середа, 24 жовтня 2012 р.

Віртуальна екскурсія



 
 Продовжуючи традицію розширення знань про життя бібліотек, завдяки сучасним технологіям та всесвітній мережі Інтернет, в приміщені бібліотеки №4 працівниками філій №4 і №15 було проведено віртуальну екскурсію сайтами бібліотек України з учнями 4-В класу ЗОШ №14. Діти відвідали найцікавіші бібліотеки України. Крокуючи віртуальними коридорами книгозбірень юні читачі збагатилися новими враженнями. Користувачі усвідомили, що вебсайти бібліотек призначені для задоволення різноманітних інформаційних потреб, незалежно від їх місцезнаходження і є доступними у будь-який час.
 Місія дитячих бібліотек у тому, щоб, використовуючи всі наявні власні ресурси і ресурси бібліотечних вебсайтів, забезпечити рівний доступ до знань, створивши середовище розвитку дитини через читання, книгу та нетрадиційні види носіїв інформації відповідно до її вікових та індивідуальних особливостей.

пʼятниця, 19 жовтня 2012 р.

У XXI столітті бібліотека стала іншою.


Нові часи породжують нове покоління від­відувачів бібліотек, яке вже прозвали «веб-поколінням» або «поколінням Інтернету».
У сучасній дитячій бібліотеці дитина починає своє перше знайомство з інформаційною культурою. Адже це є чи не єдиний осередок, що забезпечує юним читачам оперативний доступ до інформаційних ресурсів. Тому бібліотекарі для того, щоб бути сучасними і готовими до співпраці з новим поколінням користувачів, прилаштовувалися до нових умов.
Щоденно працівники бібліотеки допомагають підростаючому поколінню оцінювати достовірність даних, опановувати можливості електронних комунікацій і використовувати інформацію для ефективної навчальної діяльності.
У рамках розширення знань про життя бібліотек учні 5-В класу СЗОШ №8 здійснили подорож сайтом Хмельницької міської ЦБС (cbs.km.ua) «Що нового в бібліотеці?». Користувачі дізналися, що таке сайт, навіщо він потрібен, як користуватися ним та ще багато цікавого та нового. Подорож виявилася досить пізнавальною.
Головне сьогодні – не розгубити здобутки дитячих бібліотек в інформаційному розмаїтті, а навпаки дбати про їх поповнення; навчити дітей раціонально працювати з інформацією, тобто виховувати всебічно розвинену, інформовану, освічену особистість, яка житиме і працюватиме на користь суспільства.

четвер, 11 жовтня 2012 р.

Бібліотека, освіта, Інтернет

Проблема безпеки дітей в Інтернеті  на сьогодні постала досить гостро. Кожного року аудиторія дітей-користувачів всесвітньої мережі розширюється. Вони повністю не усвідомлюють загрозу, що може підстерігати їх у віртуальному просторі.
З метою поширення інформації щодо правил безпечного користування мережею Інтернет бібліотекарі  влаштували для учнів 9 класу СЗОШ №8 огляд-дискусію «Бібліотека, освіта, Інтернет». На захід було запрошено координатора Всеукраїнської благодійної організації «АСЕТ» Д. Шайногу, яка має  великий досвід у роботі та спілкуванні з юним читачем, і доносить інформацію змістовно, сповнену цікавими фактами.

Вона розповіла читачам, що дана тема є актуальною у сучасному суспільстві, сприяє формуванню більш безпечної поведінки молоді в Інтернеті, а також популяризує інтелектуальний розвиток молоді.
Користувачі не тільки уважно слухали спеціаліста, а і отримали відповіді на питання, які їх цікавили.

Цікаві факти про книги


Цікаві факти про книги

Історія виникнення книги бере свій початок з тих часів, коли створивши писемність, людство починає шукати способи матеріалізувати свої думки, передати наступним поколінням накопичені століттями знання та досвід. До винайдення Йоганом Гутенбергом (1400 - 1468) книгодрукування, книжки були рукописні, наприклад книга-сувій із текстом «Іліади» Гомера, довжиною близько ... 150 метрів.
У бібліотеці Індійського міста Адьяр зберігається сотні книжок, що писалися на аркушах, виготовлених з пальмового листя. Сторінки книжок прикрашали золотом, дорогоцінним камінням...
Серед старовинних монгольських і тібетських книг є справжні манускрипти, тексти яких писалися сумішшю золота, срібла, коралів, перлів, бірюзи, глазурі, перламутру, сталі та міді. Є тут також книжки з текстами, вишитими по шовку та сап’яну різнокольоровими нитками… без жодного вузлика.
Ще одна унікальна книжка, сторінки якої зроблені із срібла, а букви «написані» золотом. На виготовлення такого ювелірного шедевру було витрачено більш ніж 50 кілограмів золота та близько 600 кілограмів срібла.
В наші часи з’явилася «металева книга». Виготовив її коваль Костов з болгарського міста Враца. Книга, 22 сторінки якої зроблені із… заліза, важить близько 4 кілограмів, хоча розміри її звичні – 18 на 22 сантиметри.
Серед книжок зустрічаються справжні велетні. Так, одним з найтовcтіших романів, напевно, слід вважати «Кларису» – роман англійського письменника Семюела Річардсона. Він містить 984 870 слів, майже на 200 тисяч слів більше, ніж у Біблії. Роман побачив світ у середині XVIII століття.
Але пальма першості у створенні подібного роману належить японському письменникові XIX століття. Автор працював над ним 40 років. Роман складається із 100 томів по тисячі сторінок у кожному, вага одного примірника 60 кілограмів. У романі налічується майже 32 мільйони слів.
Не менш цікаве і «Диявольське Євангеліє», яке зберігається у королівській бібліотеці в Стокгольмі. Його обкладинка зроблена з дубових дощок товщиною 4 сантиметри, а прикрашають книгу масивні защіпки з кованого заліза. На виготовлення пергаментних сторінок пішло понад 100 козячих шкір.
З виданням «Історії Південної півкулі», що було надруковано у США, можливо знайомитися лише за допомогою спеціального двигуна, адже важить вона 225 кілограмів, в розгорнутому вигляді її ширина дорівнює 2 метри 70 сантиметрів, а висота – 2 метри.
А ось мода на так звані мініатюрні книжки виникла наприкінці XVIII століття, завдяки примхам Марії-Антуанетти, яка забажала носити улюблені книжки в рукавичці. Однак ще задовго до цього робилися спроби виготовлення таких оригінальних видань. Прародителькою їх можна вважати старовинну рукописну мініатюрну книгу, яка зберігається в Єреванському книгосховищі Матенадаран. ЇЇ вага лише – 19 грамів.
Найменша книжка видана у 1896 році в італійському місті Падуя, її розмір 16 мм на 11 мм, що дорівнює приблизно розміру нігтя на великому пальці руки. У цій книзі надрукований лист Галілео Галілея.
Одна з найбільших бібліотек світу – Національна бібліотека конгресу США. Заснована вона у 1800 році. Її книжковий фонд налічує 40 мільйонів примірників.
Найбільша бібліотека в Україні – Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. Заснована вона у 1714 році.
Найперший у світі буквар з’явився в Англії у 1491 році. Написаний він був латинською мовою.
На стінах храму у Фівах висічений древній літопис. Стіни храму є своєрідною книгою, найбільшою у світі за своїми розмірами, оскільки кам’яні «сторінки» її сягають сорока метрів завширшки.