вівторок, 12 грудня 2023 р.

У бібліотеці діти створювали комікси

 9 грудня у бібліотеці-філії №4 у межах Національного тижня читання відбулася художня візія «Комікси власноруч». Читачі створювали власні смішні та натхненні історії у вигляді кишенькових коміксів.

Спочатку вирізали конверт-палітурку, потім вклеювали листки й робили свої мінікнижки. Комікси про пандочку, що святкувала своє день народження, пінгвінчика, який отримав у подарунок рукавички, продовження пригод Джуді Муді, яка захотіла обрати безліч професій, та інші веселі історії кожен охочий може подивитися на сторінці бібліотеки у фейсбуку. 

Дітям захід дуже сподобався. «Це одна з найкращих майстерок, — ділиться враженнями учасниця Софійка. — Я хочу зробити цілу колекцію власних коміксів! Не думала, що створювати свої книжки так захоплююче!»

четвер, 7 грудня 2023 р.

Історія слави Збройних Сил України

У День Збройних сил України працівниці бібліотеки-філії №4 організували для четвертокласників ЗОШ №14 годину мужності «ЗСУ. Історія слави».

Повітряні тривоги завадили запланованому режиму проведення заходу, довелося спускатися в укриття. І вже там дітям розповіли про те, як мужні представники українського народу ще з давніх часів боронили рідну землю від чужинських орд. З часів Київської Русі й донині силами незламних лицарів, відважних воїнів світла гордиться наша нація.

Бібліотекарки принесли показати дітям книги, у яких вони знайдуть інформацію про подвиги наших героїв. Особливо їх зворушив фотоальбом «Життя на нулі», який показує побут наших воїнів «на нулі».

понеділок, 4 грудня 2023 р.

Гномики для малят

2 грудня у бібліотеці-філії №4 відбулася майстерка «З нетерпінням я чекаю нині свято Миколая». Маленькі читачі бібліотеки виготовляли пухнастих гномиків на ялинку.

Поділилася своїми враженнями учасниця майстерки Даринка: «Ми мотали на спеціальний шаблон нитки й так отримували кульку — тіло та бороду гномика. Рівні шматочки ниток ми скріплювали на паперовій основі. Так виходила шапочка! Потрібно було робити все охайно і рівненько, щоб гномик був акуратним. Добре, що нам допомагали бібліотекарки. Вони підказували, як зробити так, щоб було найкраще. Мені сподобалася ця майстерка. Ми скоро будемо прикрашати ялинку, а у мене вже є перша іграшка».

середа, 29 листопада 2023 р.

Плетіння, читання та безліч совенят...

 Коли на вулиці все в білому сніжку, а мами кутають дитячі шиї у теплі шарфи, ручки — у затишні рукавички, наступає час, у який корисно і навіть забавно почитати історію про пригоди бабусі, яка занадто захопилася в'язанням.


29 листопада працівниці бібліотеки-філії №4 відвідали вихованців дитячого садочка повного дня «LegoKids». Для них провели коментоване читання «В’язана історія» за мотивами книги «Моя бабуся та не в міру захопливе в’язання» від Ровени Бліт.


Розповідає організаторка заходу бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Діти з великим задоволенням слухали історію про пригоди бабусі, яка вирішила одягнути всі континенти, країни, пам’ятки та тваринок у плетені светрики, шапочки та шарфики».


Крім чудових малюнків, які дітки розглядали під час читання, їм принесли показати ще й в’язані іграшки. Працівниці книгозбірні дуже вдячні майстрині Ірині Браславець за представлену до заходу колекцію сов ручної роботи. Діти були в захваті від історії та і від яскравих плетених іграшок.


понеділок, 27 листопада 2023 р.

Наші долоньки проти насильства

З 25 листопада по 10 грудня щорічно триває кампанія «16 днів проти насильства». Мета ініціативи: звернути увагу на проблему й необхідність протидії будь-яким формам насильства, зокрема в сім'ях, жорстокому поводженню з дітьми, торгівлі людьми та на потребу захисту прав жінок.

Ця акція охоплює низку важливих дат. 25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. І сьогодні у бібліотеці-філії №4 відбулася майстерка «Наші долоньки проти насильства». Читачі вирізали з паперу нашу планету, розфарбовували її та прикрашали на свій розсуд. До планети кріпили маленькі символічні долоньки, на яких писали свої імена. Кожен зробив собі таку поробку. Наприкінці заходу всі учасники майстерки об’єдналися і виготовили спільний виріб для бібліотеки.

Запевняє учасниця заходу Аліна: «Це дуже важлива акція. Зараз так багато насильства та зла. Руки нам потрібні не для того, щоб бити і мучити, а для того, щоб робити добро та сприяти процвітанню нашої планети!»

четвер, 16 листопада 2023 р.

Загадки штучного інтелекту розкривають у бібліотеці

Чи розуміє штучний інтелект зображення? Чи збирає він інформацію про людину? Де можна пройти безкоштовне навчання про можливості штучного інтелекту? Про це учні ВПУ №4 м. Хмельницького дізналися на інформаційному практикумі «Основи штучного інтелекту», що пройшов у бібліотеці-філії №4 15 листопада.

