пʼятниця, 18 грудня 2015 р.

Золоте сяйво калити

13 грудня, в Україні відзначається чудове свято – день святого Андрія Первозванного. За старовинними літописами він був одним із дванадцяти апостолів Христа і приніс слов'янським народам християнство.

Але на цей день припадає й інше свято – народне молодіжне свято Калити, тобто зимового сонця. Свій початок воно бере ще з дохристиянських часів і славиться надзвичайно веселими вечорницями, красивими і цікавими обрядами.


Долучились до українських традицій, обрядів та звичаїв і працівники бібліотеки-філії №4 разом зі своїми юними користувачами – учнями 9-х класів НВК №9 – і провели колективне свято «Золоте сяйво калити». Школярі дізналися про історію андріївських вечорниць, взяли участь і цікавих дійствах ворожіння, замішуванні, випіканні та куштуванні калити, іграх, заснованих на традиціях наших пращурів.

Завідуюча бібліотекою Ірина Драйна, завершуючи захід, звернулася до дітей: «Я рада, що наші вечорниці допомогли вам оцінити скарби нашого талановитого українського народу».

Учасник дійства Олександр Круть поділився своїми враженнями: «Андріївські вечорниці нагадали нам традиції нашого краю, підняли настрій, показали, які талановиті учні вчаться у нашому класі. Це було прекрасне і захоплююче свято гумору, пісні, танцю та смачної калити. Побільше би таких заходів!»

Міська бібліотека-філія №4 для дітей після капітального ремонту, вже оновлена, знову запрошує у свою затишну оселю дітей, їх батьків, дідусів та бабусь.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.



четвер, 17 грудня 2015 р.

«Увага! Цікава стаття»

Не кожна родина сьогодні може дозволити собі передплатити для дитини той чи інший журнал або газету. А корисної інформації в періодиці чимало. З метою популяризації періодичних видань, які допоможуть дітям у навчанні та повсякденному житті, розширять кругозір, працівники бібліотеки-філії №4, провели 16 грудня годину періодики «Увага! Цікава стаття» у 4-А класі ЗОШ №14.
«Дорогі діти! Кожен день, у будь-яку погоду, до бібліотеки приходить свіжа періодика. Саме з неї ми дізнаємося про новини і події, які відбулися як в Україні так і в інших країнах. Адже в усіх куточках світу є свої кореспонденти, які уважно відслідковують найцікавіші події та факти пр. які негайно повідомляють до редакції. А на наступний день ці новини з’являються в газеті», – розпочала спілкування із юними користувачами бібліотекар.

Завдяки мультимедійній презентації «Слава козацька», яка створена за статтею «На січі» Є. Гуменко (журнал «Джміль» №4 2015р.) школярі дізналися багато цікавого із життя козаків на Січі.
«Я знала, що в бібліотеці поряд з книгами займають чільне місце журнали і газети неодноразово брала їх читати. А під час заходу ще раз переконалася, що вони дарують нам щасливі миті пізнання чогось нового», – поділилась своїми враженнями Романова Валерія.


Бібліотекарі переконані, що такі заходи дуже потрібні юним читачам, адже саме так школярі знаходять нових друзів – дитячі журнали і газети, які завжди допоможуть, навчать логічно мислити, відкриють безліч таємниць навколишнього світу та ще й дозволять використати свій вільний час із користю.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

вівторок, 8 грудня 2015 р.

«Що я знаю про свої права?»

Вже багато років бібліотека-філія №4 координує свою роботу із Хмельницьким міськрайонним управлінням юстиції.
7 грудня в рамках Всеукраїнського тижня права бібліотекарі разом із головним спеціалістом відділу правової роботи Н. В. Білик зустрілись з учнями 9-В класу СЗШ №8 і провели змістовну бесіду-роздум «Що я знаю про свої права?». Наталія Вікторівна змістовно та цікаво розповіла дітям про права та обов’язки, повагу до законів держави, правила і норми поведінки до оточуючих, навела багато цікавих фактів із життя про толерантність і чуйність в суспільстві. Також пані Наталія відповіла на всі запитання юних користувачів, дала декілька слушних порад.

