четвер, 16 травня 2024 р.

День сім'ї — найтепліше свято

 15 травня українці святкують День сім'ї, тому сьогодні бібліотекарки філії №4 відвідали третьокласників ліцею №8. Для школярів підготували інформаційну годину «День сім'ї — найтепліше свято».

Під час бесіди діти розбирали суть поняття «родинні стосунки», визначили, яку роль у житті людини відіграє сім’я та чому необхідні взаємні повага, допомога та чуйність у родинному колі.

Крім цього, учні розвивали вміння характеризувати свою поведінку в сім'ї та розв'язували ситуативні завдання. «Я розповіла класу про те, як допомагаю мамі поливати кімнатні квіти, — каже третьокласниця Злата. — Я ще можу приготувати мамі й бабусі чай, помити після вечері кружки». «Мені сподобалася вправа “Цеглинки моєї сім'ї”, — ділиться враженнями Софія. — Я розмістила всі цеглинки гарних вчинків правильно, жодного разу не помилилася. Я дуже люблю свою сім'ю. У мене є песик Мухтар, він теж частина нашої сім'ї, хоч і живе у вуличному вольєрі!»

неділя, 12 травня 2024 р.

Європа у твоїх долонях

 9 травня, в День Європи, бібліотекарки філії №4 провели інтернет-круїз «Європа у твоїх долонях» для п’ятикласників міського ліцею №8.

Діти дізналися, що найбільша країна Європи — це Україна, а найменша — Ватикан. Під час круїзу «відвідали» Францію, Італію, Німеччину, Швецію, Данію та інші, відкриваючи для себе багато цікавого про традиції та звичаї цих держав.

А ще ознайомилися з творами сучасних європейських письменників, які ті написали для маленьких та юних читачів.

Поліна, учасниця, розповіла, що навіть уявити не могла, що наша Україна є найбільшою. «Ми віртуально відвідали Італію, де дуже смачна піца, а ще там народився письменник Карло Коллоді. Він написав чудовий твір про пригоди Піноккіо. Це — моя улюблена книга», — додала дівчинка.

Час захопливих історій від бібліотеки

 Ви знаєте, коли дитина може перетворитися на злого і голодного монстрика? А найголовніше — як перетворити цього монстрика на веселого малюка? Секрет відкриває Кейт Бакнелл у своєму бестселері для дошкільнят «Голодний монстрик». 

8 травня бібліотекарки філії №4 у межах роботи читацького об'єднання «Час історій» для малечі з садочка повного дня «LegoKids» провели урок ввічливості «Голодний монстрик» (за мотивами книги К. Бакнелл).

Спочатку бібліотекарка прочитала діткам оповідання про хлопчика Зака, який перетворювався на голодного монстрика, був зовсім не чемним і не вмів мирно гратися. Але потрібно було просто монстрика нагодувати!

Разом з бібліотекаркою малеча пригадала свої улюблені страви, які з них є корисними. Обговорили, що їдять у садочку, придумали начинку для унікальної піци й згадали правила поведінки чемних дітей.

Загалом хлопчики й дівчатка були в захваті від розповіді та від чудових яскравих малюнків, які ілюстрували сьогоднішню історію.

понеділок, 29 квітня 2024 р.

Передвеликодні забавлянки

Погода радує теплими днями, а діти біжать до бібліотеки. 27 квітня у книгозбірні №4 на них чекала творча забава «Великодній віночок».

Спочатку маленькі відвідувачі роздивилися яскраву виставку «З книжки — до великоднього столу», прикрашену декорованими яєчками на гілочках пасхального деревця. А бібліотекарі розповіли їм історію свята.

Віночком схилилися дитячі голівки над картонними заготовками, аби попрацювати над  пасхальною пташечкою. Обережно ножицями вирізали тулуб пташки, а потім ниточками декорували її. «Дівчатка припасли купу блискіток і пластикових стразів для своїх виробів. А от Тимофійко дуже акуратно намотав на пташку багато ниток, що клеїти ще щось було зайвим. Але не подумайте: він так гарно і рівненько вклав кожну ниточку, що його пташечка вийшла дуже красивою, ніби з магазину випурхнула», — оповідають організаторки.

Дуже швидко минуло півтори години старанної роботи. Діти допомагали одне одному, ділилися матеріалами та ідеями щодо того, як краще закріпляти ниточки.

А після взяли книжечки, щоб почитати у неділю щось цікаве. «А я взяла собі шаблончики пташок, тому що до мене приїжджають гості. Я хочу зробити з ними іще кілька виробів», — поділилася планами учасниця заходу Ліза.


Веселі забави з газет та журналів

26 квітня бібліотекарки філії №4 завітали до маленьких читайликів ХЗДО №50 «Лелеченька». Малятам запропонували огляд періодики «АБВГДейка малюка». Захід відбувся в межах роботи популярного читацького об’єднання «Час історій».
Діти дізналися про різницю між книгами та газетами, журналами. Бібліотекарки також підготували для них цікаві навчальні завдання. Під час вправи «Алфавітний зоопарк» називали намальованих тваринок і шукали в алфавіті букву, на яку починається назва тваринки. Під час гри «Знайди пару» малюки розгадували загадки й з’єднували намальовані відгадки лініями. Та фаворитом заходу стала гра «Лічильні цукерки», коли учасники замальовували цукерки, кількість яких було вказано у віконечку.



