пʼятниця, 28 вересня 2018 р.

«Бібліотека – навігатор в океані знань»


«Бібліотека – навігатор в океані знань» – такий бібліотечний урок відбувся у філії №4 27 вересня. Учням 7-Б класу СЗШ №8 розповіли про користь довідкової літератури, ознайомили зі словниками, енциклопедіями та навчили ними користуватися.
У формі гри «Запитай у словника» та вікторин бібліотекарі дали можливість дітворі практично закріпити чималий обсяг отриманої інформації.

«Цей бібліотечний урок допоможе нам навчитися поглиблювати знання, дізнаватися про світ мистецтва, дивовижні таємниці Землі, історію нашої Батьківщини. А ще нам дуже сподобались практичні заняття, ігри і вікторини», – поділився враженнями Грушкевич Віталій.
Надія Васильєва, бібліотекар бібліотеки-філії №4


четвер, 27 вересня 2018 р.

Дні сталої енергії.


З 24 по 28 вересня включно у місті Хмельницькому проходять Дні сталої енергії.
У рамках загальноміських Днів сталої енергії працівники бібліотеки-філії №4 презентували тематичну поличку «Заощаджуючи енергію – дбаєш про довкілля», за допомогою якої бібліотекарі поінформували читачів щодо сучасних способів ощадного та ефективного використання енергії.

«Завдяки книгам, які я передивився на поличці і бесіді із бібліотекарями я дізнався, що зарядний пристрій для мобільного телефону включений в розетку, нагрівається, навіть якщо телефон до нього не підключений. Це відбувається тому, що пристрій всеодно споживає електрику.
Енергія використовується даремно, коли «зарядка» підключена постійно. Тепер завжди буду її відключати та слідкувати, щоб і брат не залишав «зарядку» підключеною до розетки», – поділився думкою читач бібліотеки Максим Козак.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4


середа, 26 вересня 2018 р.

«Красиві слова та красиві вчинки».


З нагоди 100-річчя з дня народження видатного українського письменника, вченого, педагога Василя Сухомлинського у бібліотеці-філії №4 25 вересня відбувся урок доброти «Красиві слова та красиві вчинки».
Учні 2-В класу СЗШ №8 дізнались про людину, чиї оповідання та казки закликають до добра, чуйності, уміння розуміти чужий біль, підтримати у важку хвилину.
Тепло спілкувались, грали, розглядали книжкову виставку «Серце віддаю дітям», а потім разом читали і обговорювали оповідання «Як Павлик списав у Зіни задачу».
Хавріч Марія, учениця, поділилась «Нам нагадали про добрі вчинки – як бути добрими, працьовитими, любити і поважати своїх рідних, друзів, рідну землю».
«З раннього дитинства людина пізнає, що – добре, а що – погано. Життя кожного – дивовижна квітка, яка вранці зустрічає новий день і хоче, аби її захистили від усього злого і недоброго, а ввечері засинає, сподіваючись, що ще побачить цей світ кращим і добрішим», – так пояснювали бібліотекарі діткам.
Вікторія Мітрофанова, бібліотекар бібліотеки-філії №4

субота, 22 вересня 2018 р.

«Подорожуй Хмельниччиною»


20 вересня в бібліотеці-філії №4 гамірно та весело – це зібрались гуртківці об’єднання «Барвінок» на чергове засідання. Тема?.. Звичайно ж, День міста Хмельницького. «Барвінчатам» розповіли про історію росту невеличкого поселення Плоскирів, або Плоскирівці, у гарне теперішнє місто.
Бібліотечна презентація «Подорожуй Хмельниччиною» вмістила інформацію про герб та прапор центру Поділля, пам’ятки та пам’ятники, сквери та парки, вихідців з Хмельниччини, яких знає Україна. І все це під «Проскурівський вальс»
«Я знав, що Леся Нікітюк наша землячка, навіть навчалась у нашій восьмій школі, але, що дядя Жора – це Вадим Мачковський, який теж хмельничанин, – не знав. Тепер, коли піду на прогулянку після школи, здивую своїх друзів новиною. Я впевнений, що вони теж не знають», – поділився враженнями Дмитро Гаврилов.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

четвер, 20 вересня 2018 р.

Зустріч у бібліотеці.


