пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

Найрозповсюдженіші легенди Хмельниччини.


 Українські легенди та «побрехеньки» – свідчать про глибоку народну спостережливість і, попри всю свою стислість, виблискують мальовничою яскравістю барв, іскристим гумором.

Існує чимало легенд та переказів того чи іншого краю. Майже усі вони схожі між собою, хіба що різняться деякими подробицями.

Ось кілька найрозповсюдженіших легенд Хмельниччини: «Чому жива вода дарує здоров’я», «Зцілення приходить від… дзвонів з-під землі» «Що таке Кармелюкові камені?» та інші з якими, ви, наші любі користувачі, можете познайомитись за посиланням https://ye.ua/syspilstvo/651

 

 

понеділок, 19 квітня 2021 р.

«Незнана Хмельниччина»: легенди і «родзинки» Сатанова


 Хмельницькі мандрівники Юрій та його дружина Катерина Даценко об’їхали усю Хмельниччину і побували у неймовірних місцях.

Вони цікаво розповідають про древній Сатанів понад Збручем, та його околиці, що безперечно є однією зі справжніх окрас нашого краю.

Незважаючи на чудернацьку назву, місто не має нічого спільного з темними силами, а історики та етнографи наводять кілька ймовірних версій виникнення такого дивного слова. Найбільш можливими є молдавський варіант, за яким Сату Нову (з молдавського) – це просто Нове Село, така собі Новосілка, котрих по області та по Україні вистачає. Друга ж версія – більш романтична, бо стверджує, що містечко засноване римлянами, адже дійсно по полях біля Сатанова і досі знаходять римські монети. На жаль, достеменна дата заснування Сатанова невідома, але перша згадка з’являється під 1404 роком, а в 1436 місто одержує Магдебурзьке право.

Від Хмельницького до Сатанова 75 кілометрів, а з урахуванням відстані до санаторію, набереться близько 85. Як бачите, до цікавого можна за годину-півтори не кваплячись дістатися автомобілем.

А ми, працівниці бібліотеки-філії №4, запрошуємо вас на цікаву онлайн-екскурсію до Сатанова, за посиланням

https://vsim.ua/Podorozhi/neznanna-hmelnichchina-10630056.html