четвер, 25 лютого 2016 р.

Година-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла»

23 лютого у бібліотеці-філії №4 відбулася година-реквієм «Небесна сотня в вирій полетіла» для учнів 7-А класу СЗШ №8. Ще на початку усі присутні вшанували пам’ять хвилиною мовчання.

Під час заходу школярі мали нагоду пригадати події, які вже ввійшли в нашу історію та змінили політичне обличчя України, детально дізналися про подвиг Героїв Небесної Сотні, ознайомилися з чисельними документальними фото і відеоматеріалами часів Майдану, книгами які були представлені на книжковій полиці «Кращі з кращих за свободу сміливо стали без вагань», читали вірші поетів, слухали пісні, в тому числі знаменитої галичанки Оксани Максимишин, яка посилає в Україну свої вірші з далекої Португалії. «Мамо, не плач» її у скорботні дні почула вся Україна,

Коли зазвучала пісня-балада «Про мальви» у виконанні Ані Лорак, Бондар Анна підхопила і почала співати теж. А коли пролунала давня лемківська пісня «Пливе кача по тисині» у виконанні Піккардійської терції, яка стала тугою, смутком, неофіційним жалобним гімном України, за дівчинкою почали співати всі школярі. Адже під цей пісенний щем, його багатоголосся тисячі українців прощалися з Героями Небесної Сотні.

Ніхто не залишився байдужим. Захід закінчився, а юні читачі ще довго переглядали книги з полички, вдивлялися в обличчя героїв Небесної сотні.

«Страшно уявити, що мати може залишитись без свого сина. Сьогодні ми вшанували пам’ять загиблих героїв. Ми ними пишаємося. Ми їх пам’ятаємо. І завжди будемо пам’ятати, адже вони віддали свої життя за націю, за державу», – поділилась думками Олена Гуляка.
«Слава Україні!
Слава Героям!
Україна – це на все життя!
Україна понад усе!», вигукували школярі покидаючи стіни бібліотеки.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

середа, 24 лютого 2016 р.

Година поезії «Обернуся в легенду»

«…Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає…», – зі слів Лесі Українки 18 лютого розпочала бібліотекар бібліотеки-філії №4 годину поезії «Обернуся в легенду» для учнів 8-В класу, СЗШ №8.
Школярі познайомились з творчістю великої поетеси, про яку чули неоднарозово, більш ширше дізналися про її життєвий та творчий шлях. Наділена потужними і стійкими громадянськими почуттями, високим благородним обов’язком її літературна спадщина не залишає байдужими читачів і сьогодні.


«Дуже цікавий захід. Переглядаючи презентацію «Вогонь її пісень не згасять зливи літ» та гортаючи сторінки книг з виставки персоналій «Вінок шани», я ще раз переконалася, яка ж Леся Українка все таки молодець. Не зважаючи на свою хворобу працювала так, що ми вже стільки років захоплюємося нею як жінкою, яка увійшла в історію української літератури як поетеса мужності і боротьби. Рядками своїх віршів вона виховує любов до українського поетичного слова, до Вітчизни», – поділилась Настя Яночкіна. 
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4. 




пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

«Солдат війни не вибирає».

17 лютого до бібліотеки-філії №4 завітали учні 8-Б класу СЗШ №8 на годину пам’яті «Солдат війни не вибирає». На захід бібліотекарі також запросили учасника бойових дій Миколу Панова, який розповів багато цікавого про війну на чужій землі. Юні користувачі слухали розповідь, затамувавши подих. Адже це були не сухі цифри, а факти з життя Миколи Анатолійовича та його побратимів, зафіксовані світлинами.

Неабияк зацікавила школярів і експрес-виставка, де експонуються книги про події в Афганістані.
Прощалися з паном Миколою тричі… Діти ніяк не хотіли відпускати його.

«Підтримуйте священну традицію, що з давніх-давен започаткував український народ – вкарбувати у свою свідомість бойові подвиги кращих синів і дочок, які сповна виконали свій військовий обов’язок. Мирного неба, здоров’я, гарно вчитися, бо це запорука бути непереможними захисниками нашої Батьківщини», – сказав на прощання гість бібліотеки. – сказав на прощання гість бібліотеки.


Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4

пʼятниця, 12 лютого 2016 р.

З Днем закоханих!!!