Під час спілкування з молоддю бібліотекарки з’ясували, що діти доволі активно користуються ChatGPT, але не зовсім розуміють принципи його роботи.

Тож бібліотекарка розповіла про історію виникнення штучного інтелекту, про його можливості, що доступні зараз, про розробки гібридної моделі ШІ, яка б дозволила опрацьовувати одночасно різні типи даних.


   — Я дізналася, як проходить тренування, тобто «контрольоване навчання» ШІ, — розповідає учасниця заходу Маргарита. — Особливо цікаво було те, що машини не сприймають малюнки так, як бачить їх людина, а розрізняють тільки пікселі та групи пікселів. Тому дуже важливо, щоб обсяги даних, наданих для обробки, були якнайбільші. І все ж потрібні люди, які б тренували штучний інтелект, виправляли його помилки. Виявляється, ми всі допомагаємо створювати матеріал для баз даних ШІ. Наприклад, коли на спеціальних картинках знаходимо певні зображення, світлофори, машини, дроти та ін. І ці дані вже служать на благо людини, адже є країни, де штучний інтелект керує автомобілями таксі. Хоча, на мою думку, трохи лячно їхати в машині, якою керує робот, а не людина. Я дуже задоволена тими знаннями, які отримала завдяки практикуму. 

  — З чатом ChatGPT я працював і раніше, — розповідає другокурсник Костянтин. — Але під час практикуму відкрив для себе Bing AI від Microsoft. Цей чат-бот уміє не тільки спілкуватися, але й створює малюнки за описом. Це дуже корисно для оформлення презентацій в училищі. Загалом я взяв з практикуму багато корисної інформації, яку можна використати у навчанні.

   — У рамках практикуму учням була представлена навчальна платформа «Дія. Освіта», — розповідає керівниця гуртка Ірина Браславець. — Бібліотекарі презентували навчальні потужності платформи та порадили навчальні серіали, зокрема «Штучний інтелект для школярів». Освітні серіали з цифрової грамотності дають великий потенціал у навчанні. Дозволяють опанувати та активно використовувати новітні технології. Ми дякуємо бібліотеці за співпрацю та плануємо нові зустрічі.


пʼятниця, 10 листопада 2023 р.

Казкові дивинки з... бабусиної скриньки

 Для другокласників ЗОШ №14 бібліотекарки філії №4 підготували диво-мандрівку «Казкові  дивинки з... бабусиної скриньки». Захід провели 9 листопада в межах народознавчого об’єднання «Барвінок».

Дітям розповіли, що кожного, починаючи з самого дитинства, завжди супроводжує казка. Вона є і загадковою, і захопливою, і мрійливою.

У бібліотеці діти вирішили пригадати свої улюблені казки. Потім залюбки брали участь у вікторинах, відгадували загадки. А ще радо дізнавалися про нові для себе казкові історії.

Підсумував Святославчик: «Мені казки дуже подобаються. Я багато їх читаю. А знаєте чому? Бо в казках завжди перемагає добро. Хочу, щоб так було і в житті».  

вівторок, 31 жовтня 2023 р.

 До Тижня медійної та інформаційної грамотності бібліотекарки філії №4 створили гру-тест «Онлайк». Підготували її за допомогою навчальної платформи learningapps.org. Тож їх розробка - це інтерактивна дидактична вправа, під час виконання якої діти навчаться елементарних правил безпеки у мережі Інтернет.

Дана гра створена у формі тесту. Вона допоможе самостійно визначити правила, яких варто дотримуватися під час пошуку інформації в Інтернеті, а також тоді, коли потрібно просто поспілкуватися з іншими людьми (колегами, друзями, знайомими, а також і з незнайомцями).


пʼятниця, 27 жовтня 2023 р.

Скринька ребусів для медіазнайок

З 24 жовтня у бібліотеці експонується скринька ребусів «Медіазнайко». Діти дуже люблять розгадувати ребуси, тому до Глобального тижня медійної та інформаційної грамотності бібліотекарки підготували саме підбірку тематичних ребусів.

Розповідає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Не всі діти вміють розгадувати ребуси. Але ще ніхто не відмовився, коли ми пропонували навчитися цього цікавого заняття. Для скриньки ми підготували не дуже складні ребуси, тому їх можуть розгадати й найменші наші читачі. Діти дуже радіють, коли з картинок розшифровують уже знайомі кожному слова: інформаціялайкреклама та інші».


Майстерка за мотивами казкової історії

26 жовтня в бібліотеці-філії №4 відбулася майстерка «Мрії здійснюються тобою», тематично присвячена книзі Міли Берг «Маленька одноріжка Зіронька». Бібліотекарки зібрали цілий фан-клуб пошановувачок цієї казкової історії. На майстерці дівчатка виготовляли корону та чарівну паличку одноріжки Зіроньки.

