четвер, 21 квітня 2016 р.

Великдень – найкраще зі свят

Великдень – найкраще зі свят
Мир хай буде вам сьогодні,
Бо це ж свята Великодні.
Бог дав радість нам з небес –
Христос Воскрес!
Людство відзначає цей день уже тисячі років. Тож дібрало чимало способів вшанування Воскреслого Христа, що сформувалися у традиції та звичаї.
Основна ознака Великодня – писанка, яка в своїй символіці поєднала давнину дохристиянських часів, наше сьогодення і віру у вічність. Тому, готуючись до гідної зустрічі Пасхи, 20 квітня для учнів 6-А та 6-В НВК №9 в бібліотеці-філії №4 на народознавчій годині «Маленьке диво на долоні – писанка» було влаштовано священне дійство – розпис писанки.

Учні розписали свої писанки разом із викладачем Дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Оксаною Олійник, яка провела для них майстер-клас. Оксана Володимирівна розповіла дітям про святкові традиції, про писанки та їхні види, символи та кольорову гаму, поділилася різноманітними методиками їх створення. Вона кожному юному читачеві допомогла вибрати свій стиль розпису. Це було таке захопливе дійство, що бібліотекарі не втримались і також взяли до рук пензлики, аби розписати великодню писанку.

«Перетворювати звичайне куряче яйце на чарівну писанку – це, виявляється цілий ритуал, про який сьогодні ми дізналися. Маленьке розписане яєчко було здатне приносити удачу та оберігати від зла. Це є важливий та самобутній звичай української нації», – поділилась своїми враженнями Вікторія Зелінська. 
                                Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

середа, 20 квітня 2016 р.

Учитися жити по закону

Учитися жити по закону,
поважати закон і виконувати його,
людина повинна з малих літ,
з сім'ї, дитячого садка, школи
Є.М. Рибінський
В умовах розбудови демократичної, правової Української держави в центрі уваги має бути особистість Дитини.
Дитинство – найважливіший і неповторний період у становленні особистості. Саме в цей період людина потребує найбільшої уваги і захисту.
З правовими питаннями ми зустрічаємося часто, а щоби вміло і правильно користуватися своїми правами і добре виконувати свої обов’язки, треба знати закони. Саме для цього 19 квітня працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 7-А та 7-В СЗШ №8 провели зустріч з Катериною Терещенко, старшим інспектором Хмельницького відділу поліції. Від неї юні читачі дізналися про свої громадянські права та обов’язки.

Спеціаліст також навела приклади і розповіла про наслідки порушень, а також відповідальність, яка наступає для дітей згідно законів України за ті чи інші вчинки. Також пані Катерина відповіла на численні запитання інаголосила, що незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності!

«Дуже добре, що бібліотекарі влаштовують для читачів бібліотеки такі заходи, на які запрошують цікавих людей. Тепер я знаю, які наслідки можуть мати звичайні пустощі. Перш ніж щось вчинити треба думати», зробив висновок Руслан Єрмочков.»

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4



пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Майбутня професія...

«Якщо ви вдало оберете професію і докладете до неї душу, то щастя саме знайде вас».
Ч. Дарвін.
Звичайно говорять «Обрати професію – значить обрати життя». Тому саме вибір майбутньої професії – це важливий крок у самостійне життя і варто прислухатися до порад фахівців вже сьогодні, щоб уникнути типових помилок під час вибору професії.
14 квітня працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 10-х класів ЗОШ №14 провели «Світ мультимедіа та Інтернету на допомогу профорієнтації». На захід була запрошена завідувач кафедри документознавства та інформаційної діяльності кандидат філологічних наук Олена Броварська.
Олена Аркадіївна розповіла про Хмельницький інститут соціальних технологій, який є структурним підрозділом Університету «Україна» IV рівня акредитації: «На сьогодні вищу освіту в нашому закладі отримують за 6-ма спеціальностями більше 1000 студентів, з них 7% з особливими потребами. Професорсько-викладацький склад та матеріально-технічна база з новітніми технологіями забезпечують якісний навчальний процес. В закладі діють реабілітаційний та комп'ютерний центри, центр соціальної інклюзії, юридична клініка, бібліотека, спортивний комплекс. Випускники отримують двомовний диплом державного зразка згідно з ліцензією МОН України».
Старшокласники були активними, вони мали змогу задати фахівцю питання, які їх цікавили.Також учні мали можливість ознайомитись з рекламними буклетами та закладками, які презентувала Олена Аркадіївна, з детальною інформацією про ВНЗ.
«Вибір професії – відповідальний крок у житті кожної людини. Тому, насамперед потрібно вибрати саме те, що потрібно, щоб уникнути помилок при вирішенні питань «Ким бути?», «Яку стежку обрати в житті?». А сьогоднішній захід допоміг зорієнтуватися у розмаїтті професій і зробити свій правильний вибір», – підвела підсумок Олена Омелянчук.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

Майбутня професія...

вівторок, 12 квітня 2016 р.

