середа, 29 листопада 2023 р.

Плетіння, читання та безліч совенят...

 Коли на вулиці все в білому сніжку, а мами кутають дитячі шиї у теплі шарфи, ручки — у затишні рукавички, наступає час, у який корисно і навіть забавно почитати історію про пригоди бабусі, яка занадто захопилася в'язанням.


29 листопада працівниці бібліотеки-філії №4 відвідали вихованців дитячого садочка повного дня «LegoKids». Для них провели коментоване читання «В’язана історія» за мотивами книги «Моя бабуся та не в міру захопливе в’язання» від Ровени Бліт.


Розповідає організаторка заходу бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Діти з великим задоволенням слухали історію про пригоди бабусі, яка вирішила одягнути всі континенти, країни, пам’ятки та тваринок у плетені светрики, шапочки та шарфики».


Крім чудових малюнків, які дітки розглядали під час читання, їм принесли показати ще й в’язані іграшки. Працівниці книгозбірні дуже вдячні майстрині Ірині Браславець за представлену до заходу колекцію сов ручної роботи. Діти були в захваті від історії та і від яскравих плетених іграшок.


понеділок, 27 листопада 2023 р.

Наші долоньки проти насильства

З 25 листопада по 10 грудня щорічно триває кампанія «16 днів проти насильства». Мета ініціативи: звернути увагу на проблему й необхідність протидії будь-яким формам насильства, зокрема в сім'ях, жорстокому поводженню з дітьми, торгівлі людьми та на потребу захисту прав жінок.

Ця акція охоплює низку важливих дат. 25 листопада — Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. І сьогодні у бібліотеці-філії №4 відбулася майстерка «Наші долоньки проти насильства». Читачі вирізали з паперу нашу планету, розфарбовували її та прикрашали на свій розсуд. До планети кріпили маленькі символічні долоньки, на яких писали свої імена. Кожен зробив собі таку поробку. Наприкінці заходу всі учасники майстерки об’єдналися і виготовили спільний виріб для бібліотеки.

Запевняє учасниця заходу Аліна: «Це дуже важлива акція. Зараз так багато насильства та зла. Руки нам потрібні не для того, щоб бити і мучити, а для того, щоб робити добро та сприяти процвітанню нашої планети!»

четвер, 16 листопада 2023 р.

Загадки штучного інтелекту розкривають у бібліотеці

Чи розуміє штучний інтелект зображення? Чи збирає він інформацію про людину? Де можна пройти безкоштовне навчання про можливості штучного інтелекту? Про це учні ВПУ №4 м. Хмельницького дізналися на інформаційному практикумі «Основи штучного інтелекту», що пройшов у бібліотеці-філії №4 15 листопада.

Під час спілкування з молоддю бібліотекарки з’ясували, що діти доволі активно користуються ChatGPT, але не зовсім розуміють принципи його роботи.

Тож бібліотекарка розповіла про історію виникнення штучного інтелекту, про його можливості, що доступні зараз, про розробки гібридної моделі ШІ, яка б дозволила опрацьовувати одночасно різні типи даних.


   — Я дізналася, як проходить тренування, тобто «контрольоване навчання» ШІ, — розповідає учасниця заходу Маргарита. — Особливо цікаво було те, що машини не сприймають малюнки так, як бачить їх людина, а розрізняють тільки пікселі та групи пікселів. Тому дуже важливо, щоб обсяги даних, наданих для обробки, були якнайбільші. І все ж потрібні люди, які б тренували штучний інтелект, виправляли його помилки. Виявляється, ми всі допомагаємо створювати матеріал для баз даних ШІ. Наприклад, коли на спеціальних картинках знаходимо певні зображення, світлофори, машини, дроти та ін. І ці дані вже служать на благо людини, адже є країни, де штучний інтелект керує автомобілями таксі. Хоча, на мою думку, трохи лячно їхати в машині, якою керує робот, а не людина. Я дуже задоволена тими знаннями, які отримала завдяки практикуму. 

  — З чатом ChatGPT я працював і раніше, — розповідає другокурсник Костянтин. — Але під час практикуму відкрив для себе Bing AI від Microsoft. Цей чат-бот уміє не тільки спілкуватися, але й створює малюнки за описом. Це дуже корисно для оформлення презентацій в училищі. Загалом я взяв з практикуму багато корисної інформації, яку можна використати у навчанні.

   — У рамках практикуму учням була представлена навчальна платформа «Дія. Освіта», — розповідає керівниця гуртка Ірина Браславець. — Бібліотекарі презентували навчальні потужності платформи та порадили навчальні серіали, зокрема «Штучний інтелект для школярів». Освітні серіали з цифрової грамотності дають великий потенціал у навчанні. Дозволяють опанувати та активно використовувати новітні технології. Ми дякуємо бібліотеці за співпрацю та плануємо нові зустрічі.


пʼятниця, 10 листопада 2023 р.

Казкові дивинки з... бабусиної скриньки

 Для другокласників ЗОШ №14 бібліотекарки філії №4 підготували диво-мандрівку «Казкові  дивинки з... бабусиної скриньки». Захід провели 9 листопада в межах народознавчого об’єднання «Барвінок».

Дітям розповіли, що кожного, починаючи з самого дитинства, завжди супроводжує казка. Вона є і загадковою, і захопливою, і мрійливою.

У бібліотеці діти вирішили пригадати свої улюблені казки. Потім залюбки брали участь у вікторинах, відгадували загадки. А ще радо дізнавалися про нові для себе казкові історії.

Підсумував Святославчик: «Мені казки дуже подобаються. Я багато їх читаю. А знаєте чому? Бо в казках завжди перемагає добро. Хочу, щоб так було і в житті».