Розповідає організаторка заходу бібліотекарка Вікторія: «Ми планували зробити таку дівчачу майстерку. Але Настя прийшла з меншим братиком Юрком, а дівчата по дорозі у бібліотеку зустріли однокласника Єгора, якого також запросили на майстерку. Довелося терміново придумувати заняття хлопчикам, адже їм було б не цікаво робити корони. Добре, що ідея швидко знайшлася і хлопці почали виготовляти маски Бетмена, а ще овальний логотип цього героя з емблемою летючої миші».

Додає учасниця заходу Даринка: «Ми з Ангеліною прийшли на годину раніше. Ангеліна випросила вдома та принесла з собою здоровенний шматок картону, тому ми прийшли раніше і допомагали бібліотекаркам робити заготівки для майстерки. Я не очікувала, що прийде стільки знайомих дівчат. Було дуже весело, бо ми розфарбовували корони, клеїли блискітки. Деякі дівчата принесли камінчики на клейовій основі. Всі корони вийшли дуже гарними, але мені моя здається найкрасивішою! Всім рекомендую прочитати книжку про одноріжку Зіроньку!»

неділя, 22 жовтня 2023 р.

Мова єднає всіх

20 жовтня бібліотекарки філії №4 для п’ятикласників ЗОШ №14 провели інтелектуально-розважальну гру «Мова єднає всіх».

На корисній забаві було безліч цікавих завдань, вікторин. Також під час заходу діти переглянули підбірку журналів та газет.

А ще юні читачі із задоволенням доєдналися до веселих активностей: скакали на одній нозі, читаючи скоромовку, розшифрували чарівні малюнки,  успішно продавали разом з Жирафою.

Ось так прокоментував свою участь п’ятикласник Антон: «Наша команда  справилася  з кожним завданням, хоч було часом складно. І все ж таки ми сказали “продала Жирафа”, правильно склали в словах переплутані місцями літери».

четвер, 12 жовтня 2023 р.

Я — людина, ми — родина, дім наш — Україна

 11 жовтня до третьокласників ліцею №8 завітали бібліотекарки філії №4. Тут вони презентували поетичний віночок «Я — людина, ми — родина, дім наш — Україна». Заняття провели у межах роботи народознавчого об'єднання бібліотеки «Барвінок».

Як кажуть організаторки, народознавчо-патріотичний захід був покликаний посилити в дитячих серцях радість та гордість за нашу славну державу. Тож маленькі учасники дізналися все про державні символи Батьківщини та найголовнішу пісню нашої держави — «Ще не вмерла Україна».

Також під час заходу бібліотекарки показали хлопчикам і дівчаткам пізнавальні газети й журнали, відповідні темі заняття книги. «Я і не знав, що про Україну написано так багато віршів, — поділився враженнями учасник заходу Макар. — Хочу почитати книжки про нашу державу, які показувала нам бібліотекарка».


понеділок, 25 вересня 2023 р.

«Білий птах» поезій Дарини Янчук

22 вересня бібліотека-філія №4 для своїх користувачів провела надзвичайно цікаву та таку, що надихає, подію. Учні 8-А класу ліцею №8 відвідали творчу зустріч з місцевою письменницею Дариною Янчук «Відкрите серце у долонях мрій». Захід — частина літфесту.

Підлітки познайомилися з творчістю молодої та талановитої поетки. Дарина презентувала їм свою поетичну збірку «Білий птах». Книга вразила філософською глибиною та яскравими образами. А Дарина розповіла, як вона вперше відчула тягу до римування, згадала людей, які допомогли їй відточити майстерність. Також дала корисні поради тим, хто хоче писати, наголосивши на важливості постійного розвитку, неупинного читання та практики.

Гостя разом з тим поділилася своїм досвідом перекладачки та волонтерки, розповіла, як важливо бути відкритим до допомоги іншим, як це може збагатити інтелектуальний та духовний світ кожного.  «Творча зустріч з Дариною Янчук стала не лише цікавим і навчальним заходом, — думає класна керівниця восьмикласників Ганна Дідик. — Дарина показала, як наполегливою працею можна розвинути природний талант і здобути успіх уже в дев’ятнадцять років. Ми з нетерпінням чекаємо на нові творчі досягнення цієї талановитої письменниці. Нехай кожен, хто був присутнім на цій творчій зустрічі, надихнеться підкорювати власні творчі вершини».

Окрім того, учасники заходу мали нагоду відкрити для себе ще багато інших творів на книжковій виставці «Літературна палітра». Бібліотекарки на ній представили книги хмельницьких письменників. Виставка засвідчила, що літературний світ рідного міста багатий і різноманітний: від романтичних поетичних творів до захопливих розповідей — кожен знайде щось, що вразить його серце та запам'ятається надовго.


вівторок, 19 вересня 2023 р.

Герб рідного міста

19 вересня  бібліотекарки  філії №4 провели до Дня Хмельницького майстерку «Місто над Бугом». Захід відбувся у межах роботи народознавчого об'єднання «Барвінок».


На майстер-класі учні 4-В класу ліцею №8 не тільки виготовляли книжкову закладку, прикрашену гербом рідного міста, але й дізналися цікаві факти про Хмельницький.

