четвер, 31 жовтня 2019 р.

Не вір, подумай


29 жовтня у рамках Тижня медіаграмотності у біліотеці-філії №4 відбувся урок медіаграмотності «Не вір, подумай».
«Кожна людина з ґаджетом у руках може бути потенційним творцем контенту. Для сучасної особистості важливо володіти базовими знаннями та навичками у сфері мас-медіа, щоб не відчувати себе в інформаційному просторі розгубленими», – розповіли бібліотекарки
Читачам корисним був такий урок медіаграмотності, адже мав за мету, в першу чергу, навчити розпізнавати правдиву інформацію та фейкову, не вірити всьому та не піддаватись пропаганді.
Захід бібліотекарки доповнили інтерактивними іграми.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

Веселі гусениці з паперу


У бібліотеці-філії №4 влаштували майстер-клас для дітей, на якому виготовляли яскравих гусениць із кольорового паперу. Його назвали «Веселі саморобки» і провели 29 жовтня.
Для того, щоб зробити гусениць, дітям знадобилися, звісно ж, кольоровий папір, а ще ножиці, клей, фломастери, кмітливі-прекмітливі пальчики, хороша фантазія і яскрава ідея. Не у всіх виходило з першого разу. Але зараз ж тривають шкільні канікули, тому натхнення і терпіння у дітвори – хоч відбавляй! Тож, свою веселу поробку зробив кожен учасник.




«Сьогодні значення бібліотеки як центру творчого спілкування стає дедалі важливішим. Творчі майстерні міцно увійшли в практику бібліотечної роботи. Тому і бібліотечні працівники особисто беруть участь в організації та проведенні майстер-класів для юних користувачів», – пояснюють у книгозбірні.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4

Онлайн-ексурс «Історія українського козацтва»


Онлайн-ексурс «Історія українського козацтва» влаштували для шестикласників із СЗШ №8 у бібліотеці-філії №4. Захід провели 24 жовтня у рамках Тижня Інтернету.
На прикладі пошукових запитів у глобальній мережі бібліотекарки демонстрували, як знайти тут ту чи іншу інформацію. У даному випадку використали тему українського козацтва. Доба характеризується великою кількістю яскравих історичних подій, битв, гетьманів та ватажків, тому пошукові запити вдавалося сформулювати чітко і без подвійних стандартів. А разом з тим це ще й для школярів можливість "прокачати" свої знання з історії України.
Потім детальне знайомство з Інтернетом продовжили у режимі онлайн-вікторини «Інтернет – друг, Інтернет – ворог» та перегляду полички «Немає прагнення більш природного, ніж прагнення до знань», яка теж, у свою чергу, розповідала про людську потребу інформаційного насичення.
Практичні заняття, котрі виконували гуртом на комп'ютерах, позначили захід яскравими дитячими емоціями.
 
Діана Пономарьова, учениця цього класу, додала опісля зовсім не по-дитячому, що користуватися інтернетом треба з розумом.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотуки-філії №4

четвер, 17 жовтня 2019 р.

Для читачів влаштували правову мандрівку


Місячник правових знань, який стартував у міських книгозбірнях на початку жовтня, позначений рядом просвітницьких заходів. Бо саме бібліотека є тим місцем, де зручно та просто розповідати про правову сторону життя дорослим, а особливо малечі. Одним з таких заходів була мандрівка у Країну Правдилію, яку 15 жовтня влаштували у філії №4.

Четвертокласники із СЗШ №8 тут почули, як створювалась Конвенція про права дитини, яке важливе значення вона має і якого змісту статті вміщує. Їм пояснили, що кожна дитина має не лише права, а й обов’язки, які теж не менш важливі.
Під час «правових мандрів» учасники подивились презентацію «Кожна дитина має право» та переглянули тематичну виставку «Права дитини ти мусиш вивчити сумлінно».
«Тема сьогоднішньої розмови неабияк актуальна, адже діти часто страждають від порушення їхніх прав. Смаку, яскравості цьому заходу додали казкові вікторини, цікаві літературні ігри, які вигадали для дітей працівниці бібліотеки», – із вдячністю опісля додала класна керівниця.
А після такої мандрівки дітям ще й випала нагода у бібліотеці ознайомитися та попрацювати з 3D-ручкою, графічним планшетом та почитати книги, що вміють оживати (з AR-технологіями). Нагадуємо, всі ті технічні набутки, місцеві книгозбірні отримали завдяки перемозі проєкту «SMART-бібліотека – помічник розумного міста» у Бюджеті міських ініціатив.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

четвер, 10 жовтня 2019 р.

«Є така професія – Батьківщину захищати»


9 жовтня у бібліотеці-філії №4 в черговий раз зібралися юні учасники народознавчого об’єднання «Барвінок». Їх сюди запросили на інформаційну годину «Є така професія – захисник Вітчизни», присвячену Дню захисника України.


Військовослужбовець – почесна та потрібна професія. Це стало зрозуміло дітям із презентації «Є така професія – Батьківщину захищати», якою розпочали захід. Вона ж і розповіла про якості, котрими має володіти захисник рідної землі, серед них найважливіші – честь та гідність. 
Тематична поличка «Мир боронити на рідній землі їх призвала Україна» додала до цього заходу цікаве про професію військовослужбовця, котра виправдано асоціюється з любов'ю до Батьківщини, високою військовою дисципліною, вірністю присязі та готовністю захищати Вітчизну.
«Ми дізнались, що теперішніх військових можна вважати нащадками славних козаків, що всі вони мужні, відважні, чесні», – говорили опісля діти. 
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії№4


середа, 9 жовтня 2019 р.

У бібліотеці знайомлять із технологічними цікавинками


Завдяки громадському проекту «SMART-бібліотека – помічник розумного міста»  бібліотеками міста Хмельницького крокують нові технологічні цікавинки: 3D ручки та графічні планшети. Так, 8 жовтня, читачі бібліотеки-філії №4 мали змогу познайомитися як працюють ці диво пристрої. Треба було бачити здивовані обличчя дітей, адже малюнки вийшли об’ємні.

Варто зауважити, що ці оригінальні методи знайомства з новими технологіями протягом жовтня будуть перебувати у філії №4, за адресою вул.. Чорновола, 112. Тож запрошуємо всіх бажаючих знайомитись з ними. Це дуже цікаво, як для дітей, так і для дорослих.
«Дякую працівникам книгозбірні за таку можливість познайомитися і спробувати власними руками, як малюють 3D-ручки та попрацювати з графічним планшетом, це класно, сучасно, цікаво», – підсумувала Старикова Софія.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4