Вогонь – наш друг

Сьогодні у засобах масової інформації часто з'являються повідомлення про пожежі, причини їх виникнення, людські жертви та матеріальні збитки. Водночас постійно звучать застереження щодо правил поводження з вогнем. Але нехтування елементарними правилами пожежної безпеки залишається однією з основних причин виникнення пожеж.
Нерідко причиною пожежі є дитячі пустощі з вогнем. Саме з метою навчання дітей правилам пожежної безпеки та дотримання їх у повсякденному житті, було проведено 7 квітня в бібліотеці-філії №4 для учнів 2-Б класу ЗОШ №14 годину-застереження «Вогонь – наш друг, та не завжди, чекати можна і біди», яка супроводжувалась цікавою мультимедійною презентацією.

Дітям ще раз пригадали правила пожежної безпеки в побуті. Усі маленькі відвідувачі залюбки брали участь у цікавих вікторинах і відгадували загадки, декламували вірші на пожежну тематику, а також розповідали свої випадки з життя. Як сказав один з учнів Михайло Кляшторний: «Я мрію стати пожежником, щоби рятувати людей і допомагати їм».
Пожежа – це особлива битва, тактика якої – наступ на вогняну стихію. При пожежі не можна чекати, бути повільним чи байдужим. Тому, всім слід пам’ятати, що означає цифра «101» і негайно діяти.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4



Книга: від витоків до сьогодення.


«Книга… Найбільше диво з усіх див, це друг, який допомагає в скрутну годину, який навчає нас думати і відкривати світ прекрасного, вчить нас жити. Книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує, вона розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції…» – саме такими словами розпочала свою розповідь працівник бібліотеки-філії №4. Адже 7 квітня до книгозбірні завітали учні 5-А класу СЗШ №8 на бібліотечний урок «Книга: від витоків до сьогодення».

Мандруючи сторінками історії створення книги, діти захоплено слухали розповідь про багатства та чарівну силу книги.
Учні активно вели діалог із бібліотекарем, відгадували загадки, збагачували свої знання про правила поводження з книгами. А Анна Головко зазначила: «Нічого книгу не замінить: ні телевізор, ні комп’ютер. Тільки тут, у бібліотеці, серед тиші книг можна так багато почерпнути для свого розвитку і духовного збагачення. І, погортавши сторінки, спокійно й виважено розміркувати над минулим і теперішнім».

Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

субота, 2 квітня 2016 р.

Життєві уроки.

Ситуація у сьогоднішньому українському суспільстві характеризується зростанням злочинності, поширенням шкідливих звичок у підлітковому середовищі тощо. Тому й важливо кожній дитині знати ази правової абетки для захисту своїх прав та обов’язків.
«Життя інколи нам дає такі уроки, хочемо ми того чи ні, але починаємо відстоювати свої права», – саме такими словами 31 березня розпочала бібліотекар бібліотеки-філії №4 годину моралі «Сумління. Порядність. Відповідальність» з учнями 7-Б класу СЗШ №8. Крім того, школярам розповіли, на що спрямоване формування правової культури – виховання поваги до прав і свобод людини, поваги до батьків, до старших, до дотримання законів України.
Протягом години тривав змістовний діалог бібліотекаря разом з учнями.
Учасниця діалогу Ганна Бондар зазначила: «Ми є громадянами України, тому у нас є обов'язки перед Вітчизною, своїм народом, рідними, близькими та школою».

Через книжкову виставку «Є право – є надія» учнів ознайомили з літературою про те, що непоправні, страшні наслідки несуть із собою шкідливі звички, кримінальні правопорушення, що знання своїх прав та обов’язків вбережуть їх від помилок і непродуманих протиправних вчинків.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4. 

Неймовірні пригоди в місті Книжкіно.

Сьогодення дитячої бібліотеки – це синтез книжок, комп’ютерів, зустрічей, спілкування, навчання тощо. Бібліотека – це місце, де юний читач завжди може розраховувати на допомогу бібліотекаря, де найкращі сучасні видання зберігаються поряд із улюбленими книжками минулих поколінь, де в пошуку інформації допомагають сучасні технології.
29 березня на екскурсію «Неймовірні пригоди в місті Книжкіно» до бібліотеки-філії №4 завітали учні 1-А класу ЗОШ №14. «Маленькі «чомусики» і «запитайлики» дізналися від бібліотекаря про походження слова «бібліотека», правила поведінки у закладі та з книгою зокрема, розглянули найцікавіші видання: альбоми казок, розмальовки, дитячі вірші, газети та журнали. Заглянули і до «чарівних палат» – стелажів, на яких живуть наші друзі – книги. Також бібліотекарі підготували для першокласників цікаву презентацію «Як Катя в таємничому лісі скарб шукала».
Дітям було цікаво і корисно дізнатись про важливу роль книгозбірні у житті людини. І нехай це було тільки перше знайомство з бібліотекою, та захід пройшов в теплій та дружній атмосфері. Закінчилась екскурсія побажанням бібліотекаря: «Завітайте до нас ще, любі дітки! Бібліотека чекає з радістю вас. До нових зустрічей!»
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4.