четвер, 26 січня 2017 р.

Чарівна подолянка Ольга Лихогляд.

Святкує свій ювілей Ольга Захарівна Лихогляд – чарівна подолянка, улюблена письменниця дітей.
Працівники бібліотеки-філії №4 долучились до святкування ювілею Ольги Лихогляд і запросили 26 січня на літературно-поетичну зустріч «Весела вертушка» учнів 2-А класу ЗОШ №14. Мультимедійна презентація допомогла дітям більше дізнатись про творчість відомої подільської письменниці, знайомитись, з її творами.

Її поетичні та прозові книги для юних читачів: «Весела вертушка», «Киця-витівниця», «Новорічне коло», «Свято хліба» вразили дітей простотою слова.
Ольга Захарівна Лихогляд любить дітей, складає для них віршики. Все в її рядочках бігає, стрибає, веселиться, спалахує, сміється, гуркотить, хлюпає:
«Дзень-дзелень!
Цвірінь! Ква-ква!
Чий це спів? Чиї слова?
Хто це мукає, чому?
Гу-гу-гу, – а хто це кличе?
Що за звуки таємничі?
А розгадка таємниці
Є у цій барвистій книжці», – продекламувала Сандра Похвата.

Школярі активно переглядали книги з тематичної полички «Поетичний парад Ольги Лихогляд», а після закінчення заходу навперебій брали книги знаної поетеси, аби читати у вільний час.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

вівторок, 24 січня 2017 р.

Різдвяні посиденьки.

В народі говорять: «Зима прийшла і празників привела». 20 січня на Різдвяних посиденьках «Приходьте до нас поспівати, з Новим роком та Василем вітати» у цьому переконалися у бібліотеці-філії №4.
Бібліотека є центром народознавства, таким собі місточком через епохи культури. Тут працює народознавче об’єднання «Барвінок», до складу якого входять п’ятикласники СЗОШ №8 та НВК №9. Такі заходи дуже важливі для школярів. Щоби розповісти про значимість численних традицій, звичаїв, обрядів, вірувань, які відносяться до трьох основних свят зимового циклу, бібліотекарі запросили на засідання зразковий дитячий фольклорний гурт «Ладосвіти», молодшу групу молодіжного гурту «Ладовиці», керівником якої є Ірина Телюх.
Це була справжня феєрія, ніхто не залишився байдужий. Такий гучний захід в бібліотеці був вперше. Із розповідей Ірини Григорівни школярі мали можливість дізнатися про традиції та обряди українського народу, які відбуваються під час святкування циклу Різдвяних свят, та історію їх створення. Пані Ірина розкрила зміст подій Різдва, який відслідковується через колядки та щедрівки, кому вони присвячені, про що в них йдеться.
Анастасія Горбань, учениця 5-Б класу СЗШ №8 заспівала колядку для усіх присутніх у бібліотеці.
«Діти в захваті від такого дійства. Такі заходи дуже важливі для підростаючого покоління. Адже, як розповідала Ірина Григорівна, ці колядки та щедрівки зібрані в етнографічних експедиціях самого гурту. Через колоритний стрій, колядки та щедрівки діти доторкнулись чи не до самих витоків історії та культури українського народу», – із захопленням ділились Русина Васильєва, класний керівник 5-Б класу СЗОШ №8 та Олена Сорока, завідуюча бібліотекою НВК №9.
На книжковій виставці «Від Миколая до Різдва» діти ознайомитися із літературою про народні звичаї, традиції та обряди.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


неділя, 22 січня 2017 р.

«22 січня – День Соборності України»


Протягом віків, український народ мріяв про соборність своїх земель і боротьба увінчалася успіхом. Саме про це 19 січня розповідали працівники бібліотеки-філії №4 учням 8-А та 8-В класів СЗОШ №8 на історичному віконці «На шляху до свободи та незалежності».


Не залишились байдужими школярі до змістовної розповіді бібліотекарів підкріпленої мультимедійною презентацією «22 січня – День Соборності України» та книжковою виставкою «Україно, незборима зроду – ти душа великого народу». Разом із Тіною Кароль та Наталією Бужинською, кліпи з піснями яких було вставлено в презентацію, учні виконували пісні про Україну, та декламували вірші.


«Тему Соборності України на уроці з історії ми ще не вивчали, тому мені було дуже цікаво. Адже на заході я зрозуміла, що День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель», – поділилась Анна Бондар.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією№4.

пʼятниця, 20 січня 2017 р.

«Всеволод Нестайко – подорож у Країну Дитинства».

Популяризація творів українських письменників, залучення дітей змалечку читати українську літературу, прищеплення любові та шани, до своєї мови, своєї країни – важлива ділянка роботи бібліотекарів.

Цього разу у переддень народження Всеволода Нестайка, згадували чудового дитячого письменника працівники бібліотеки-філії №4. Вони запросили 18 січня учнів 3-А класу НВК №9 на літературну годину «Всеволод Нестайко – подорож у Країну Дитинства».

Познайомившись з цікавими фактами біографії письменника, його веселими, повчальними творами, презентованими на книжковій виставці «Всеволод Нестайко – сонечко української літератури», переглянувши мультимедійну презентацію «Всеволод Зіновійович Нестайко», діти ще раз переконалися, що читати це приємно та корисно!

«Захід мені дуже сподобався. Я дуже люблю читати книги цього письменника. В його розповідях такі захоплюючі пригоди персонажів, які завжди знаходять вихід зі складних ситуацій, не втрачаючи при цьому почуття гумору», – розповіла Анна Кошель.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

«Різдвяні передзвони».

Залишились позаду веселі шкільні канікули і 17 січня працівники бібліотеки-філії №4 зустрілися з учнями 3-В класу ЗОШ №14 на годині народознавства «Різдвяні передзвони».
«Усі ви знаєте ці свята, але з кожним наступним поколінням традиції святкування забуваються, відходять у минуле. Тому, щоб зберегти пам’ять про наших предків, про їхні звичаї та обряди, ми вирішили сьогодні з вами зустрітися», – розпочала бесіду бібліотекар Надія Васильєва.

Надав урочистості дійству святково прибраний зал та цікава й пізнавальна мультимедійна презентація. Пригадали школярі і традиції свят, активно грали ігри, колядували та щедрували.

«Ми ще раз поринули в святкову атмосферу Різдвяних свят і так сьогодні гарно повеселились», – поділилась Діана Онищак.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.





четвер, 19 січня 2017 р.

Цитуємо класика.



Дорослі дуже люблять цифри. Коли розповідаєш їм, що у тебе з'явився новий друг, вони ніколи не запитають про найголовніше. Зроду вони не спитають: «А який у нього голос? В які ігри він любить грати? Чи колекціонує метеликів?» Вони питають: «Скільки йому років? Скільки у нього братів? Скільки він важить? Скільки заробляє його батько?» І після цього уявляють, що вже знають людину.
Якщо скажеш дорослим: «Я бачив гарний будиночок цегляного кольору, в вікнах герань, а на даху голубів», – вони ніяк не можуть уявити собі цей будинок. Їм треба сказати: «Я бачив будинок за сто тисяч франків», – і тоді вони вигукують: «Яка краса!»
Антуан де Сент-Екзюпері, «Маленький принц»