14 лютого в багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина або День усіх закоханих. Традиція дарувати цього дня подарунки міцніє з кожним роком.
За легендою, цей День ми святкуємо завдячуючи священнослужителю Валентину, який зробив багато добрих вчинків для закоханих.
Наприклад, згідно з переказами, він таємно вінчав закоханих легіонерів, яким імператор Клавдій забороняв одружуватися, мирив посварених, дарував квіти молодим парам і навіть писав за неписьменних легіонерів листи їхнім дівчатам. Все це, зрештою, стало відомо, Валентина взяли під варту, а незабаром імператор підписав указ про його страту. Останні дні життя святого теж овіяні романтизмом. Як розповідає легенда, в єпископа Валентина закохалася дочка тюремника, яку він вилікував від сліпоти. Як священнослужитель, що дав обітницю безшлюбності, він не міг відповісти на почуття дівчини, але в ніч перед стратою надіслав їй прощальну записку, яку, мабуть, і можна вважати найпершою «валентинкою». Традиція святкувати День св. Валентина як День закоханих. фіксується в англійській і французькій літературі з XIV століття.
В Україні свято також набирає все більшої популярності з кожним роком.
З днем Закоханих!
Любові, удачі, радості від життя і оточення!
Хай поряд завжди буде кохана людина.


четвер, 11 лютого 2016 р.

Наш друг - безпечний рух

На сьогоднішній день проблема безпеки на дорозі є серйозною загрозою для людства, а особливо для дітей.
Виявляючи занепокоєність постійним зростанням рівня травматизму і смертності на дорогах, Генеральна Асамблея ООН 2 березня 2010 року проголосила 2011-2020 роки Десятиліттям дій з безпеки дорожнього руху. Мета цього Десятиліття – скоротити втрати людських життів від ДТП шляхом активізації дій на регіональному, національному та глобальному рівнях.
Саме з метою більш глибше ознайомити школярів з правилами дорожнього руху працівники бібліотеки-філії №4 провели 10 лютого для учнів 2-В, ЗОШ №14 урок безпеки «Правила дорожнього руху знай – життя та здоров’я зберігай».
Бібліотекарі розповіли маленьким користувачам, що саме порушуючи правила дорожнього руху вони наражають себе на смертельну небезпеку. Тож, щоби не сталося лиха, усі свідомі громадяни повинні знати елементарні правила дорожнього руху, вміти правильно переходити через дорогу та переводити своїх менших братів та сестер, розрізняти типи дорожніх знаків, щоб завчасно скористатися інформацією для своїх подальших дій. А щоб захід був корисним і водночас цікавим, а також цікава інформація відклалася у пам’яті, формою заходу були ігри, казки, загадки та тематична вікторина.

І ось захід добіг кінця. Владислав Шиманський, переглядаючи книги, які були презентовані на книжковій поличці, сказав: «Дуже гарний захід, мені сподобалось. Я знав, що на дорозі треба поводити себе обережно, але свої знання про правила дорожнього руху я поглибив і ще раз переконався, що жарти на дорозі дуже небезпечні».
Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.

середа, 10 лютого 2016 р.

Увага! Нові надходження в бібліотеці.



Шановні користувачі!
Запрошуємо всіх любителів сучасної української літератури ознайомитися з новими надходженнями та обрати собі книгу за смаком!
Виставку розгорнуто в читальному залі бібліотеки-філії №4 Хмельницької міської централізованої бібліотечної системи за адресою: вул.. Чорновола, 112, т-н: 64 43 41

вівторок, 9 лютого 2016 р.

"Вінок шани."

Наша бібліотека сьогодні – сучасний, інформаційно-освітній заклад міста, працівники якого надають різноманітні бібліотечні послуги мешканцям міста, організовують культурно-просвітницьку роботу та дозвілля відвідувачів.
Готуючись до відзначення 145-річчя від дня народження Лесі Українки – геніальної дочки українського народу, працівники бібліотеки-філії №4 18 лютого 2016 року о 13.30 запрошують на годину поезії «Обернуся в легенду». Для усіх бажаючих також експонуватиметься книжкова виставка-персоналія «Вінок шани».

Цитата виставки «Ім’я Лесі Українки, поруч з іменами Шевченка і Франка, – одне із найбільш популярних у народі, і назавжди воно ототожнене з нашою рідною землею»
(П. Тичина)
Розділи виставки «Сила духу мужності і краси» та «На крилах пісень» запрошують юних користувачів бібліотеки ще раз познайомитись з творчістю великої поетеси Лесі Українки, відчути силу і глибину її невтомного таланту.
На полицях виставки, на сторінках книжок – образи людей з красивим і щедрим серцем та героїчною й печальною долею, окрилених героїв, в яких променіє вогонь, дарований людині Прометеєм.
Максим Рильський у своєму «Слові про Лесю Українку» назвав її нащадком Прометея.
Спадщина Лесі Українки – це багатюще джерело краси і творчого духу народу, з якого черпати усім живущим і прийдешнім поколінням, брати наснагу для життя і праці.
Сподіваємось, що ця подія не залишить Вас байдужими і Ви завітаєте до нашої бібліотеки, аби відчути легкий сум, присутній у ліричній поезії Лесі; глибоку любов до рідної землі, неньки України.


Ірина Драйна, завідуюча бібліотекою-філією №4.