Класний керівник Васильєва Р. Г. зауважила, що такі заходи дуже потрібні для підростаючого покоління вони підвищують рівень правової культури дітей та забезпечують їх інформацією щодо орієнтиру в світі права і закону. Адже у повсякденному житті школярам найбільш потрібно саме знання своїх прав та обов’язків.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

четвер, 26 листопада 2015 р.

Не дамо згасити свічу пам’яті.

У листопаді вся Україна запалює свічки пам’яті і читає молитву за всіма невинно убитими під час страшного Голодомору – 1932-1933 років.
24 листопада працівники бібліотеки-філії №4 зустрілися з учнями 7-А класу СЗШ №8, для того, аби вшанувати пам’ять тих, хто прийняв мученицьку смерть у ті страшні роки.
Прошу, у серці запаліть
Скорботи полум’я священне
Та скрізь століття пронесіть
Сльозу безвинно убієнних!..
Запалюючи свічку, декламувала бібліотекар рядочки із вірша Наталки Тривайло.
Переглядаючи слайди презентації та вбираючи кожне слово бібліотекаря, діти схвильовано слухали та погоджувалися з тим, що Голодомор – не історична минувшина, а глибока рана, яка нестерпним болем пронизує пам’ять його очевидців і жертв. У ті роки Україною розгулювала смерть, яка мала ім’я ГОЛОД.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх загиблих у ті страшні часи.

Школярка Олена Гуляка зауважила: «Про це не потрібно забувати. Хоча вже пройшло кілька довгих десятиліть, та ми пам’ятаємо великомучеників нашої історії і пам’ятатимемо завжди. Щоразу вшановуємо їх хвилиною мовчання, запалюємо лампадки, покладаємо квіти до пам’ятника… Це найменше, що ми можемо зробити».
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4


субота, 14 листопада 2015 р.