— Я дуже здивувалася, що наше місто було колись селом, — ділилася своїми враженнями учасниця заходу Аріна. — Я не можу уявити Хмельницький без високих будинків і магазинів. Вікторія Олександрівна показувала нам старі фотографії. І я дуже рада, що живу зараз, а не тоді. Сучасне місто набагато гарніше!


пʼятниця, 1 вересня 2023 р.

Без тривожності та стресу

Ментальне здоров’я — це почуття щастя та добробуту, в якому людина протистоїть стресам та самореалізується. Яке воно зараз у наших дітей, що змушені зростати в часи жорстокої війни?

На першому уроці «Ти як? Повертаємося до школи!» учням 7-А і 6-Б КЗЗСО «Ліцей №8 Хмельницької міської ради» бібліотекарі філії №4 розповіли про те, як вберегти своє ментальне здоров’я від стресу.

Насамперед потрібно впізнавати «тривожні дзвіночки», які попереджають, що відбувається щось недобре: постійна втома та напруження, часті сльози, агресія, втрата апетиту, тривога та інші маркери ненормального стану. Бібліотекарі надали дітям телефони гарячої лінії психологічної допомоги та контакти онлайн-центрів, які займаються питаннями психологічного здоров’я. Також розповіли про те, як діяти під час стресу, аби допомогти собі та іншим.

Ділиться учасниця заходу Дарина: «Мені дуже сподобалися вправи на зняття напруги. Це дуже легко — помасажувати собі плечі, злегка поляскати по щоках та руках. З бесіди я зрозуміла, що важливо зосередитися на речах, які можна контролювати. Тоді виникає ілюзія, що все нормально. У такий спосіб можна вийти зі стану паніки та тривоги».


вівторок, 29 серпня 2023 р.

Детективні пригоди у дитячому садочку

25 серпня працівниці бібліотеки-філії №4 організували детективну пригоду «Куди зникла Крихітка». Провели таку для вихованців дитячого садочка повного дня «LegoKids».

Дітки разом з бібліотекаркою Вікторією читали чудову книгу Мем та Ромен Гюар «Таємниче розслідування принцеси Еклер». Малюки шукали спеціальні віконця на сторінках книги, на котрих ховалися підказки. Відгадуючи їх, юні читайлики допомагали головній героїні книги — маленькій принцесі Еклер. А потім веселою та галасливою командою шукали таємничу Крихітку, яка загубилася у солодкому замку.

Ділиться враженнями маленька Каміла: «Ми не знали, хто така Крихітка. Я думала, що то собачка принцеси або папуга. У мене вдома є папуга. Але на останній сторінці книги виявилося, що Крихітка сидить під столом. І це — киця! Мені дуже сподобалося так читати і гратися!».

понеділок, 14 серпня 2023 р.

Манчкіни перемагають

А в бібліотеці-філії №4 11 серпня знову відбулася ігротека! Мала вона назву «Манчкіни перемагають», бо учасники створювали ігрових персонажів — сміливих та войовничих манчкінів.

Одягнувши та озброївши своїх воїнів, хлопці-гравці вирушили у підземелля, де на них чекали страшні та смішні монстри. «Головне, щоб у манчкіна вистачило сили убити монстра, — розповідає учасник ігротеки Іван. — Для цього потрібно підібрати йому одяг та зброю, які дадуть максимальну силу. Дуже допомагають чарівні зілля сили. Але якщо монстр занадто сильний, то доведеться кликати друга на допомогу».

Пояснює учасник ігротеки Тимофій: «Манчкіни можуть допомагати один одному в бою, але можуть і стати на сторону монстра. Якщо сил для перемоги не вистачає, то треба кидати кубик. Викинув п'ять чи більше — значить втік. А якщо менше, то монстр вчинить з тобою паскудство. На картці монстра написано, яким саме воно буде. Цю гру ми грали вперше. Вона дуже нам сподобалась».

понеділок, 7 серпня 2023 р.

Бібліотечні ігротеки об’єднують дітей

4 серпня у філії №4 відбулася ігротека «Бібліотека Ригора Мортіса». Під час зустрічі учасники взяли на себе роль маленьких книжкових гоблінів, які мандрували бібліотекою Темного Володаря у пошуках чарівних книг.

Подорож була дуже небезпечною, адже Темний Володар — Ригор Мортіс кидає на порушників спокою прокляття. «Мене за гру проклинали тричі, — розповідає учасник ігротеки Денис. — По-перше, це були “руки-кулаки”. Я був змушений грати всю гру, стиснувши пальці в кулак. По-друге, мені не можна було затуляти рота, але я забув… Тож на мене впало третє прокляття, за яким мені потрібно було тримати на коліні карту і слідкувати, щоб вона не впала».

Поділився ще один учасник ігротеки Тимофій: «У мене було дуже незручне прокляття. Я мав грати, поклавши підборіддя на стіл. Столи у бібліотеці низенькі, тому це було надзвичайно незручно. А наступне прокляття полягало в тому, що я мав час від часу вдаряти ліктем об стіл. Це була найдовша гра у моєму житті… Зате хлопці насміялися!».

