жовтня 2024 р.

Інформаційний день "Яке ж воно класне, читання позакласне"


     У рамках інформаційного дня в бібліотеці 29 жовтня працівниці бібліотеки-філії № 4 організували особливу подію – зйомку відеороликів, на яких діти декламували свої улюблені поезії. Діти та дорослі обирали вірші відомих українських поетів і зачитували їх. 

     Працівниця бібліотеки Юлія Кривенко відзначає: "Такий формат не лише підтримує інтерес до читання, але й допомагає розвивати навички публічних виступів і впевненість у собі. Крім цього, читачі мають змогу поділитися своїми улюбленими поезіями."

     Бібліотекарі проводили своєрідний акторський "майстер-клас", як виразно передати емоції через голос та міміку, що робило відео яскравими та захопливими. Після зйомок всі з нетерпінням чекали на готові відеоролики, які планувалося опублікувати на сторінках бібліотеки в соціальних мережах. Завдяки цьому діти мали можливість показати свої здібності ширшій аудиторії. Такі ініціативи завжди користуються популярністю серед читачів і викликають широкий суспільний інтерес.










неділя, 27 жовтня 2024 р.

Бібліотекарі створили ролик про ШІ

 У межах Глобального тижня інформаційної та медійної грамотності бібліотекарі філії №4 створили інформаційний вокшоп у форматі відеоролика «Що таке штучний інтелект?». У ньому пояснюють, яких типів буває штучний інтелект, та наводять приклади його застосування.


Зазначає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Штучний інтелект може бути корисним у багатьох сферах життя. Він допомагає автоматизувати рутинні завдання, полегшуючи роботу, підвищуючи її продуктивність. ШІ також застосовується в медицині для аналізу даних і діагностики хвороб, у сфері освіти — для створення персоналізованих навчальних програм, а також у наданні фінансових послуг — для виявлення шахрайства й аналізу ринків. Ми попереджуємо користувачів бібліотеки, що ШІ може бути використаний для виявлення фейкових новин та дезінформації. Але й застерігаємо, що за допомогою штучного інтелекту фейковий контент може створюватися, зокрема deepfakes».




пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Праволенд "Мої права — моя фортеця"

      

Початки, закладені в дитинстві людини, схожі на вирізані на корі молодого дерева букви, що ростуть разом з ним, і складають невід'ємну частину його.
В. Гюго

24 жовтня працівниці бібліотеки-філії № 4 відвідали учнів 2-А класу гімназії № 25 у рамках тижня медіаграмотності. Для діток провели ігровий праволенд "Мої права - моя фортеця".



    Бібліотекарки підготували для маленьких глядачів презентацію, де вони могли ознайомитись у доступній формі із законами, що регулюють їх права та обов'язки. 

     Діти із зацікавленням слухали лекторок та ставили питання. "Тривалий час діти були однією з найббезахисніших верств населення. Їх могли змусити важко працювати, жебракувати або навіть продати. Минуло не одне тисячоліття, поки людство не зрозуміло, що діти потребують особливої уваги. Наша мета - роз'яснити їм свої права та обов'язки", - зауважили бібліотекарки.

  Для закріплення матеріалу дітлахи пограли у інтерактивні вправи. Наприклад, під час гри "Так-Ні" бібліотекарки зачитували твердження, а учні мали висловити згоду чи незгоду, хлопаючи у долоні. 

   Наостанок глядачі переглянули мультфільм віж міжнародної організації Unicef, яка є світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей, та діє у понад 190 країнах світу. 

        

  Учениця 2-А класу Кіселюк Софія висловила думку, що «в такий важкий час, коли триває війна, діти мають в першу чергу знати не тільки свої права, але й обов’язки. Мене цікавило багато питань, на які я отримала відповідь сьогодні, так як не все знали мої власні батьки. Урок був цікавим та змістовним й із задоволенням я б послухала іще».




вівторок, 8 жовтня 2024 р.

Їжачки з насінин та уроки доброти під час коментованих читань у дитячому садочку

  8 жовтня бібліотекарки  філії №4  завітали до вихованців садочка повного дня «LegoKids» та провели інфохвилинку «Чому їжачка ніхто не гладить» (за мотивами однойменної книги А. Куркова). Захід відбувся згідно плану читацького об'єднання «Час історій».