Як зустрічати Новий рік 2016 – РІК ЧЕРВОНОЇ ВОГНЯНОЇ МАВПИ


Новий рік 2016 з східним календарем – рік Червоної вогняної Мавпи. Ви вже готові до свята, феєрверку, несподіванок і неймовірних подарунків долі? Потрібно готуватися, тому що всього цього в наступаючому році обіцяють з надлишком. Жоден рік Мавпи астрологи не належить до числа спокійних (така вже вона – темпераментна і непередбачувана), до того ж стихія цього року – вогонь. Так що обставини будуть складатися досить цікаво, хоч і зовсім не так, як ви планували. Вступаючи в новий рік, потрібно бути готовим до того, що все перевернеться з ніг на голову – але якимось незбагненним чином раптом виявиться, що так навіть краще.
Де і як краще зустрічати Новий рік 2016
Місце, мабуть, не має значення. А ось веселощі повинні бити через край! Цього року їх не може бути занадто багато – маскарад або реальний квест на вулицях міста, шоу в ресторані, велика компанія знайомих і навіть малознайомих людей, рок-концерт або вечірка в гавайському стилі – годиться все. Головне, щоб було весело і шумно.
Хочете влаштувати пікнік де-небудь в тропічних країнах – відмінно! Для цього настає найкращий час. Ви можете відправитися навіть до Бразилії, де, як відомо, мавпи представлені у великій кількості. Втім, і гірськолижний курорт прекрасно підійде для новорічної вечірки.
Важливо лише пам'ятати: де б ви не святкували Новий рік – 2 016, необхідно забезпечити нестримні веселощі і прекрасний настрій.
Ну і звичайно, зустрічаючи вогняний рік, ніяк не можна забути про феєрверки, хлопушки і бенгальських вогнях.
Якщо ви скучили за яскравим фарбам, блиску і мішури, у вас є відмінний привід все виправити. Для ексцентричної Мавпи ніщо не буде занадто, це потрібно мати на увазі, щоб бездоганно прикрасити будинок на Новий рік 2 016. Чим більше прикрас – тим краще! Так що скупитися і скромничати цього року не варто.
Головні кольори цього року: червоний і всі його варіації, життєрадісний помаранчевий, вишуканий фіолетовий (а також бузковий і всі інші схожі відтінки). Не обійтися в новорічному декорі без золотого блиску. А ось від чорного і синього кольорів краще відмовитися.
Подбайте про те, щоб Мавпа відчувала себе як вдома: розвісьте гарні гірлянди на стінах і під стелею – нехай вони в'ються немов ліани в джунглях. Не завадить і велика ваза з тропічними фруктами – банани, ананаси, апельсини припадуть до смаку господині нового 2016 року.
І, зрозуміло, не можна забувати про те, що стихія цього року – вогонь. Так що все повинно сяяти: від вогників на ялинці до свічок в дорогих свічниках.
Як і чим прикрасити новорічну ялинку – 2016
Вбираючи ялинку для зустрічі Нового 2016 року, проявіть фантазію. Хто сказав, що актуальними можуть бути тільки кульки, шишки та фігурки Діда Мороза? Цього року можна дати волю творчим поривам – і прикрасити ялинку буквально чим завгодно.
Сластьоні-Мавпочці сподобаються цукерки в блискучих обгортках і фруктам – мандаринам саме місце на ялинці! А ще прекрасно виглядатимуть саморобні іграшки: гірлянди з ґудзиків, «кульки» з лампочок, саморобні сніжинки з різнокольорової фольги і все-все-все, на що вистачить вашої фантазії.
Мавпа, як стверджують астрологи, любить гроші (втім, хто їх не любить!), Так що відмінною ідеєю стане порадувати господиню наступаючого року, повісивши на ялинку грошові купюри, перев'язані червоними стрічками. Тоді ж до всього можна буде твердо розраховувати на фінансовий успіх в 2016-му.
Хочете особисто докласти руку до прикраси новорічної ялинки? Відмінна ідея! До того ж робити це можна разом з дітьми, тоді радості і задоволення від процесу буде значно більше. Що красивого можна зробити? Наприклад, кульки з ниток або панчоху для різдвяних подарунків.
Крім великої новорічної ялинки цього року слід народити кілька маленьких – їх роль відмінно підійде букетам з соснових гілок або вашим домашнім рослинам. А якщо в будинку є пальма або знамените грошове дерево, новорічне оздоблення їм просто необхідно!
Що вдягнути на Новий рік – 2016
Цього разу до наряду для головної вечірки року потрібно підійти з усією відповідальністю. Рекомендуємо заздалегідь продумати, в чому ви будете зустрічати Новий рік 2016. Зовнішній вигляд для Мавпи дуже важливий, і догодити їй буде не так вже просто. Яскраві фарби і деяка маскарадні костюми – необхідна умова. Однак все це не повинно виглядати дешево або без смаку, так що доведеться поєднувати в одному вбранні екстравагантність і бездоганний стиль.
Жінкам у новорічну ніч рекомендуються тільки і виключно сукні – зрозуміло, вечірні. Ніяких костюмчиків – все повинно бути по вищому розряду. Діставайте з сейфа фамільні коштовності (або придбайте з нагоди прикраса з натуральних каменів), сміливо відкривайте плечі або спину, не забудьте одягти на голову неймовірний дизайнерський капелюшок з вуаллю – і новорічний образ готовий.
Незвичайні зачіски – то що потрібно в цьому році. Забудьте про скромність і природності і приготуйтеся блищати! Макіяж повинен бути під стать – золоті та срібні блискітки, незвичайні малюнки, а то й зовсім симпатична маска – чим гламурніше, тим краще.
Чоловіки теж можуть забути про стриманість. Що б ви не вибрали – смокінг, костюм стиляги або наряд у дусі Божевільного Капелюшника, – це має виглядати не ординарно і навіть трохи ексцентрично. Загалом, саме час дозволити собі вийти за межі звичного.
Що має бути на столі на Новий рік - 2 016
Все! І побільше! Стіл повинен ломитися від страв, а оформлення має бути яскравим і святковим. Найдорожчий посуд, самі вишукані прикраси, самі незвичайні страви – все повинно бути самим-самим. Не забудьте про колір символу цього року – вогненно-червоний. Червоний і оранжевий обов'язково повинен бути присутнім не тільки в убранні столу, але і в самому пригощанні. Апельсини, томати, різнокольоровий перець або полуниця – додайте яскравих фарб в кожну страву.
Ще одна особливість меню для новорічного столу – велика кількість екзотичних страв. Не тільки фрукти (а їх повинно бути з надлишком), але і будь-які інші страви. Обов'язково приготуйте щось по-справжньому незвичайне, прекрасно, якщо ще вчора ви навіть не знали, що така їжа взагалі існує. Новорічна ніч – відмінний привід спробувати щось новеньке!
Але потрібно пам'ятати: незважаючи на кулінарний достаток, на новорічному столі повинні бути тільки «легкі» страви: Мавпочці не сподобається занадто жирна і важка їжа. А ось фруктові (і не тільки!) Салатики дуже навіть сподобаються. Завдання цього вечора – добряче повеселитися, погуляти і потанцювати, а не провести всю ніч, об'їдаючись делікатесами. Так що не менш пильну увагу, ніж декору, поряд і столу, слід приділити новорічним розвагам.
http://www.liveinternet.ru/users/vi-natalka/post376258162/