Розказав бібліотекар читального залу Ярослав: «Такі ігротеки проходять у нас щоп’ятниці. Діти проводять свій час весело і з користю. Гравцям я завжди рекомендую цікаві книги, тому діти не тільки граються, але й читають».

вівторок, 25 липня 2023 р.

Галактичні перегони в бібліотеці

21 липня у бібліотеці-філії №4 влаштували незвичні галактичні перегони. Для цього користувачі взяли участь в настільній ігротеці. Бібліотекарки підготували для них круту гру «Galaxy trucker».


Для того, щоб повести свій корабель у безкрайньому космічному просторі, гравцям довелося дуже швидко складати літальні апарати. На все у них було тільки 60 секунд і жодного права на помилку. Адже після того, як кораблі вже побудовані, техконтроль безжально забирає ті частини, які були зібрані неправильно.

А потім на гравців чекала справжня космічна гонка з метеоритами та  інопланетянами, ціллю якої було привезти якомога більше цінних ресурсів. «Я не вперше відвідую ігротеки, — ділиться враженнями учасник Іван. — Але ця гра дуже особлива. Вона така динамічна, цікава, що ми із задоволенням будемо у неї грати й наступного разу».

пʼятниця, 14 липня 2023 р.

Віртуальна виставка до ювілею Ніни Миколаївни Шмурикової

 До 70-ліття хмельницької дитячої поетеси Ніни Миколаївни Шмурикової бібліотекарі бібліотеки-філії №4 підготували віртуальну виставку «Місячна царівна». Переглянувши цю виставку читачі можуть ознайомитися з короткою біографією письменниці та добірку її книг.



«Ці та інші книги Ніни Миколаївни можна взяти у бібліотеці, – зазначає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова. – Загалом її вірші одні з найулюбленіших у наших читачів. Дітям дуже подобаються веселі поезії, а також незвичайні поеми-казки. Особливо, діти звертають увагу на яскраві ілюстрації, якими прикрашені сторінки збірок. Ми рекомендуємо книги Ніни Шмурикової всім читачам дошкільного та молодшого шкільного віку».

Автор: зав. бібліотеки Венгрова Т.

Усі реакці

Книгопригода у дитсадку


Таємницю, що по силах тільки справжнім детективам, розгадали вихованці дитячого садочка повного дня «LegoKids» разом з бібліотекарями філії №4. 13 липня для діток влаштували детективну пригоду «Де моя мама?» за мотивами однойменної книжки Джулії Дональдсон.

З перших сторінок книги хлопчики й дівчатка перейнялися бідою маленького мавпеняти, яке загубило свою маму. Разом з малюком слухали описи різних мам і вгадували маму мавпочки. Кольорові малюнки допомагали дітлахам дізнатися, чи правильними були їх здогади.
Зрештою, серед натовпу різних тварин (слонихи, удава, павука, папуги та кажана) вдалося розшукати тата загубленого мавпеняти. А де тато — там і мама поруч! Діти щиро раділи гарному закінченню історії та запрошували бібліотекарів залишатися з ними в садочку гратися і читати.

Автор: зав. бібліотеки Венгрова Т.Ю.

понеділок, 10 липня 2023 р.

Ігрові верблюди приносять перемогу

7 липня відбулася ігротека «Strategies games» для читачів бібліотеки-філії №4. Гуртом грали в настільні ігри, змагалися між собою.

Основною грою цієї ігротеки була «Camel UP». Виграє той, хто назбирає більше ігрової валюти, а гра закінчується тоді, коли один з верблюдів перейде через фінішну лінію. Багато залежить від азарту,гра є досить рандомною.



Переможцем став восьмикласник Денис: «Я не очікував перемогти. Спочатку я був "у мінусі", зробив кілька неправильних ставок. Але пізніше мої верблюди вирвалися вперед і принесли перемогу. Мені дуже сподобалася ігротека, я планую відвідувати їх протягом літа».

Автор: Павельчук Ярослав 

середа, 28 червня 2023 р.

Конституція — твої права та обов’язки

 Конституція України є Основним Законом нашої держави. Саме вона гарантує кожному громадянину права і свободи, а також визначає політичний устрій країни.

До Дня Конституції України бібліотекарки філії №4 підготували віртуальний правовий путівник «Конституція — твої права та обов’язки». За допомогою такого можна знайти покликання на офіційні документи нашої держави, а також роз’яснення деяких прав та свобод громадян.

Зазначає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Такий путівник буде цікавим для всіх, хто хоче дізнатися більше про свої права та обов’язки, гарантовані державою. Переглядайте. Знайомтеся».

середа, 21 червня 2023 р.

Дві книжечки у подарунок бібліотеці

Чудовий подарунок від подільської письменниці Марії Дем’янюк отримала 20 червня бібліотека-філія №4 — дві нові книжечки-розмальовки для дітей молодшого шкільного віку. Проте історії, написані у них, сподобаються і дорослим читачам.