Ви коли-небудь задумувалися чому тваринки люблять, коли їх гладять? От так і їжачок, дивився на задоволених кішку, собачку, конячку та інших свійських тварин і позаздрив їм. Адже ці тваринки виглядали такими задоволеними та щасливими, коли їх гладили господарі! Але сумував їжачок не довго, тому що кмітлива мишка пояснила йому, що диким тваринам непотрібно, щоб їх гладили. Ось таку історію прослухали діти, роздивляючись малюнки з книги. А бібліотекарі запропонували малятам зробити аплікацію з природного матеріалу – дикого їжачка, голочки якого з насінин соняшника.



 «Я б погладила їжачка, щоб він не плакав, – запевняла учасниця заходу Софійка. – Але він колючий. Нехай їжачок приходить зимою, тоді у мене будуть рукавички і я зможу гладити усіх диких тварин. Бо я люблю і свійських тварин і диких».

Венгрова Т. Ю.



понеділок, 7 жовтня 2024 р.

Бібліотечна подорож за 45 хвилин

 

    Cьогодні, 7 жовтня, до бібліотеки-філії № 4 завітали учні ліцею № 8 5-В класу. Працівниці радо вітали своїх гостей й відправились разом із ними у бібліотечну мандрівку, де знайомили дітлахів із цариною книг: книжковим фондом, електронною системою книговидачі та відділами бібліотеки.


     Але яка ж може бути подорож без пригод? Попереду на юних шукачів пригод чекала низка завдань аби перевірити їх кмітливість та знання.

     Бібліотечну мандрівку розпочали із знайомства, де дітлахи по-черзі передавали м`яч і представлялись, а ще називали будь-яку страву на першу літеру свого імені.

    Завдання були самими різноманітними. Юні любителі пригод мали змогу перевірити свою уважність та потренувати пам`ять, пригадавши назви якомога більшої кількості книжок та журналів, які бібліотекарка їм показала, на час. Окрім цього дітлахи мали вирішити завдання, скориставшись підказками, та відгадати, хто з дітей де живе і яке в нього хобі.  Відгадували і казки за описом, проявляючи велику кмітливість та знання.

    Сумувати не доводилось і дітлахи із захопленням приймали участь у кожному завданні. Час минав швидко і наша мандрівка добігла кінця. Дітям все дуже сподобалось і вони із сумом розлучалися із бібліотекою.

   Так, учень 5-В класу Павлик Іван так відгукнувся про сьогоднішній захід: «Я завжди дуже любив читати. Я познайомився із бібліотекою і знайшов тут багато книг, які б мені хотілося прочитати. Це справді чудове місце і я буду приходити сюди разом із друзями».







вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Патріотичний квест "Юні захисники Вітчизни"

 

А ви думали, що Україна так просто. Україна – це супер. Україна – це ексклюзив. По ній пройшли всі катки історії. На ній відпрацьовані всі види випробувань. Вона загартована найвищим гартом. В умовах сучасного світу їй немає ціни.

Ліна Костенко

 

     Унікальна, красива, незалежна, ніжна… Яких тільки епітетів не має наша рідна Батьківщина – Україна. Важким був її шлях, багато перепонів мусила вона здолати, але вона … перемогла! Так довго йшли українці до незалежності, але здобули її. І ось, коли знову ворог загрожує нам, ми знову мусимо згуртуватись, як робили це наші далекі предки, і дати гідну відсіч.

    1 жовтня – знане у народі свято, як Покрова Пресвятої Богородиці, а також День захисників та захисниць Вітчизни. Бібліотека-філія № 4 підготувала патріотичний квест «Юні захисники Вітчизни» для учнів 6-А класу ліцею № 8, які завітали до неї.

     Багато креативних та цікавих завдань чекало на юних патріотів! Це і складання сенкану – вільного віршу без рими, що складається з 5 рядків. Юні таланти мусили проявити тут всю свою майстерність та креатив! А ще дітлахи спробували себе у якості дешифрувальників і розгадували секретне послання. Учням дуже сподобалось розгадування анаграм, вікторина «Пошук слів» і складання пазлів.

     Дітлахи були активними та дуже захоплені. У вирішенні завдань вони проявили усю свою кмітливість, розум та спритність. Відчувалась справжня атмосфера єднання.

    Наприкінці зустрічі учні переглянули відео «Най-най-най-цікавіші факти про Україну», де дізнались багато нового про рідну землю.

    Своїми враженнями ділилась учениця 6-А класу Сидорук Лілія: «В наш час повинні проводитись дані заходи, так як завдяки ним ми дізнаємось більше про власну країну. Дуже сподобались завдання у ігровій формі, а командний дух об'єднує нас». Ще одна учениця класу Ілона сказала: «Мій батько захищає країну у лавах ЗСУ. Тим більше, мені було приємно написати побажання нашим воїнам, які будуть розміщені на лепбуку у бібліотеці».