пʼятниця, 13 листопада 2015 р.

«Мелодія української мови у творах класиків».

Любити, шанувати і плекати рідну мову – святий обов’язок кожного українця. Саме тому 11 листопада працівники бібліотеки-філії №4 для учнів 7-В класу СЗШ №8 провели літературний вечір «Мелодія української мови у творах класиків».
Бібліотекар розповіла користувачам, що саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому, що кожна епоха дарує людству нові винаходи і відкриття. А писемні знаки також винахід людства, який дав людям можливість зберегти істинне знання.
«Ми з вами українці, а українська мова дуже давня чим ми і пишаємося. Зародившись десь на світанні суспільного слов'янського життя, наша мова перенесла страшні лихоліття, тортури, пережила утиски Польщі, Москви, але, перегорівши, дійшла до нас свіжою, мужньою, незаплямованою, справді щиро слов’янською мовою», – поділилася своїми знаннями бібліотекар.

Перейнявшись почуттями до рідної мови, школярі декламували вірші українських поетів, слухали пісні, знайомились з книгами на книжковій виставці «О мово рідна, слово рідне» про виникнення та розвиток української мови. А також переглянули презентацію «Мелодія української мови у творах класиків».
Школярам дуже сподобався захід, а Софія Заславська додала: «Захід дуже гарний. Саме мова є душею нації. Українською розмовляли мої дідусі і бабусі, мої батьки. Моєю рідною мовою я сказала свої перші слова: мама, тато. Моя мова – найкраща у світі».
Завершилась зустріч загадками про мову та грою в перекладачів. Бібліотекар називала слово російською мовою, а діти перекладали українською.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4



четвер, 15 жовтня 2015 р.

«По країнах і континентах»


В рамках обласного плану заходів щодо інтеграції мігрантів в українське суспільство на 2011-2015рр. працівники бібліотеки провели коментоване читання «По країнах і континентах» з учнями ЗОШ №7, 6-Б класу.
Бібліотекарі розповіли учням про низку законів та заходів які передбачають безболісне інтегрування мігрантів в українське суспільство. Серед яких, зокрема впроваджування законодавства у сфері праці, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення.

Гарним доповненням до розмови слугували різноманітні сайти де також висвітлюються проблеми мігрантів та біженців, а також виховання толерантного ставлення до цієї категорії осіб.
Учні слухали з цікавістю і розумінням адже серед мігрантів є діти, які разом із своїми батьками змушені адаптуватися у новому суспільстві до життя, зокрема до шкільного середовища.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4




понеділок, 28 вересня 2015 р.

«Мандрівка рідним містом».

З нагоди святкування Дня міста працівники бібліотеки-філії №4, продовжують робити подарунки своїм юним користувачам. 24 вересня для учнів 4-В класу ЗОШ №14 підготували День інформації «Мандрівка рідним містом».

Уміло переплітаючи історію і сьогодення, бібліотекар цікаво розповідала про чудове місто Хмельницький з різноманітними вулицями, будинками, музеями, парками, майданчиками, своїми архітектурними ансамблями. Про те, що кожне місто різне за своєю історією, а наше особливе, адже не кожне може пишатися наявністю трьох імен (Плоскирів, Проскурів, Хмельницький).
Впевнені, мандрівка містом, вік якого становить майже 600 років, може зацікавити будь-кого, і наших юних друзів зацікавила теж неабияк.
Завдяки книгам, що були презентовані на виставці «Відкрий для себе рідне місто», діти мали змогу ще раз переконатися, який багатий наш рідний край, населений мудрими, поміркованими та працелюбними подолянами.

 Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

«Літературний світ рідного краю»

Як зазвичай, в останню неділю вересня хмельничани святкують День міста. Цього року йому виповнюється 584 роки. А цієї осені ще й випала нагода нашій Хмельницькій міській централізованій бібліотечній системі бути співорганізатором міського літературного фестивалю «Слово єднає».
У рамках святкування таких двох великих подій, 22 вересня працівники бібліотеки-філії №4 організували зустріч для учнів 5-А та 5-В класів СЗШ №8 із знаною подільською письменницею, авторкою збірок для дітей «Два Тараси», «Чарівна сопілка», «Барвистий дивокрай» та багатьох інших, Ніною Шмуриковою-Гаврилюк.

Літературна година «Літературний світ рідного краю» перетворилась на досить урочистий захід. Адже зустріч з улюбленою письменницею, твори якої діти досі лише читали, а тепер ще й з’явилась нагода і поспілкуватись, стала для них надзвичайною подією. Школярі були в захопленні… Пані Ніна розповіла багато цікавого про свій життєвий та творчий шлях, а діти у подарунок читали вірші, написані поетесою.

Наприкінці заходу Ніна Миколаївна побажала учням бути щасливими, зростати в мирі, любові та злагоді, гарно навчатись, багато читати, любити свій рідний край. 

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

четвер, 17 вересня 2015 р.

«Твій друг – дорожній рух»

З кожним роком зростає інтенсивність автомобільного руху на дорогах. А це, у свою чергу, підвищує відповідальність усіх учасників дорожнього руху: водіїв, пасажирів, пішоходів. Тому великого значення у суспільстві набувають знання правил дорожнього руху та їх дотримання.
Як запобігти дорожньо-транспортним подіям?.. Саме з метою, щоби розповісти як правильно діяти у відповідних ситуаціях, працівники бібліотеки-філії №4  відвідали 16 вересня учнів 2-Б, ЗОШ №14.


На уроці безпеки «Твій друг – дорожній рух», бібліотекарі ознайомили  дітей із  правилами дорожнього руху, розвивали логічне мислення, пам’ять, увагу, навчали бережно ставитися до свого життя та життя оточуючих, культуру поведінки в громадських місцях,охайності.
Школярі охоче брали участь у вікторині, відгадували загадки, виконували цікаві завдання: таким чином перевірили засвоєні знання протягом заходу.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.



середа, 2 вересня 2015 р.

«Пишаймося, бо – ми Українці»

Закінчилась велика літня перерва…  Пролунав перший дзвоник нового навчального року. 1 вересня – свято з якого починається дорога в майбутнє в кожного з нас. Щороку працівники бібліотеки-філії №4 святкують його разом із своїми юними користувачами.

Патріотична година спілкування «Пишаймося, бо – ми Українці» не залишила байдужими учнів 5-х класів СЗШ №8. Переглядаючи відеопрезентацію діти згадали про сотні видатних українців, які були і є творцями світової історії. Митці і науковці, волонтери і композитори, актори та письменники – завдяки їм кожен із нас за кордоном або просто у себе вдома з гордістю може сказати: Я – українець.

«Відчуття, які переживаємо ми 1-го вересня, не можливо порівняти ні з якими іншими. Це свято завжди вирізняється яскравістю вражень і нових переживань, несподіваних зустрічей. Працівники бібліотеки-філії №4 завжди дивують нас чимось цікавеньким. Сьогодні вони ще раз наголосили, як нам поталанило народитися на мальовничій, щедрій та багатій землі, ім’я якій – Україна. Ми – українці. Це звучить гордо. Щасливі ми, що народилися і живемо на такій чудовій землі, багатій і мальовничій», – розповідає Василькова Анна, учениця 5-Б класу.


Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

пʼятниця, 19 червня 2015 р.

"Я - сучасний бібліотекар"

12 червня нашій колезі, бібліотекарю І категорії Вікторії Мітрофановій пощастило взяти участь у конкурсі «Я – сучасний бібліотекар», який відбувся у стінах центральної бібліотеки. Тут змагалися 6 молодих колег у професійній майстерності, які доводили, що стереотип бібліотекаря, якого звикли бачити тільки з книгами та тишею, на сьогодні застарілий.