«Арончикова скарбничка» —  це збірка оповідок та казок, у якій у зрозумілій для дітей формі розповідається про єврейські свята, традиції та звичаї. На сторінках цієї збірки маленька Ханні ділиться враженнями від своєї улюбленої пори року — осені, під час якої відбуваються святкування багатьох єврейських свят. У іншій оповідці її брат Арончик рятує квіти, провчивши хвальковиті вази. Завершує збірку щемлива історія про незвичну дружбу хлопчика і ліванського дуба.

«Наші друзі з Ельфірії» — це збірочка казок, написана під впливом зустрічі письменниці з маленькими переселенцями з Маріуполя. Діти просили пані Марію розповісти їм про ельфів, тому вона придумала країну Ельфірію та її чарівних мешканців, які живуть поруч з нами. Маленькі нямнями мешкають у хмельницькій цукерні, що біля кінотеатру Шевченка. Їх можуть побачити тільки феї. Робота нямнямів — створювати чудовий настрій та гарний апетит у відвідувачів. Дівчатка-чеберятка невидимо сидять на гіллі дерев. Перехожі можуть побачити тільки їх листочки-сандалики, якими вони чеберяють, запрошуючи до танцю працьовитих бджілок. Солодким співом працьовиті малючки закликають сонечко, щоб фруктові дерева рясно родили соковиті плоди. Кожна казка цієї дивовижної збірки утверджує ідеали добра і справедливості.

Тепер відвідувачі бібліотеки-філії №4 можуть поринути у нові фантастичні світи нашої дивовижної казкарки Марії Дем’янюк.



середа, 14 червня 2023 р.

Закладка книжкова — помічниця чудова

13 червня у філії №4 пройшла бібліолікарня «Книжечки ми полікуєм, їм закладочки змайструєм». На неї завітали юні користувачі бібліотеки, щоб виготовити дуже необхідний атрибут читання — закладку. Всі знають, якщо в книжці є закладка, то вона виглядає охайною.

Для виготовлення книжкової закладки малечі знадобилися кольоровий папір, олівці, ножиці, лінійки, клей-олівець і вмілі рученята. Трохи фантазії — і все виходить чудово.

Як кожен обирає свою улюблену, точно, що особливу, книгу, так і кожен з діток зробив свою неповторну книжкову закладку. Вона відразу ж згодилася розміститися у книзі, яку задоволена дитина обрала для прочитання. «Закладка допоможе не тільки не забути, на якій сторінці закінчилася захоплива розповідь, але й стане прикрасою. Таку книгу й читати приємно», — підсумувала бібліотекарка.

.

пʼятниця, 2 червня 2023 р.

Бібліотечні потішки для наймолодших читачів


"Виховуємо любов до книги з садочка" — таким девізом керуються працівниці бібліотеки-філії №4. 2 червня вони провели бібліотечні потішки «Діти люблять ігри та книжки» для вихованців дитячого садочка повного дня «LegoKids». Малюки переглянули підбірку картонних книжечок, впізнавали на їхніх сторінках звіряток, розгадували казки та загадки.

Бібліотекарка абонементу 1–4 класів Вікторія Мітрофанова прочитала малюкам казочку про Колобка. «Дуже важливо, щоб діти змалку усвідомлювали, що читати — це цікаво та весело, ­— впевнена бібліотекарка Вікторія. — У нашій бібліотеці є книжечки, які можуть гортати й малюки, тому що сторінки цих книжечок картонні, дитині важко пошкодити їх. Малюнки у таких книжках великі та яскраві. Діти дуже люблять переглядати їх, впізнають звіряток, деякі навіть називають назви казок. Малята дуже люблять приходити у бібліотеку, тому були раді, коли я відвідала їх».

четвер, 1 червня 2023 р.

Відкриття літніх читань «Канікули з книгою»


Щоб привітати діток, працівниці бібліотек-філій №13 та №4 завітали до ЗОШ №14. Там організували веселу забаву з конкурсами, руханками та вікторинами. Опісля активностей переглянули мультфільм за мотивами української казки «Язиката Хвеська». Також ласували солодкими подарунками.

А на закінчення свята для учасників прозвучала пісня «Україно, це ти» у виконанні Владислави Коновалюк. «Ми бажаємо вам мирних, веселих, радісних канікул. Добре відпочити, набратися сил і частенько приходити до нас в бібліотеку» — такими словами завершили захід бібліотекарки.

Зав. бібліотеки-філії #13 Панасюк Алла.


понеділок, 22 травня 2023 р.

Слово Шевченка повік не загасне

22 травня цьогоріч — 162-річчя від дня перепоховання Тараса Шевченка. Цього дня вкотре українці вшановують славетного поета.


Сьогодні малі та великі шанувальниці та шанувальники творчого таланту Кобзаря декламували його вірші в Хмельницькій обласній бібліотеці для дітей. «Поетичний меседж поколінь» — таку назву мали цьогорічні Шевченківські читання до дня перепоховання Тараса.

Скільки юних голосів читали твори Кобзаря! Ось які поезії вибрали діти — користувачі книгозбірні №4

  • Софія Сірант — «Попрощалось ясне сонце»;
  • Єлизавета Мазій — «Зоре моя вечірняя»;
  • Аліна Сливка — «Світає, край неба палає…»;  
  • Марія Огурцова — «Мені однаково,чи буду...».