Запевняє бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Проводити такі заходи — це просто відпочинок. Діти такі безпосередні, їм подобається вивчати щось нове, а гратися вони готові хоч увесь день!»

середа, 24 квітня 2024 р.

Пам’ятаємо Чорнобильську трагедію

 23 квітня для восьмикласників ліцею №8 бібліотекарки філії №4 провели годину-реквієм «Пам’ятаємо чорнобильський квітень». Під час заходу визначили:

  • причини аварії;
  • її наслідки для навколишнього середовища;
  • її вплив на здоров’я людей.

Учні активно ставили запитання та обговорювали тему, добре запам’ятали практичні поради щодо того, як діяти в разі аварії на атомній станції.

Розповідає учасник заходу Дмитро: «Я був впевнений, що у випадку аварії на атомній станції потрібно швидко вийти з дому і пройти до укриття. Як виявилося, такі дії — це небезпечна для життя помилка. Потрібно не тільки не виходити з квартири, але й закрити всі вікна та двері, щілини заклеїти скотчем. Дуже сподіваюся, що такої загрози ніколи не виникне, адже навіть говорити про це досить лячно. Атомна загроза — це біда й катастрофа як для людей, так і для всього живого».


середа, 17 квітня 2024 р.

Про ментальне здоров’я розповідаємо підліткам

 16 квітня для семикласників ЗОШ №14 бібліотекарки філії №4 провели психологічний екскурс «Ти як?». Під час заходу діти вчилися піклуватися про своє ментальне здоров’я, адже саме воно є ключовою запорукою повноцінного життя та успішного функціонування в суспільстві.

Як зазначила організаторка заходу й бібліотекарка Ганна Дзензюр: «Регулярна увага до власного стану може допомогти відкрити внутрішній потік сили, який стане опорою у складні часи. Це так само важливо, як і догляд за фізичним здоров’ям, оскільки й ментальне, і фізичне благополуччя нерозривно пов’язані».

Розповідає учасник заходу Ростислав: «Ми часто уночі, під час атаки шахедів, спускаємося в підвал. Після таких ночей почуваюся втомленим та виснаженим. Тепер спробую методи розслаблення, які нам запропонувала Ганна Броніславівна».


пʼятниця, 12 квітня 2024 р.

Щоб діти залишалися здоровими!

 11 квітня бібліотекарки філії №4 для третьокласників ліцею №8 провели калейдоскоп здоров’я «Здорова дитина — майбутнє України». Діти дізналися:

  • як правильно побудувати режим дня;
  • що таке "особиста гігієна";
  • як впливають на організм шкідливі звички;
  • які вітаміни допомагають залишатися здоровими.

Ділиться враженнями учасниця заходу Настя: «Мене дуже здивувало, що позитивні думки — це теж корисна звичка. Вікторія Олександрівна розказала, що добре ставлення до тварин і всього живого допомагає нам самим залишатися здоровими. Плакати — шкідливо, а сміх продовжує життя! Я дуже люблю веселі книги, а тепер буду любити їх ще більше, адже вони допомагають мені залишатися здоровою».

На заході діти пограли в ігри «Правила догляду за зубками» й «Шкідлива та корисна їжа». Також мали можливість переглянути підбірку книг про здоровий спосіб життя.


пʼятниця, 29 березня 2024 р.

Відеофлешмоб до Всеукраїнського тижня дитячого читання

 Відеофлешмоб "Читання - ось найкраще навчання!" організували у бібліотеці-філії №4 до Всеукраїнського тижня дитячого читання. Читачі бібліотеки розповідали на камеру вірші та вислови про важливість читання у житті кожного.



четвер, 28 березня 2024 р.

Про морських мешканців дізналися діти у бібліотеці

 27 березня у бібліотеці-філії №4 для читачів різного віку влаштували майстерку «Чарівна рибка». Учасники творчого заходу працювали у техніці оригамі.

Розповідає організаторка бібліотекарка Вікторія: «Мистецтво оригамі не лише про складання паперу. Це спосіб передати емоції, продемонструвати творчий потенціал або ж знайти спокій та розслаблення. Оригамі — це більше, ніж просто рукоділля. Його сміливо можна назвати мистецтвом, котре дозволяє створювати як абстрактні форми, так і конкретні об'єкти, зокрема, тварин, квіти або ж цілі композиції. Воно сприяє розвитку візуально-просторового мислення, терпіння та уваги».

Тому, послуговуючись перерахованими вище міркуваннями, бібліотека регулярно проводить подібні майстер-класи.

Після творчої частини діти мали можливість переглянути та почитати бібліотечні книги про море та морських мешканців. Адже саме триває Всеукраїнський тиждень дитячого читання, а в бібліотеці постійно, особливо у цей час, популяризують книги різних жанрів.