Учасники конкурсу отримали різноманітні завдання, з якими гідно справились і, як підсумок, отримали медалі. Відеоролик про сучасну бібліотеку, який підготувала Вікторія, справив враження на членів журі та гостей залу. Саме за нього вона отримала звання «Фея Муві-мейкера».

«Для мене це означає, що я не дарма навчалась, трудилась над завданнями і приємно вражена, що кожна з нас ініціативна, креативна. Виявляється, що ми потребували якогось поштовху до дій, аби довести, що ми найкращі», – розповідає Вікторія.
                      
Колектив бібліотеки пишається своєю колегою. Бажаємо їй розвиватися і надалі, бо це важливо бути сучасним бібліотекарем. Адже, це люди, які повинні вміти все: бути піарщиком та літератором, дизайнером та масовиком-витівником, деколи психотерапевтом і, безумовно, бути фахівцем з інформаційних технологій.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.





понеділок, 15 червня 2015 р.

«Віртуальна подорож сторінками Червоної книги».

15 червня у бібліотеку-філію №4 були запрошені юні користувачі з табору «Усмішка», ЗОШ №14 на годину еко-освіти «Віртуальна подорож сторінками Червоної книги».

Ця подорож викликала велику цікавість серед дітей. Адже останнім часом про охорону природи говорять дуже багато. У супроводі мультимедійної презентації бібліотекарі розповіли дітям про тварин, птахів та рослин занесених до «Червоної книги».
«Зупиніться! Подумайте, що ви робите і до чого це приведе!» – саме такими словами книга звертається до людей. А назву вона має тому, що червоний колір – це сигнал, який попереджає про небезпеку.
Коли подорож добігла кінця, дітки розгадували загадки, брали участь у конкурсах, шукали відповіді у дотепних головоломках.
Подібні заходи дуже потрібні, адже діти зробили для себе висновок і поділилися ним з бібліотекарями: «Кожен може обережно поводити себе на лісовій галявині, на березі річки, не залишати після себе сміття і це буде вагомий внесок у дорослу справу збереження природи».

Тепер у них головна турбота, щоб жодна тварина чи рослина не потрапила на сторінки цієї книги, щоб увійшовши у ліс, ми змогли почути їхні голоси та помилуватися красотами рослин. Тепер вони відчувають свою відповідальність за природу.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4




четвер, 11 червня 2015 р.

«Завітай у царство книжкове, зустрічай товариство казкове»

10 червня у дитячому садочку №23 «Вогник», з черговим бібліотечним десантом «Завітай у царство книжкове, зустрічай товариство казкове» побували працівники бібліотеки, разом із найактивнішими читачами, учнями СЗШ №8, 9-А, 9-Б, 6-В, ЗОШ №14, 5-А. Цього разу інсценували українську народну казку «Ріпка». Малята радісно зустріли своїх гостей.
А юні актори не тільки розповіли їм казочку, а ще й провели цікаву вікторину «З якої ми казки», прочитали телеграми від казкових героїв, які не змогли потрапити на зустріч з ними, загадували загадки та грали в ігри.

Дітки також познайомилася з цікавими книжечками які не тільки із задоволенням переглядали, але і спробували почитати самі. А бібліотекарі зробили висновок, що діти все ж таки сама читаюча категорія.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

пʼятниця, 5 червня 2015 р.

"Віддамо цей світ дитині"

Гаряча пора у бібліотеці. Саме сюди 3 червня, перемістився табір «Усмішка», ЗОШ №14.
Працівники бібліотеки провели для своїх юних гостей свято «Віддамо цей світ дитині», яке розпочалось в стінах, де живуть книги, адже з вірними друзями-книгами не хочеться розлучатися навіть влітку.
Відвідувачі ознайомилися з безліччю цікавинок в світі книг. А закінчилось дійство на майданчику веселими іграми, вікторинами, з яких маленькі користувачі взяли для себе багато цікавого та корисного.

  Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

Акція «Бібліотека українського воїна»

Бібліотека-філія №4 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи запрошує користувачів бібліотеки та відвідувачів блогу взяти участь у Всеукраїнській акції «Бібліотека українського воїна» в місті Хмельницькому, яка була ініційована Міністерством культури України для підтримки бойового духу та патріотичного виховання українських військовослужбовців.
Відповідно до Концепції акції, під час її проведення планується зібрати та передати до бібліотек військових частин Збройних Сил України кращі зразки вітчизняної та світової художньої літератури українською мовою, науково-популярні видання з історії Української держави, її культури, Збройних сил.
У Вас є можливість долучитись до Всеукраїнської акції "Бібліотека українського воїна"
Книги можна приносити за адресою:
М. Хмельницький, вул. Чорновола,112
м. Хмельницький, вул. Подільська, 78




четвер, 28 травня 2015 р.

«Лицарі художнього слова».

Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла. Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. Саме тому краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності бібліотеки-філії №4.
28 травня працівники бібліотеки провели для учнів 7-Б класу СЗШ №8 літературну годину «Лицарі художнього слова». Розповіли про шанованих подільських письменників, які принесли неабияку славу рідному краю. Також згадали про молодих літераторів Хмельницької області, які увійшли до збірки «Завдання завтрашнього дня»; серед них є читач й нашої бібліотеки, яким ми дуже пишаємося.


Школярі із задоволенням гортали книжечки та зачитували одне одному вірші, що найбільше сподобалися. А наприкінці бібліотекар наголосила на тому, що подільські письменники тісно співпрацюють з користувачами бібліотеки, і запросила юних читачів до нової цікавої зустрічі.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.


Що читати сучасним дітям і підліткам?


Рекомендовані читацькі списки для дітей підлітків.
   
               http://www.barabooka.com.ua








  

середа, 20 травня 2015 р.

«Цікавий шлях пройшли книжки віками»

15 травня допитливі книголюби, учні 8 класу СЗШ №7, завітали на бібліотечний урок «Цікавий шлях пройшли книжки віками».
«За всіх часів люди славили книгу. Як її тільки не називали: і джерелом мудрості, і цілителькою душі, сонячним сяйвом і рікою, що живить Всесвіт», – розпочала свою розповідь бібліотекар Надія Васильєва.

Переглядаючи презентацію «Звідки прийшла книга?», школярі побачили витоки створення книги: наскельні малюнки, кругле письмо кіпу, глиняні плитки, і так поступово дійшли і до нинішніх днів.

«Яким чином при перевезенні глиняні книги не розбивались?» запитав один із учнів, переглядаючи слайди відеопрезентації. А коли присутні відповідали на запитання вікторини, то переконалися, що книга і сьогодні – у час зростання інформації – важливе джерело знань і є абсолютно незамінною.

 Завідуюча бібліотекою-філією №4, Ірина Драйна

пʼятниця, 15 травня 2015 р.

«Грими набатом 45-й»

Дарма, що 9 травня вже промайнуло, але подвиг наших героїв-переможців став легендою і вічно житиме у народній пам’яті, викликатиме захоплення і велику шану всіх наступних поколінь.
Саме тому юні користувачі-патріоти, учні 8-В класу СЗШ №8, 14 травня відвідали годину пам’яті «Грими набатом 45-й» у бібліотеці-філії №4, на якій бібліотекарі вже вкотре розповіли про величний подвиг українського народу у страшній війні. Презентація «Грими набатом 45-й» та вікторина «Що ти знаєш про війну?» показали, що діти добре знають героїчне минуле свого народу та пишаються переможцями, які віддали своє життя за честь, свободу і незалежність не тільки України, а і всієї Європи. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто боровся і поліг за визволення рідної землі.


Тут хочеться зазначити, що подібні заходи дуже потрібні для підростаючого покоління. Тому що ветеранів, тих, хто наближав Перемогу, залишається все менше. Тож надзвичайно важливо, щоб нащадки не забували загиблих і шанували живих.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

четвер, 7 травня 2015 р.