За чудові виступи дітей організатори конкурсу нагородили грамотами. Крім того, за активну участь грамотою була нагороджена і бібліотека-філія №4.



четвер, 11 травня 2023 р.

Дізнайся більше про ЄС у бібліотеці

11 травня у бібліотеці-філії №4 до Дня Європи працівниці для відвідувачів книгозбірні влаштували огляд літератури з інформаційного куточка «ЄС на книжковій полиці».

Матеріали для заходу були надані бібліотеці у межах проєкту «Інформаційна підтримка ЄС — бібліотекам для дітей та юнацтва в Україні».

Також відвідувачам пропонували пройти онлайн-вікторину на Euroquiz.org.ua, який був створений задля реалізації названого проєкту і вміщує чимало корисних ігор для популяризації євроінтеграції та детальнішого вивчення культури і традицій країн Європи.



вівторок, 9 травня 2023 р.

Подарунки для мами

Травневе тепло вже нагадує, що літечко не за горами. Маленькі читачі починають тішитися радістю наближення канікул. Але травень ще й цінний тим, що у другий тиждень цього місяця в Україні святкують  День матері.

Щоб підготувати мамам невеличкі сюрпризи, 6 травня у бібліотеці-філії №4 влаштували майстерку «Цьомки для мами». Діти вирізали й складали сердечки-цьомки, на яких розмістилися ангелики. Листівочки прикрашали штучними стразами, аплікаціями та писали побажання найкращим у світі мамам. А постійна учасниця майстерок Олександра Василишина оформила листівочку бабусі. «До мами я поїду аж літом, тому День матері я буду святкувати з бабусею, — ділиться дівчинка. — Я дуже люблю бабусю і хочу написати їй безліч ніжних слів, бо вона найкраща і найрідніша. Думаю, вона буде дуже рада отримати подарунок».

Розповіла про свій виріб й учасниця майстерки Єлизавета: «Я написала, що моя мама найсолодша. А ще я прикрасила ангела на листівочці сердечками й зірками. Я дуже люблю свою маму, мені приємно радувати її та дарувати подарунки».

пʼятниця, 5 травня 2023 р.

Ляльковий дивосвіт

3 травня для третьокласників СЗШ №8 відбулася виставка-презентація «Ляльковий дивосвіт». Бібліотекарки філії №4 розповіли дітям про народні іграшки. Героями заходу стали ляльки-мотанки, які люб’язно надала майстриня Тетяна Юркова.

Учасники дізналися про різницю між лялькою-мотанкою та звичайною лялькою, між обрядовою та ігровою ляльками. «Мені спочатку здалося моторошним, що лялька не має очей та рота, — розповідає учасниця заходу Оля. — Та коли береш лялечку до рук, вона дуже приємна і якась ніби рідна. Я б хотіла мати таку ляльку вдома».

Ділиться враженнями третьокласниця Дар’я: «Мені дуже подобаються ляльки з косами. Я бачила ляльки в хустинках, але ті, що з кісками, виглядають гарніше. Якби я робила ляльку-мотанку, то змайструвала б їй рожеве волосся і заплела б його у дві кіски. Я ще не бачила таких ляльок з двома кісками, тому у мене була б перша».

пʼятниця, 28 квітня 2023 р.

Година-спогад про воїна Артема Задоянчука пройшла у книгозбірні

 Війна триває, забираючи відважних, сміливих і незламних. Герої віддають свої життя, аби дати майбутнє Україні, аби захистити рідних, аби позбавити ворога можливості посягати на нашу волю й незалежність. З багатьма воїнами від початку повномасштабного вторгнення попрощалася Хмельницька громада. Щоденно думками й вчинками віддаємо шану їхньому подвигу.

27 квітня годину-спогад «Я хочу бачити весну» провели у бібліотеці-філії №4 Централізованої бібліотечної системи Хмельницької громади. На заході вшанували пам’ять Артема Задоянчука. Воїн став на захист України 25 лютого — у другий день повномасштабного вторгнення, записавшись у ряди добровольців.

Захисник народився у Хмельницькому, закінчив тут школу. Далі хлопцю довелося навчатися у росії, адже звідти родом його матір. Але у 2006 році він повернувся в рідну Україну, з того часу вирішив, що житиме тільки тут. У мирному житті працював, створив сім’ю, ростив сина… А ще Артем Задоянчук писав вірші, особисто робив аудіозаписи, на яких читав свою поезію. Римувати продовжив і тоді, коли уже був на фронті.

«Я хочу бачити весну» — це назва одного з віршів воїна. У ній він говорить, як сильно потрібна весна за ті почуття, котрі вона дарує. Її прихід зупинити неможливо, бо зараз вже дуже важко від болю й холодної зими:

Я хочу бачити весну,
Розквітлу, ясну, кольорову.
В обіймах солодко втону,
У пахнощі її порину знову,
Розбурхаю навмисно почуття,
Наскубаю емоцій аж до краю,
Відчую душ прокинутих тертя —
Себе відчую, як палаю.
 