19 вересня в рамках літературного марафону «Слово єднає» приуроченому Дню міста Хмельницького в бібліотеці-філії №4 відбулася зустріч учнів 11 класу ЗОШ №14 з цікавою людиною – краєзнавцем, журналістом, поетом, фотографом, колекціонером – Байдаком Ігорем Миколайовичем.
Із захопленням школярі слухали гостя, який розповів про історію творення нашого міста, та особливий патріотичний дух всіх українців. Творчість, дослідницька робота, життєві історії та громадянська філософія – те, чим наповнив Ігор Байдак зустріч з дітьми.
«Не джипами, не будинками визначається значимість кожного з нас, а тим, скільки людей щиро потисне тобі руку», – підсумував гість.
Пан Ігор просто полонив дітвору: довго не хотіли відпускати його словами «розкажіть ще щось…»
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

«Розцвітає над Бугом рідне місто моє»


18 вересня у рамках святкування Дня міста Хмельницького працівники бібліотеки-філії №4 на годині краєзнавства «Розцвітає над Бугом рідне місто моє» розповіли учням 3-Г класу СЗШ №8 про минуле нашого рідного міста та видатних хмельничан. Хлопчикам та дівчаткам було цікаво дізнатися про дитячих письменників, які описали Хмельницький у своїх творах. Окремі вірші дітвора згадала та гуртом продекламувала.
«Сьогодні я дізнався, що у нашого міста було аж три імені – Плоскирів, Проскурів, Хмельницький, – що тут колись були навіть фортеці. Я дізнався про подільських письменників, які так гарно описують наше місто у віршах. Я люблю свій Хмельницький і пишаюсь тим, що я тут живу», – поділився враженнями Максим Михайлов.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

четвер, 13 вересня 2018 р.

«Про що розкаже свіжих квітів жмуток».


«Ух ти-и-и..!» – перше, що чують бібліотекарі філії №4 Хмельницької міської ЦБС. Коли до них заходять діти. Тут з 10 і до 15 вересня діє виставка-ікебана «Про що розкаже свіжих квітів жмуток».
Згадаємо, що саме ікебана дає квітам «нове життя» («іке» означає «шлях», «ана» – «квіти»). Зрізуючи квіти і створюючи із них композиції, ми з їхньою допомогою наповнюємо світ красою вдруге (перший раз це зробили природа).

Захват тут вирує по повній. Школярі фотографуються на фоні прекрасних, багатих фарбами осінніх квітів, що кольорово барвляться посеред бібліотеки. Також переглядають книги і журнали по «квіткознавству», ретельно роздивляючись картинки і перечитуючи один одному довідкову інформацію про ту чи іншу квіточку.
«Дуже чудова ідея. Бібліотекарі не перестають дивувати. Виставка присвячена квітам. Аж дух перехоплює від такої краси! Ніколи не думав, що це настільки цікаво», – поділився враженнями Едуард Заварін.

Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4.

вівторок, 4 вересня 2018 р.

«Вельветовий кролик, або Як оживають іграшки»


Завдяки спільному проекту видавництва Час майстрів та Українській бібліотечній асоціації і програмі «Час бібліотек», участь у якій взяла бібліотека-філія №4  Хмельницької міської ЦБС, фонд бібліотеки поповнився книжковою новинкою «Вельветовий кролик, або Як оживають іграшки» (Марджері Вільямс).
Щойно книга опинилася у книгозбірні, зразу ж її підхопили читачі. Скільки було радості у дітей…, зразу ж почали перегортати сторінки, які ще пахнуть фарбою і читати в голос передаючи книгу один одному.
«Я дуже щаслива, що першою взяла книгу до рук. Я завжди і всюди люблю бути першою і коли прийду у школу обов’язково розповім про це однокласникам. Дуже правильна дитяча книга. Адже у нас у кожного була і є улюблена іграшка, а є й такі, які не заслужено забуті. Всі, хто прочитає цю книгу, змінять свою думку про іграшки, які живуть у них вдома», – поділилась враженнями активна читачка бібліотеки, Софія Смірнова.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4

понеділок, 3 вересня 2018 р.

День знань із читачами.


У працівників бібліотеки-філії №4 стало доброю традицією зустрічати День знань  – початок навчального року, разом із своїми читачами, як велике і радісне свято.
3 вересня бібліотекарі завітали до учнів 5-А класу НВК №9 з пізнавальним експресом «Розкажемо Європі про себе». Школярі ознайомилися з основними історичними подіями становлення державності України. Завдяки презентації та книжковій поличці «Героїчна Україна від минулого до сьогодення» діти усвідомили себе українцями, відчули особисту відповідальність за долю держави та українського народу.

Вірші про Україну, ігри: «Знавець українського», «Продовжити прислів’я», «Я добре знаю Україну» та інші формували повагу до державних символів, шанобливе ставлення до традицій українців, розвивали мовлення та мислення.
Інтерактивна вправа «У теплому серці» (побажання Україні), які діти писали на вирізаних із кольорового паперу сердечках, а потім зачитували їх в голос, додали родзинки заходу. В основному це були побажання любові, добра, щастя, незалежності, і всі школярі написали, щоб скоріше закінчилася війна.
Ірина Драйна, завідуюча бібліотеки-філії №4