Святий обов`язок - боронити землю

Неможливо без хвилювання і сліз дивитися на події, які охопили Схід країни, де замість дзвінкого дитячого сміху «говорять гармати». І саме в такий нелегкий час Україна-мати бачить своїх синів-героїв вірними обов’язку та загартованими духом перемоги.
Сьогодні десятки тисяч патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України. На жаль, сотні з них загинули героями, інші отримали поранення і знаходяться на лікуванні у шпиталях та лікарнях. Усім їм, як ніколи, потрібні увага, добре слово, повага та любов небайдужих людей.
Саме тому 6 травня до бібліотеки-філії №4 завітали юні користувачі, учні 5-Б класу СЗШ №8 на патріотичний захід «Святий обов’язок – землю свою захистити», на якому зустрілись із капітаном Віталієм Ганжою, старшим офіцером по роботі з особовим складом окремого полку дистанційно-керованих летальних апаратів та солдатом Антоном Тальковським – учасниками АТО; волонтером Любов’ю Нащупською та викладачем Хмельницького професійного коледжу Іриною Браславець, яка разом зі студентами провела з дітьми майстер-клас з виготовлення оберегів для воїнів.
Розпочав зустріч Віталій Сергійович: «У переддень 70-річчя Перемоги я особливо радий зустрітись із школярами, адже це наша перемога над нацистськими окупантами. Це наша пам’ять, яка об’єднує минуле і сьогодення. Тим паче, що сьогодні нас знову спіткала біда – неоголошена війна з агресором».
 Офіцер презентував фото та відеоролики, на яких діти побачили багато незнаного і нового для себе: прострелений диск автівки зі зброї, яка є тільки в армії Російської Федерації; перенесення поранених з поля бою; відбиття нападу ворога тощо. На світлинах діти також побачили, як доводиться жити нашим захисникам: землянки; кунги; нари, на яких вони сплять; як в часи затишшя проводять своє дозвілля. Також він розповів дітям про війська, в рядах яких вони оберігають нашу землю. Виявляється, що це єдина військова частина в Україні безпілотних літальних апаратів. Дітям було цікаво дізнатися про переваги саме цих військ над іншими.
Солдат Антон розпочав свою службу в Криму і не зрадив своїй Батьківщині, а повернувся в Україну, де продовжив захищати свій народ у Донецьку. Він продемонстрував амуніцію. Школярі навіть приміряли на себе бронежилет, каску, також було цікаво кожному взяти до рук автомат. 

Пан Віталій зазначив: «Ми надзвичайно вдячні волонтерам, які переймаються долями захисників і не залишають нас без турботи, теплого одягу та харчів. А також велика дяка дітям, які пишуть нам листи підтримки, передають малюнки та виготовляють обереги. Це по-особливому гріє душу «там», адже у багатьох з нас вдома залишились діти». Ці слова підтвердила і Любов Павлівна, яка зовсім нещодавно повернулась із зони АТО. Юні патріоти дуже зраділи цим словам, вони глибоко запали у їхні маленькі та дуже вразливі душі. До того ж вони прийшли вже з написаними листами та зібраними завдяки батькам коштами, які передали для наших захисників.
Софія Безбородих запитала волонтерку, чи їй не важко одній їздити в таке страшне місце і хто їй допомагає у цій нелегкій справі.
«Існує багато небайдужих людей, які хочуть миру в єдиній Україні. Це і пересічні громадяни нашого міста, і депутати С. П. Болотников, А. В. Паламарчук, голова Федерації боксу Хмельницької області А. А. Чумаков, Владика Антоній, батюшка Віктор з мікрорайону Книжківці та багато інших», – відповіла Любов Павлівна.
Коли підійшла черга виготовляти обереги для воїнів-захисників, діти пожвавішали. Ірина Василівна показала їм зразки, розповіла як і з яких матеріалів вони виготовляються. Всі одноголосно прийняли рішення виготовляти маки.
П’ятикласниця Задачіна Софія поділилася почуттями: «Я дуже пишаюся тим, що робота, зроблена моїми руками, буде прикрашати груди одного із воїнів. Мак – це символ пам’яті і примирення в Україні, а ще це оберіг, зроблений з любов’ю та вдячністю до захисника». 
Мельник Богдан розповів, що в школі вони плетуть захисні сітки, які також передадуть в зону АТО, і сподіваються, що вони врятують не одне життя. А Вікторія Біда, юна поетеса, написала та зачитала вірш присвячений воїнам-захисникам.
Віталій Сергійович пригостив дітей сухпайком, яким зазвичай харчуються бійці, та презентував буклет про військову службу за контрактом у військовій частині А-3808.


Бібліотекарі ще раз переконалися, що такі заходи просто необхідні для підростаючого покоління. Вони дають змогу спілкуватися зі справжніми героями, заряджатися героїзмом, любов’ю до Батьківщини, позитивно сприяють патріотичному вихованню.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4