І саме навесні життя захисника обірвалося. З 11 травня до того моменту, коли вдалось ідентифікувати воїна за ДНК-тестом, минуло багато часу. Його та побратимів вже було поховано на кладовищі у Дніпрі. Лише 4 квітня 2023 року Герой назавжди повернувся додому.
 

Учасники заходу-вшанування переглянули презентацію про життя Артема Задоянчука. Родичі та знайомі воїна поділилися спогадами. Їм дуже болить та не вистачає його, проте вони розуміють, що не стати на захист своєї землі Артем би не зміг, бо був таким — вирізнявся навіть одним своїм поглядом. «Це людина, яка завжди не була схожою на інших. Не тільки тим, що писав вірші чи грав на гітарі. Він більшість того, що бачили ми, бачив по-іншому. Він бачив по-іншому природу, любов до країни. Його вірші хапають за душу, бо Артем інакше сприймав світ, насолоджувався ним, насичувався красою. А ще щиро любив Україну, був завжди патріотом», — кажуть друзі та рідні.

Усі, хто доєднався до події, змогли послухати унікальні особисті аудіозаписи поезій, зокрема й ті, що військовий створив, перебуваючи вже на фронті. «На передовій Артем здійснив свою мрію — написав той особливий вірш, який проймає аж до серця. Ним є “Чекай”. Його захисник присвятив коханій дружині Руслані. І саме цей вірш, особливий, омріяний, і став останнім…» — розповіли на бібліотечному заході.

Ти чекай мене, я прийду,
Принесу тобі перемогу.
Вір у мене, я сили знайду,
Свою знаю напам'ять дорогу.
 
Ти чекай мене кожен раз,
Коли вже недостатньо надії.
Так чекають кожного з нас,
Так відстоюють право на мрії.
 
Зазначив начальник управління культури і туризму Хмельницької міської ради Артем Ромасюков: «Він віддав своє життя за кожного з нас, за наших дітей. Але ми можемо, крім того, що молитися за його душу, продовжити його життя через його творчість. Адже вона увіковічує і його, і його побратимів, котрі на Алеї Слави».  

У книгозбірні до заходу оформили фотовиставку, яка розповіла про Артема Задоянчука. На ній же розмістили й вірші воїна. Також у бібліотеці хвилиною мовчання вшанували всіх загиблих захисників України.

Матеріал взято звідси: 

https://cbs.km.ua/index.php?dep=2&w=show_news&dep_up=3&dep_cur=19&news_id=3454

Масові заходи у бібліотеках громади стануть ще цікавішими

 21 квітня на базі книгозбірні-філії №4 задля підвищення професійного рівня бібліотечних працівників відбувся виїзний майстер-клас «Онлайн-сервіси для створення інтерактивних ігор». У навчальному заході взяли участь 15 бібліотекарок із книгозбірень  ЦБС Хмельницької громади.

Екскурсію бібліотекою та інформхвилинку «Джерела духовності. Народна іграшка» провела працівниця абонементу 1-4 класів Вікторія Мітрофанова. Вона презентувала роботу народознавчого об’єднання «Барвінок» та продемонструвала виставку ляльок-мотанок майстрині Тетяни Юркової.     

Завідуюча Тетяна Венгрова поділилася досвідом роботи бібліотеки-філії №4 та провела вебкейс на допомогу бібліотекарю «Онлайн-сервіси для створення інтерактивних ігор». Учасники дізналися про цілий ряд професійних сервісів, які дозволяють розробити навчальні та інформаційні ігри. Для них навели приклади включення ігрофікації  у масові заходи для різних вікових категорій користувачів. Представлено кейси зі створення інтерактивних плакатів за допомогою ThingLink та онлайн-пазлів на патріотичну тематику завдяки Jigsaw Planet.

Для відпрацювання практичних навичок під час методичного дня влаштували майстерку зі створення філворду «Хмельницький в іменах» на LearningАpps. Філворд — це різновид кросворда. Бібліотекарі створювали філворд з метою популяризації літераторів Хмельницької міської територіальної громади серед читачів.  

Поділилася своїми враженнями Сніжана Гапчук, бібліотекарка бібліотечного пункту Іванковецької бібліотеки-філії №23 у с. Черепівка: «Майстерка була дуже цікава і корисна. Я навчилася самостійно створювати гру “Онлайн-пазли”, а також відшукувати слова за підказками. Мені дуже сподобався цей майстер-клас, тому що такими іграми легше привабити читачів. Дякую організаторам і з нетерпінням чекатиму наступних майстерок. У Тетяни Юріївни ще багато цікавих ідей».

Підсумувала завідуюча методично-бібліографічного відділу Іванна Білик: «Такі заходи — це унікальна можливість поділитись досвідом зі своїми колегами з різних куточків громади, а також підвищити свою кваліфікацію та професійний рівень. Сподіваюся, після цієї майстерки масові заходи у бібліотеках громади стануть ще більш привабливими та цікавими для користувачів».