вівторок, 30 січня 2024 р.

Від глиняної плиточки — до паперової книжечки

29 січня для шестикласників ліцею №8 працівниці книгозбірні №4 провели бібліотечний урок «Від глиняної плиточки — до паперової книжечки».

Діти дізналися про те, як створювався алфавіт та як первісні люди вчилися зберігати інформацію. Це виявилося дуже цікавим, бо відомості про події минулого чи навіть бухгалтерію древнього храму зберігали не тільки на глиняних табличках, воскових кодексах, папірусі чи пергаменті, але й навіть за допомогою мотузочок-кіпу.


А ще діти спробували розшифрувати історії, намальовані на стінах печери, наввипередки в’язали вузлики, відповідали на питання вікторини.

Бібліотекарки презентували учасникам книги про мову та журнали, які можна почитати в читальному залі бібліотеки. «Найбільше мені сподобалися історії про виникнення шифрування, — поділилася враженнями учасниця заходу Марійка. — Адже важливо не тільки передавати інформацію, деколи й потрібно, щоб інформацію не перехопив ворог. Виявляється, існують навіть шифрувальні машини “Енігма”. А ще шифрування потрібне банкам, щоб ніхто не вкрав дані з банківських карток».

четвер, 25 січня 2024 р.

Бібліотекарки навчали правил зберігання домашніх книжечок

 Яка чудова новенька книжечка! Вона пахне фарбою, а за бездоганною палітуркою — гладенькі та чисті сторінки. Відкрити нову книгу — це ніби розпаковувати коробку з таємним подарунком. Але дуже часто недбалими зберіганням та користуванням діти псують книгу, і вона втрачає значну частину своєї естетики.

24 січня бібліотекарки філії №4 провели бібліотечний урок «Як зберегти книгу» для четвертокласників ліцею №8. Працівниця абонементу Вікторія Мітрофанова показала книжечки, які внаслідок неправильного зберігання та недбалого користування стали майже непридатними для подальшого вжитку.

А ще працівниця книгозбірні розповіла: «Дуже часто вдома є тваринки, які можуть пошкодити книги, тому я раджу виділити окрему поличку для книг, бажано в шафі, яка зачиняється. Адже на відкритій поличці книга не буде захищена від дзьоба вашого папужки чи кігтиків улюбленого котика. Ті книги, якими ви користуєтеся постійно, зручно зберігати у шухлядці. Зубки навіть найменшого песика можуть завдати книзі непоправних ушкоджень, тому не рекомендую тримати ваші книжечки на столі або залишати їх на ліжку. Якщо є можливість, то біля ліжка можна поставити тумбочку, за дверцятами якої зручно зберігати літературу, яку ви читаєте перед сном. Неприпустимо кидати книги на підлогу чи під ліжко. А для того, щоб не загубити прочитане, користуйтеся закладками. Зараз у продажу є закладки-стікери, які можна приклеювати на сторінку книги. Вони легко відклеюються, коли потреба у них зникає. Дбайливо ставтеся не тільки до своїх книжок, але й до бібліотечних, адже пошкоджену книгу вам доведеться замінити на рівноцінну. Пам’ятайте, що книга, яка вам уже не потрібна, буде цікава та корисна іншим, тому ви можете подарувати її бібліотеці».

середа, 24 січня 2024 р.

В єдності сила

З 22 січня у бібліотеці-філії №4 діє виставка-реквієм «В єдності сила і міць держави», на якій представлено літературу й інші матеріали про Акт Злуки та День Соборності. Дана виставка має на меті допомогти читачам знайти цікаві факти з теми, котрі допоможуть їм заглибитися в історію нашого народу. Цікавинкою є особливий експонат — саморобна відеострічка, на якій зібрано всі найголовніші події, пов’язані зі святом, а також тематичні фотографії.

Щоб пропопуляризувати виставку, бібліотекарки завітали до 10 і 11 класів ліцею №8, у яких провели інфохвилинку — огляд літератури та матеріалів виставки, а також зробили пам’ятні фотографії з дітьми. «Це був захід-експромт, — розповідає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова. — Нам захотілося привернути увагу дітей до історії свята і показати старшокласникам літературу, яка буде їм корисна на НМТ з історії України».


понеділок, 22 січня 2024 р.

Чудові й корисні майстерки влаштовує книгозбірня

А ви любите яскраву канцелярію? Багато школярів можуть похвалитися великою кількістю різноманітних ручок, олівців, фломастерів та інших потрібних для школи й творчості предметів. Але як зберігати все приладдя, щоб воно не просто лежало в коробці чи шухлядах, а тішило око й завжди було під рукою?

20 січня у бібліотеці-філії №4 відбулася майстерка «Веселкова підставка». Під час зустрічі відвідувачі бібліотеки створювали картонну підставку для письмового приладдя.
Розповідає учасниця майстерки Настя: «Спочатку ми зробили шість секцій для підставки у техніці оригамі. Це був найлегший та найцікавіший етап. Набагато важче було рівненько склеїти всі секції, а вищий пілотаж — приклеїти та укріпити дно. Хоч було досить забарно обклеювати стінки скотчем, зате підставка вийшла надійна та міцна. Я її протестувала, вклавши набір фломастерів. І вона витримала навантаження! А ще прикрасила стразами та наліпками — підставка стала унікальною. Я із задоволенням буду її використовувати. Дякую за таку чудову майстерку!».

середа, 17 січня 2024 р.

Читацьке об’єднання для дошкільнят

 У 2024 році бібліотека-філія №4 започаткувала роботу нового читацького об’єднання «Час історій». Його мета: зробити читання веселим, захопливим та пізнавальним досвідом для дітей дошкільного віку. Заняття відбуватимуться раз на місяць. Під час них бібліотекарки пропонуватимуть малятам зануритися у надзвичайно цікавий світ книг та навчитися творчо висловлювати свої думки, мрії та ідеї. 

Перше таке заняття відбулося 16 січня. Пройшло воно в форматі віршотворної гри «Забавлялі». Учасниками стали вихованці дитячого садочка повного дня «LegoKids». 

  

Розповідає бібліотекарка Вікторія Мітрофанова: «Створюючи дане читацьке об’єднання, ми мали на меті з раннього дитинства відкривати перед дітьми захопливий світ книги. Малюки ще не можуть слухати великі казки чи оповідання, для них важлива динаміка та яскраві малюнки, зрозумілі й прості сюжети. Ми з колегами підібрали відповідну літературу і розробили план занять. Сьогодні це були віршотворні ігри за мотивами книги "Забавлянки". У цій книзі зібрані народні віршики-забавлянки, які використовували для ігор зі своїми дітьми ще наші прабабусі. Діти не тільки слухали вірші, вони ставали активними учасниками кожного віршика, повторюючи рухи до яких спонукали зачитані слова!» 

Крім того, книга наповнена чудовими малюнками, які дуже сподобалися малюкам. Звичайно, що такі заняття приноситимуть багато користі: дітки, які ще не вміють читати, розумітимуть, що книга — це джерело нового, цікавого та веселого.